Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kožná lekárka/lekár v Nitre

Tessy06

Ch predpokladám, že si chalan, ty si nikdy nečítal príbalový leták od hak, skús si prečítať toto emma.pluska.sk , tá baba tiež pred tým nemala s hak žiaden problém.

citujem:„Každá žena, ktorá berie hormonálnu antikoncepciu, si je vedomá, že z ich účinkov môže kedykoľvek zomrieť. Stačí si prečítať príbalový leták,“ varuje doktor Marián Oros, ktorý bol spomedzi oslovených gynekológov ako jediný ochotný hovoriť o nežiaducich účinkoch liekov proti počatiu."

nechcem nikoho presviedčať, aj ja som hak brala 2 roky, stačilo.

carol, do NR chodím do školy, gynex som si kúpila v NR na Sládkovičovej, za 5 eur sa môžeš stať členkou klubu a vtedy stojí 17,90. Ale moja skúsenosť bola taká, že na začiatku sa stav ešte zhoršil, to trvalo taký mesiac.
Teraz si kupujem ten Dong Quai, v malom tescu na poschodí, 60 tab. stojí asi 14,50, ale treba ho brať aspon 2-3 krát denne, nie ako píšu, že len raz, lebo to je málo.
Bola tu firma, v ktorej sa dal kúpiť za 4 evry, ale skončila, takže teraz riešim problém, kde ho budem kupovať dalej, lebo 14,50 je veľa.

Ch

carol, moja sestra berie hormonálnu antikoncepciu tiež. Nie kvôli akné, ale kvôli nepravidelnej menštruácii. Užíva antikoncepciu Belara. Je s ňou spokojná. A nikdy som na nej nevidel ani jednu vyrážku. Tak skús si to premyslieť. Dnešné antikoncepcie sú oveľa bezpečnejšie ako tie, čo boli voľakedy. Nie je nutné robiť prestávky pri ich užívaní. To ti povie ktorýkoľvek gynekológ. Samozrejme sa nesmie pri nej fajčiť atď.. lebo potom môže mať jej užívanie aj zlé následky.

Tessy06

keď sa ti pri hak zlepšila, tak je viac menej isté, že akné maš hormonálneho pôvodu, a konkrétne za to môže zvýšená hladina androgénov.
Androgény sú mužské pohlavné hormóny, ale májú ich baby aj chalani. Ich zvýšená hladina vedie k rozšíreniu mazových žliazok, väčšej produkcii mazu a akné.

takmer všetky antikoncepčné tabletky sú antiandrogény, preto sa väčšinou pri užívaní hak, akné zlepší... problém nastane, ked hak vysadíš, lebo telo je zvyknuté na pravidelnú dávku umelých hormónov... ked ju nedostane, akné sa vráti, a môže byť ešte horšie ako pred užívaním hak... pre telo je to taký malý absťák.. :)

toto akné, sa dá vyriešiť užívním fytoestrogénov, ktoré sa nachádzajú v rastlinkách ako Wild yam, Dong quai, Pupalka alebo v rastlinnom komplexe Gynex.

carol

Brala som anitku dva roky, plet sa mi dost zlepisila, nebolo to sice dokonale, ale o dost lepsie. Potom som ju vysadila, lebo tiez to neni najzdravsie brat ju dlhodoboa postupne sa mi to obnovilo. Rozmyslala som ze si ju dam naspat predpisat, ale to nie je riesenie, lebo potom sa to vsetko vrati spät.

Akne mam na cele a brade a v poslednom case sa mi zacalo robit na dolnych sankach.

Ch

Ale keď nepomáha, tak ti dá nový a nový a keď už fakt nič nepomôže, tak ti dá Roaccutane. Ten je ale veľmi veľkou záťažou pre organizmus. A ty si dievča. Ty by si mohla brať aj antikoncepciu. Ani to nieje síce zdravé, ale tak ak chceš mať peknú pleť. Ty vieš. Rozhodnutie je rozhodne na tebe.

Tessy06

carol, a kde máš to akné najviac? lebo väčšinou platí, že ak ho máš najviac na brade a lícach tak je hormonálneho pôvodu

carol

Ved toho sa prave obavam, ze mi to nebude chciet predpisat, ale ja viem, ze mi nic ine nepomoze. Moja sestra tiez pouziva rozne pripravky od koznej, ale nic nepomaha.

Ch

Keď si ku kožnej nikdy nechodila, tak pochybujem, že ti dá hneď Roaccutane. najprv vyskúša lokálne lieky, ktoré ti môžu (nemusia) pomôcť. Dobrá kožná lekárka sama posúdi tvoj stav.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.