Psychicke tyranie zo strany matky

Príspevok v téme: Psychicke tyranie zo strany matky
Ida

Dobry den pred par minutami sme sa znovu strasne pohadali s mamou.Mam 20 rkov byvam s rodicmi-obaja su na invalidnom dochodku (mama robi,otec brigadnicky robi)priatelom a dvoma psami.Rodicia sa hadaju odkedy si pamatam,dokonca sa aj rozviedli ale v Rusku takze tu to nie je pravoplatne(samozrejme vacsinou koli mne)donedavna som si myslela ze na vine hadok je otec-moja prva spomienka je ako mamu mlatil a cele detstvo nas vymykal z bytu vsetko rozbijal krical.. ale par rokov asi od mojich 16tich mam problemy s mamou aj ja..za vsetko ma buzeruje nadava mi posiela ma robit (studujem a chcela by som ist na vysoku skolu) co by mi casovo moc nevychadzalo ale snazim sa ked je moznost aspon nieco zarobit aby som mala aspon pre seba peniaze aby som nemusela od nej pytat,neustale mi nadava do pic vyjebankin ze som horsia nez kurvy vyhadzuje ma z domu a nepaci sa jej comu sa chcem venovat v zivote-hudbe podla nej je to vec ktoru clovek nepotrebuje k zivotu v podstate je to tak ale mna to bavi a len tomu sa chcem venovat nemozem sa doma zasmiat pustit si hudbu lebo sa zabavam na co nemam pravo kedze ona tazko robi a musi ma zivit priatel tiez studuje ale popri tomu robi a na toho tiez strasne nadava ale nie jemu osobne ale mne to hovori vadi jej ze je romovec ze tiez to nemali v rodine idealne ale narozdiel od mojich rodicov jeho rodicia spolu neziju vycita nmi ze to so mnou nemysli vazne lebo keby myslel tak si ma zoberie za zenu-a my zatial nepotrebujeme mat papier na to aby sme sa mali radi a mysleli to s nasim vztahom vazne a chceme spolu ostat..pred rokom sa priatel na natlak svojho otca so mnou rozisiel a matka sa mi vtedy rozhodla kupit maleho psika pod zamienkou aby sme sa uz k sebe s priatelom nevratili..samozrejme vratili a terorizovala ma,ze da psa prec ze som obycajna klamarka a neviem co proste zijem v ustavicnej buzeracii neklude pokial nie je po jej tak je doma peklo..predvcerom sme s priatelom kupili malemu nasmu havinovi kamaratku lebo je sam a strasne je na nom vidiet ze potrebuje seberovnu spolocnost a rodicia vedeli ze uz dlhsie rozmyslam o kupe dalsieho psika-vzhladom na to ze ta rasa ma v dospelosti do 3kg da sa to zvladnut a rodicov resp.mamu s tym absolutne nechcem zatazovat..no ale strasna hadka sa spustila doma matka chce odist z domu strasne mi nadava dava mi na vyber ci ona alebo pes to male jej nic nespravilo je v mojej izbe ja po psoch vsetko upratujem ja ich financujem a za to mi este vynada a to je len vrchol ladovca co sa doma odohrava..neviem co mam robit psychicky som uz na tom dost zle mam dlhsiu dobu neznesitelne migreny nocne mory mam strach chodit domov vyjst z izby rozpravat sa s nou a nedajboze ju o nieco poprosit..predvcerom nam vyhadzala vsetky nase veci na chodbu nech ideme prec ona nas trpiet nebude vcera aj dnes od rana zacala kricat otec do toho moc nezasahuje on je strasny sebec a vie ze si ju nemoze postvat priatel sa do toho boji angazovat cize som na vsetko sama a naozaj nevladzem..vcera uz ani neviem ako som zacala sebe ublizovat bit sa pastami a som si nechtami spravila ranu na nohe uz z nervov nemam kam ist a neviem najst riesenie domacich problemov a naozaj sa nemam na koho obratit a na psychologa nemam financne prostriedky..prosim poradte mi ak viete niekto lebo som uz zo vsetkeho zufala a dlho takto nedokazem byt..

Monina

Precitat si treba clanky typu Rodic narcis. Ja som v tom uplne nasla svoju matku..este sa dopatrat k tomu ako zvladat situacie ked k utoku od nej dojde :-)) ...

Sosa

Odporúčam vám stránky ako: Toxickí rodičia, alebo ak viete po anglicky: Daughters of toxic mothers, alebo Dr.Judy Rossenberg. Viac menej pri narcistickych rodičoch väčšina odborníkov odporúča: "VY" musíte stanoviť hranice a pravidlá, ak to nefunguje: prerušiť kontakt.

WHISPER

milá LILI maš už dosť rokov... ! na čo maš matku na FB?! to ma ako udivuje teda...! zablokuj ju, resp. ako je mozne že ti číta správy,? to ako? to jej kvačkaš na nos na čo svoje heslo na FB, chyba je u teba! zmen si heslo...
a miesto toho podnajmu kde neplatíš svoje ale cudzie, si radsej mala ist niekam za prácou, kde ti bývanie zabezpečia, niekde na opačny koniec SVK, alebo aj do zahranicia, napr. ČR..
ja som si v tvojom veku zobrala uver na byt a platím svoje...
k rodičom idem max. 1x za mesiac aj to koli tomu že tam mám psíka, inak by som tam ani nesla.. nekvačkám im na nos absolutne nič! z mojho sukromia... a ked mi nahodou mater volá, lebo je zvedava, na otazkyodpovedám nasledovne:
"čo robíš?": "nič!" alebo "nemám čas"
"kde si" ? "nikde!"
"s kým si" ? "s nikým"

docvakne jej že ma otravuje, tak sa rozluči a položí.... :-D

Smutna Lili

Mám veľmi podobné skúsenosti zo vzťahom nie len s matkou ale aj otcom. Mám 21 a pred pár mesiacmi sa mi podarilo konečne sa odsťahovať od rodičov do podnájmu. Doma som to psychicky nezvládala, prišla som z práce a do večera som musela pomáhať . Žiadny voľný čas pre seba , len raz som si podvečer čítala knihu a otec sa začal na mňa vadiť že či nemám čo robiť keď si čítam. A ja že šak mám už voľno a on že ja nemám žiaden voľný čas že mám ísť pomôcť z niečím mame ! Žiadne chodenie vonku s kamarátmi. Len v robota a povinnosti. Večné komandovanie a kontrolovanie a zhadzovanie že som sprostá keď sa mi niečo nedarilo, že som lenivá. Už som prišla aj o pár vzťahov kôli ním lebo im niečo nevyhovovalo a do týždňa som s priateľom mohla byť len pár hodín a vždy som ich musela prosiť či môžem isť a určovali mi čas do kedy môžem byť . Nechutilo mi jesť a vôbec som sa netešila zo života. Ako som odišla z domu som myslela že bude všetko super a začnú si ma viac vážiť keď prídem domov a niečo im pomôžem. No tým som ich vraj sklamala. Že som vraj sebecká a že oni boli zvyknutý že im doma zo všetkým pomáham a že si mysleli že ja odídem z domu len keď sa budem vydávať . Sú urazený keď neprídem domov na víkend. Mama mi prezerá fb , mojich priateľov či z niekým nechodím , odhovára ma od kamošiek že majú na mňa zlý vplyv. Keď sa jej niečo nepáči vypisuje mi na fb že som zlá dcéra a že sa mi to raz všetko vráti. Že isto si vodím chlapov na byt, že si chcem len užívať.Proste aj napriek tomu že už nie som doma mi chcú riadiť život. Dávajú mi to riadne pocítiť , otec pracuje v rovnakej práci ako ja a keď sa stretneme na chodbe ani sa mi nepozdraví . Vlastný rodičia sa takto ku mne správajú a mňa to tak strašne trápi. A uvažujem či fakt nie je len vo mne chýba... Či ja nemám právo na vlastný život , veď som už predsa dospelá. Nič také nevyvádzam, nepijem, nefajčím ,nedrogujem , sama si zarábam. No oni stále maju pocit že mám 12 rokov a musia sa do mňa starať. Vždy keď potrebovali som prišla pomôcť bez odvrávania. Peniaze som im dávala a nikdy mi nepoďakovali ,nepochválili ma. Že vraj keď som odišla že už nepatrím do ich rodiny lebo do práce by som mohla dochádzať aj z domu. Chvíľu bol kľud a teraz je to zase také isté , stále nad tým rozmýšľam. Ja by som chcela mať s nimi dobrý vzťah mám ich rada ale niekdy je to fakt s nimi ťažké . Najradšej by som si zrušila fb a odsťahovala sa niekde ďaleko aby na mňa nemali dosah. To je len minimum s toho všetkého ako sa ku mne správajú . Oni si to neuvedomujú ,ale dosť ma s tým trápia aký sú. Ubíja ma to. Snaď nie som až taká najhoršia dcéra na svete .Vored sa ospravedlňujem za gramatické chyby :)

ANGEL-DEMON

tak miesto toho aby si si šetrila peniaze na svoje vlastné bývanie... s prepáčením na*je*ba*la si si psi! a kebyze odides na intrák mala by si pokoj...ale samozrjeme tam si psi so sebou nemozes brat... to akoze na čo bolo dobré.... rozmýšľaš ty vobec?!
Radsej si si mala poriesit bývanie, nájst si prácu a studovat externe...
je mnoho zien ktore to tak v pohode zvládli...

Anonym620

Prosim vas poradte mi mam 16 rokov a vsetko pred sebou no uz teraz nevladzem mam kompletnu rodinu mam jednu mladsiu sestru 6 rocnu moje problemy zacali teraz vlastne uz od mojich 15 rokov ako som zacala chodit na strednu moja mama mi neustale vyvolava kontroluje ma co robim kde som kedy o kolkej idem na bus a vsetko mojim spoluziackam uz to je smiesne dokonca o mojom ocovi nehovorim od malicka mam snim velmi zly vztah nenavidime sa navzajom uz teraz ma posiela na ulicu nadava do vselicoho mozneho ja sa vzdy snazim mamine furt byt poupratujem upratujem aj 2-3 razi do tyzdna aby videla ze sa snazim pozehlim poperiem sem tam ked treba aj uvarim lenze na co ked moj uzasny otecko vzdy mi nadava co robim cele dni ked som doma aby ma vyprovokoval co sa tyka este mami nikde ma nechce pustat nikde ani frajera som nemala lebo to by ma rovno zabila ani na diskoteku nic cele tieto prazdniny letne som len doma zavreta ani nikde nechodim nic ja fakt nevladzem druhe spoluziacky si leto uzivaju a ja co?? Zavreta doma v byte medzi 4 stenami :( nevladzem fakt co mam robit? Uz som rozmyslala ze si nieco urobim ale nedokazem to a najhorsie na tom je to ze som maloleta a nemozem nikde k nikomu ist velmi by som potrebovala sa odreagovat

Emma666

Zdravim,
Prispevok pani "Darci" ma uplne dojal k slzam.
Mila pani,vyleste si opat na strom tam patrite.Vase nazory a postoje su mimo reality!V nasom state sa rodicia maju starat o deti do 25rokov zo zakona to vyplyva ak by ste sa nevyznali v legislatyve.Tak isto aj dieta ma svoje prava a to uz velmi dlhu dobu podla OSN.Neznalost zakona nikoho neospravedlnuje.Dalsia vec.Dievca by bolo davno prec keby v nej bola budovana sebalaska,sebadvovera a podobne dvolezite veci od mala.Keby mala podporu od blizkych .Asi nemate deti pretoze ste je***ta zena a taka ako vy si dieta nezasluzi.Nenavidite samu seba a to iste by ste vyvolavali vo svojom dietati.Len by trpelo.Poradim Vam nerozmnozujte sa!Clovek ako vy si dieta nezasluzi.Smutne je ze ludia ktory by mohli byt uzasnymi rodicmi nemozu mat deti a take zmyje jak vy ich maju a deti tym len trpia.Ste ukazkova matka ktora by si zasluzila narodit sa este raz no samej sebe, aby ste pocitili ako sa tyrany clovek city.Milujuci rodic svoje dieta podporuje cely zivot podla svojho vedomia a svedomia.No Vam mila pani chyba oboje a takym ludom ako ste vy sa je lepsie v zivote vyhnut len nicite tento krasny svet svojou nenavistou voci samej sebe.Skuste sa hlbsie zamysliet ak to dokazete.No myslim si, ze nie pretoze ste stara generacia a preto nas svet vyzera dnes tak ako vyzera.Plny nenavisti, klamstiev a bez lasky.Skutocnu lasku zabijaju taky ako ste vy.A preto rastu dnes frustrovane, nelubene deti ktore su prazdne a ked sa im narodi potomok len kopiruju to co im bolo vstepovane a ukazovane od mala.Ako maju lubit ked nikdy neboli lubene.Ako maju davat ked im nebolo davane...Zacarovany kruh...

tyranka

Mas jednu obrovsku vyhodu ze si mlada...mozes robit co chces. Vyser sa na tu svoju matku. Evidentne vidim ze nie si v poriadku a vdaka nej. Zober par veci a chod prec. Neboj sa.
Ja mam 44 rokov chodim zarabat vonku aby som uzivila svoje dieta a zato pykam. Moja matka mi s dietatom pomaha a vzdiera ma ako moze. Nic mi neodpusti, vsetko do posledneho haliera jej musim zaplatit . Nemame kam s dietatom ist tak sme u nej nakolko som rozvedena. Ozobracuje mna aj moje dieta a to nehovorim o nadavkach..proste povedane tazke psychicke, socialne a fyzicke tyranie. Toto robi so mnou moja matka. Kvoli anonymite viac sa rozpisovat nemozem. Nemas ziadne zavazky tahaj prec z domu.

Anonymka_169

Dobrý deň,
mám 16 rokov a som na dne kvôli vlastnej matke. Už asi 8 rokov ma psychicky týra a obviňuje za všetko za čo nemôžem vybíja si na mne zlosť a prirovnáva ma k vlastnému otcovi, ktorý je na tom tak že je bezdomovec ktorý pije a droguje pritom nerobím nič z toho. Podceňuje ma bije ma za známky nevie pochopiť že nie každý všetko vie jak ona proste neviem celá rodina je proti mne lebo im rozpráva veci ktoré niesú pravda. Neviem čo mám robiť je toho proste viac niekedy sa cítim už na prášky niekedy mám chuť so všetkým skončiť... Jediná osoba ktorá stojí pri mne je môj frajer keby nemám jeho tak to naozaj ukončím pretože takto neviem žiť ..podľa mňa je choré aby som sa vracala domov zo strachom že čo sa stane ..

Betka

Dobry den.Som zufala uz si neviem s mamou rady zakazdym ked knej idem alebo ona ku mne stale do mna spara uz som z nej psychycky na dne,som rozvedena a jej vadi vsetko zakazuje mi priatelky aby som nikde nechodila ona mi chce organizovat zivot co a ako mam robit co mi vobec nevyhovuje vie ze kde mam slabe stranky,totiz mam aj financne problemy a aj syna mam vo vezeni co mi vobec nie je lahostajne a ona ma este obvinuje ze ja som tomu vsetkemu na vine.Od ex manzela som sa odstahovala pred siestimi rokmi aj s detmi a teraz ked som zostala celkom sama nezvladam vsetko platit a ona mi vycita aj to ze som detom chcela detom dobre.Do vsetkeho rype.Prosim pomozte mi co mam robit aby ma uz netyrala psychycky uz som aj psychologicky bola ale niet snou rady cim dalej tym horsie.Vopred dakujem za radu ak sa da nieco spravit aby stym prestala.Uz som rozmyslala aj o tom ze si siahnem na zivot a jej je to lahostajne.