biely jazyk

Slobodna

biely povlak na jazyku môže znamenať mnoho vecí- infekcia v tele, plesne, zápal. Dobrou formou ako sa toho zbaviť, je detoxikovať celé telo- jesť veľa surovej zeleniny a zvýšiť pitný režim.

l_O_l

tato tema je tu starsia,ale chcem sa opytat mam asi taky isty problem,chystam sa na gastro zaujimalo by ma ci vas vysetrili laparoskopicky alebo ako?ci vam zavadzali kameru cez usta ... alebo nejako inak?

zara

nebola som,nemala som dovod,lebo mam zuby v poriadku,pred 3 mesiacmi som bola u dentalnej a kvoli tomu zapachu z ust som isla k obvodnej,na gastro a krcne az dnes mi obvodna povedla,ze mam teda zajst k tomu zubnemu na rentgen,lebo z tych vysetreni co som absolvovala bolo vsetko v poriadku

zara

ja nemam ziadne problemy so zubami,chodim kazdy rok pravidelne na preventivku,teraz som bola v decembri,nic ma neboli,len mam na jednom zube korunku asi pol roka a mozno to bude aj tam ten problem,lebo ked si tam zajdem jazykom a vytlacim ako ked po jedle,tak citim taky neprijemny zapach....

Denz

zara-
„Horšie je, keď zub odumrie spontánne pri hlbokom kaze, alebo zub po zápale nervu je zle a nedostatočne ošetrený, vtedy infekcia prenikne cez koreňovú špičku do okolitej kosti, zapáli sa okolité lôžko, teda aj kosť, v ktorej je zub upevnený. Vznikne hnisavé ložisko – vačok (fokus), ktorý znepokojuje internistov, reumatológov i kardiológov. Zubný lekár musí všetky zuby vyšetriť RTG, zhodnotiť, či výplň je správne urobená až po špičku koreňa zuba, či v koreňovom kanáliku nezostal zvyšok po infekcii. Ak sa korene zuba správne ošetria, nedostatočná výplň odstráni a koreňový kanálik znovu dôkladne vyplní koreňovou výplňou, je predpoklad, že sa infekcia zhojila. Iná situácie vznikne vtedy, keď sa zápal ohraničí, vznikne ložisko (cysta) či granulóm, ktorý sa nevstrebe. Tento akútny stav už patrí do rúk zubného chirurga, ktorý tzv. resekciou odstráni infikovanú špičku zub

zara

dnes mi prisli vysledky z gastra,helikobakter nemam,candidu tiez nie len mam tazku gastritidu,tak uz neviem vsetko co sa dalo som kvoli tomu zapachu z ust podstupila a nic,este,mi povedala obvodna,ze ma zajst k zubnemu a dat si zrengenovat zuby,ci tam nemam fokus,ale neviem co to je,neviete mi poradit co to znamena?

zu17

no na vahu som sa postavila po zhruba 10-tich dnoch, ale ja som to pocitovala uz na zaciatku, mi splaslo brucho, zacalo mi aj lepsie travit a tym, ze som nejedla a vlastne ani este nejem piate cez deviate (hlavne cukor a sladkosti), celkom rychlo sa to zacalo odrazat aj na vahe. A pocitila som to aj na rifliach napr. :-)

zara

zu17

po kolkých dnoch si pri tej diete zacala citit,ze trocha chudneš?lebo ja dnes piaty den a ani deko skor mam pocit,ze brucho mam stale nafuknute a to jem iba to co ta dieta povoluje 5x denne a mensie mnozstva