biely jazyk

zu17

ano, kombinaciu maso+zeleninu mozes a takisto jogurt+celozrnny rozok (ale pozor! ten jogurt nemoze byt ochuteny - len biely, alebo acidko biele). Ked som zacala pozerat po potravinach a vsimat si, kde vsade je cukor, narazila som na krutu realitu :-DDD TAkisto si pozri www.candida.cz

zara

zu17

prosim ta mohla by si si precitat moju reakciu o tej kombinacii jedla co som pisala nizsie o 20:28 ci to tak mozem jest?

Benjo

Zara ak mas naozaj candidu, co asi aj mas tak ti samozrejme iba cistenie jazyka zubnou kefkou nepomoze. Ono ta candida ak ju mas nemusi byt iba na jazyku, ale moze byt aj v krku (v hrtane)a v dutinach a odtial sa ti moze neustale prenasat na jazyk. Ja som bol tiez na gastre, kde mi zistili vsetko mozne, celiakiu, intoleranciu laktozy a aj ja mam podozrenie na candidozu lebo mam neustale belavy jazyk. Este cakam na vysledky dalsich vysetreni z gastra a potom sa uvidi. Najlepsie by bolo ak sa potvrdi candida, keby ti gastroenterolog predpisal na nu nejake lieky. Ja uz som chcel zainvestovat do nejakych preparatov volne predajnych, ale ked vidim tie ceny tak sa mi z toho toci hlava. A tak asi este radsej pockam a potom ked budu kompletne vysledky z gastra tak uvidim, ci mi nahodou doktor sam volaco nepredpise. Inac s tou candidou je tuhy boj, niektori ludia co tu na fore pisali tak tvrdili, ze uz skusali vsetko mozne, ale aj tak sa im nepodarilo tu pliagu znicit. Tak si drzme palce, dufam, ze sa to nejako zadari a ze budeme zasa o nieco zdravsi a bez roznych komplikacii a problemov. Prajem ti vsetko dobre a pevne zdravie.

zu17

zara ja protikvasinkovu dietu drzim uz 14 dni a zlepsila sa mi aj plet. Ja som teda mala hlavne akne ale potom som si vsimla, ze aj biely povlak na koreni jazyka. Drzim tu dietu podla RNG (rng.nazory.eu) a co sa tyka jedenia, tak som akurat vylucila vsetky sacharidy a bielu muku! Jem vela zeleniny, potom mäso, oriesky (pistacie, slnecnicove a tekvicove semienka), vajcia, syr, tmave pecivo... Vyhybam sa zemiakom a ryži no a samozrejme sacharidom a bielej muke, ako som vyssie spominala. :-) Skus si pozriet tu protikvasinkovu dietu od RNG. Nie je vsak dobre drzat ju dlhodobo, tak dufam, ze pomoze. A ako som citala tvoj prispevok, mala som rovnake diagnozy... :-D haluz

zara

Denz

ak budes mat taky problem ako ja,tak prve co ta napadne ist k dentalnej a drhut jazyk a umyvat zuby,takze jazyk drhnem aj tri krat denne a poriadne ;-)

zara

ide hlavne o moj problem-zapach z ust...
z uvedenym problemom som isla k svojej obvodnej lekarke a zobrala mi krv,zistilo sa,ze mam helikobaktera,nasadila mi antibiotika a po dvoch mesiacoch na kontrole mi povedala,ze je to v poriadku,tak ma poslala na gastro,este nema vysledky teraz niekedy maju prist,z toho gastra ma odporucila ku krcnemu,tam je tiez vsetko v poriadku.neviem ako sa da ta candida zistit,lebo o tom som sa z obvodnou nebavila,napadlo ma to po precitani tohto prispevku,lebo mam stale potiahnuty jazyk,taky drsny a hlavne u korena je ten povlak vyraznejsi,nejde mi ani pri umyvani zubov poriadne zoskrabat,je fakt,ze sa stravujem dost nezdravo,tak ma napadlo ci by som nemohla mat candidu,ani neviem co to je,precitala som si tu o tom par prispevkov,ale okrem toho zapachu nemam ziadne problemy,len niekde ked sa najem mam pocit plneho brucha