rano neviem jest a nechutenstvo

Príspevok v téme: rano neviem jest a nechutenstvo
dvojnohy

Dobry den uz rok mam tieto problemy bol som na endoskopii 2 krat nasli mi nejake hlieny v zaludku + stiahnuty zaludok, maly vredik a reflux (teraz neviem ci do pazeraka alebo z dvanastnika do zaludka mozno aj obe) ..

1. moj problem je ze neviem si navyknut rano jest proste skusam uz asi 4. tyzden a jem stale rovnako .. mozem iba ovocie a vlocky a to jem asi pol hodiny .. mlieko nemozem vobec proste ma zacne velmi napinat ale po takych 2 hodinkach po prebudeni mozem..

2. problem je ze mam cely cas nejake nechutenstvo .. bezproblemov zjem co mi chuti ale kazdy ma nejake jedla co mu nechutia ja mam tiez a tieto mam problem do seba dostat.. napr. na taku smazenu slaninu sa nemozem ani pozriet alebo mastne maso ale zemiake namacane v omacke .. inac po akychto tazsich jedlach aj citim ze mi je tazko.. a to podotykam ze taketo problemy som nemal

3. Jem male porcie.. proste nezjem celu porciu .. niesu velmi velke ale aj tak vacsinou uz v polovicke citim ze mam dost .. aj som roztahoval zaludok tekutinami aj som sa snazil jest stale viac a viac ale stalo je to rovnake..

4. Mam take cudne pocity na zaludku .. neviem to opisat nieje to bolest ale take akokeby som som mal stres a stiahnuty zaludok aj ked stres vobec nemam ..

Diky moc, verim ze sa tym uz niekto stretol a vie mi poradit dakujem a inac bral som uz veeeela liekov napr. (ganaton , helicid, pangrol, quamatel, lieky na alergiu..) najviac mi asi pomahalo pangrol ale to tiez len na chvilu .. a tiez som bral aj Betain Hcl a nic moc stale.. Dakujem.. dufam ze mi niekto poradi

bezmenny

radsej si kazde rano zdravotne uhni, ci uz palenky (frtana) alebo pivo a uvidis, ako ti bude muzika v zaludku hrat. Ja uz niekolko dekad aj fajcim, aj pijem nalacno a apetit mam stale vacsi.

bezmenny

radsej si kazde rano zdravotne uhni, ci uz palenky (frtana) alebo pivo a uvidis, ako ti bude muzika v zaludku hrat. Ja uz niekolko dekad aj fajcim, aj pijem nalacno a apetit mam stale vacsi.

dvojnohy

no ani ja :(
USG mi nic nepotrvrdilo akurat ze mam mensi pankreas na moju vysku, na endoskopii som bol 2 krat .. 1. krat mi nasli nejake male zanedbatelne krvne bodky v zaludku a reflux ..dali mi lieky nepomohlo nic. na 2. krat mi nasli, ze mam nejaky moc stiahnuty zaludok a vela hlienu (??) v zaludku, uz aj nejaky maly vredik a opat reflux... neviem cim to je uz sa ani neviem na koho obratit

zatial dakujem za rady bol by som rad keby este niekto vedel zareagovat

fenix1

vsetko ,skoro vsetko sa da diagnostikovat
kedze ti dali lieky na zaludok,pankreas,kyselinu,vred a pod.je to asi tak a nie vec stresu
daju sa velmi lahko vysetrit stresove hormony,ako andrenalin,noradrenalin,rastovy hormon,kyselina vanilinmandlova apod,nechapemkde,je problem

dvojnohy

natur -

chodim na strednu, som dost stresor.. na dolezite udalosti myslim i tyzden dopredu.. ale zas nie velmi casto teraz nemam vobec stresove obdobie.. vlastne ani nikdy som nemal jedine ze ja sa viem trapit i nad uplnymi blbostami.. tak co poradis? myslis ze to tym?

natur

zn.dvojnohý:
V Tvojom prípade môze íst o stres, ktorý si ani neuvedomujes, je súcastou Tvojho zivota a Ty ho nevnímas, z toho más stiahnutý zalúdok, potom Ti nechutí jest, netrávi Ti. K tomu sa po case pridajú vredy a dalsie tráviace problémy. Skús prehodnotit svoj stav: aké más problémy - súkromné, pracovné?
Dá sa v Tvojom prípade stres odstránit a za ako dlho? A co zivotospráva? Poznám
podobný prípad, ked dotycná osoba sa tak trápila pre svoje firemné problémy, ze
jej strava nakoniec pozostávala z tekutín-kávy, minerálky a ovocia. Ráno
ju nad jedlom napínalo a jej zalúdok bol
akoby v jednom krcovom zovretí. Nakoniec
jej potvrdili vred na dvanástorníku. Zivotospráva sa dá upravit, ale co so stresom? Mnoho ludí navstívi odborného lekára, ale lieky na depresiu sú proste
lieky, clovek zacne byt na nich závislý
a po case mu zacnú chýbat, lebo si vsuge-
ruje, ze po ich uzití mu bolo lepsie atd.
A pri zal. vredoch to nie je dobré riesenie. Som certifikovaný poradca pre
prírodné produkty a klientom vo svojej
poradni pre problémy nechutenstva a tráviacich problémov odporúcam prírodné produkty - articokový nápoj firmy JUST, pri strese,nervozite - instantný medov-
kový caj firmy JUST. Mozno o takýchto
prír. produktoch neviete alebo ste ich
neuzívali. V mojej praxi sa prírodné pro-
dukty firmy JUST velmi osvedcili a klienti sú s nimi nadmieru spokojní.

dvojnohy

nazdar
gastroent. som uz menil.. by to bol uz 3. poslali ma aj na neurologicke nic nezisitli, krv, stolica vsetko v poriadku

fenix

ze by si skusil ineho gastroenterologa?
reflux nema na to vplyv.a asi ze ked beries pangrol je snad logicke,ze nemas chut na slaninu a pod,pozor na pankreas,taky zachvat ta moze zabit

dvojnohy

no ano ale keby si zacal postupne by si si zvykol.. ale u mna to je nejaky problem ktory treba riesit a ja neviem ako..

diky