Dieta alebo rozvod...

Príspevok v téme: Dieta alebo rozvod...
M&M

Tak sama neviem, co bude lepsie riesenie.
S manzelom sme sa spoznali, ked som mala 17.
Po 3 rokoch sme sa vzali a teraz uz tahame 8 manzelsky rok. No s kazdym pribudajucim zacinam vidiet nasu buducnost nie v prave najlepsiom svetle. Uz ked sme sa brali, som mala akesi pochybnosti, ale vraj, kto vtedy nema?!
Moj muz je ako clovek a priatel pre druhich- velmi dobry, zabavny, ochotny pomoct. Ma hadam vsetky vlastnosti, ktore dobry kamos ma mat, ale ako manzel je to uz o inom. Rad ma ponizuje , buzeruje, neustale mi beha za chrbtom a vravi, co mam ako robit, kedy…Ak sa nieco stane, nevyjde ako ma, pokazi sa – automaticky je to moja vina. Rad krici, nadava, pouziva dost vulgarny slovnik, nedokaze ovladat svoj hnev, je vybusny…Ono to uz v podstate zacina byt vzajomne. Cez vsetky tie buzeracie a ponizovacky aj pred znamymi, sa uz cez to bez kriku neviem preniest, som alergicka na cokolvek, co mi s ironiou povie a uz vobec to nedokazem s lahkostou pustit jednym uchom dnu a druhym von ako kedysi.
Velmi ma to ubija, aj preto ,lebo trcime v zahranici, kde sme financne a po inych strankach odkazani samy na seba. Nemam kam ujst, nemam sa komu vyzalovat, bez toho aby na mna necumeli ako telce na nove vrata, tym, ze by som ich sokla skutocnostou takeho “dokonaleho” paru. Jeden znamy mi povedal…ved ta nebije, nepodvadza, tak co sa stazujes? Ale je to naozaj to, nacom sa da udrzat vztah a tvarit sa ze vsetko je ok, ako ma byt? A co tak porozumenie, respekt, zaujem o toho druheho ako kedysi?
Neviem, stale premyslam nad tym, kde sa stala chyba, preco sme sa tak rychlo odsudzili, preco sa hadame 300 dni v roku…
Mozno je to tym, ze ideme proti “prirode” a nemame ziadne deti. Mozno, ak by sme mali nejake, prestali by sme sa tolko koncentrovat na nase chyby a zamerali sa to, co by bolo podstatnejsie a ,co by nas spajalo.Prosim poradte, ak viete …

jajka001_

teraz ti "len" nadáva, čo bude ďalej? fakt ti chýba sebaúcta. ako tráviš voľný čas? máš nejakých priateľov? nemyslím na požalovanie sa, na voľný čas bez neho.

M&M

Ja si nemyslim, ze on je ten mamickovsky tip, skor ma potrebu rozkazovat mi ako svojmu decku. Kedy a co ako urobit. A ked sa vzpriecim, je ohen na streche. Nieze by nejak extremne vyvadzal, len zacne byt vybusny a protivny. Pred nedavnom ma, ale dojal na celej ciare. Volala som mu preco mi nejde len prezvonit svk cisla a jeho odpoved bola, ze nech nevymyslam lebo mi "oj...be" ten telefon o hlavu. Par dni som sa s nim nebavila, aj sa ospravedlnil, lenze pri nom to ma taky ucinok ako pri chlapoch, ktori zenu tlcu kazdy tyzden. Nezoberie si toho ponaucenie, ze to nema robit, len sa zakazdym ospravedlni a ide sa dalej. K tym idealnym parom...ja som sa nikdy nesnazila posobit tym dojmom, ludia si akosi prirodzene dali dokopy, ze kedze som ja normalna a nerobim sceny na verejnosti, on je fajn kolega a kamos, tak z toho bude par, ktori si prosto rozumie. Nikoho netankuje co sa deje za 4 stenami, pretoze nemaju ani paru. V zahranici zostavame lebo su tu lepsie podmienky na zivot, aj ked trcime v zapadakove, stale to je lepsie ako doma...vraj.
;-( Tvoj manzel je aky? Mrzi ma, ze ani ty nepatris medzi tie stastnejsie..

ivanka_83

takze mate pozicky a musite spolocne platit.to znamena, ze musite zit v jednej domacnosti, inak by vam chybali peniaze.chapem.to je dost blbe.si zviazana.aj on.a ked odidete od seba, tak co sa stane?je dolezite zdravie alebo auto, byt?no musis sama vediet a hlavne pozret sa na vec realne.pokial od neho odides a on zacne vyvadzat tak je spatny chlap.ale ked sa postavi problemu celom tak asi tak zly neni.tak nam skus napisat svoju situaciu konkretne.mozno zistime, ze mas moznosti a na vyber.len sa netreba bat.

ahoj123

chudak deti,ony budu trpiet potom s vami,lebo az ked pridu deti,vtedy to zacina byt o hubu,vtedy sa vsetko m eni,budes citlivejsia (najma v tehot.,po nom)...a taky chlap sa nezmeni (viem o com vravim)....pridu rozne problemy a ked uz teraz mate taketo probl. tak co bude potom? uz davno sa prislo na to,ze deti zle vztahy neurovnaju,ba naopak ...a mozno urovnaju ale len na kratku chvilu :( ...drzim palce

uhlie

M&M,

zeny (ktore som ja stretol) mali vzdy sklon skreslovat situacie a vyberat udalosti a slova, ktore sa im hodili pre danu situaciu, aby ziskali vyhodu. Navyse vztah sa neda posudit tak, ze napises par riadkom ludom, ktory ta v zivote nevideli. Ak to tak robis znamena to, ze si velmi povrchna a bude lepsie pre tvojho manzela, ked od teba odide.

nashira

Ahoj
V tvojom pribehu je otazka citujem ....Uz ked sme sa brali, som mala akesi pochybnosti, ale vraj, kto vtedy nema?!..Myslim , ze vela ludi vobec netusi o com je manzelstvo a preto ma pochybnosti z tohto zvazku. Niekedy sa ludia beru a niesu si isty ci je to ten pravy....Su to normalneho cloveka , ktory nevie co chce a o co v manzelstve ide....cim nechcem nikoho urazit ,ale zial takto zacina vacsina manzelstie. Malokto tusi co obsahuje zakon o rodine ake povinnosti a zavazky vznikaju obostrajne medzi manzelmi.Dam tu viacermi do pozornosti tento zakon mozno to pomoze uvedomit si ,alebo ozrejmit v com vlastne sme ked sa nachadzame vo zvazku manzelskom..
www.zbierka.sk
.....Tvoje pochybnosti boli teda realne a uplne notmlne...ziadne osudove citenie...to si myslim.

Dalsia vec je povaha partnera tvojho manzela. Zrejme je to extrovert a mozno aj cholerik podla toho co pises i ked vsetci mame v sebe prvky cholerika ,sangvinika,melancholika i flegmatika...ale jedna tato crta vzdy u jedinca vitazi. Extrovert je clovek , ktory sa sustreduje viac na vonkajsie veci/cholerik,sangvinik/.No dost bolo psychologie tym chcem povedat,ze k daneho cloveku sa da predstavit aj vzhladom k jeho povahe.Najst si cestu k tomu druhemu ,aby nebol zbytocne provokovany... i ked to je casto tazke potlacit vlastne emocie a ustup lem preto ,aby bol pokoj....Ked je vo vztahu aspon jeden co sa snazi ma nadej na zachranu.Dalej je vela receptov ako sa da manzelstvo zachranit. Moja skusenost je vsak taka ,ze clovek nemoze cakat na toho druheho ,ze sa zmeni ....inak je to zaciatok konca. Je potrebne zacat od seba. Myslienka na dieta ako spojivko medzi vami je velmi prirodzena. Ale treba pochopit zaklad ...dieta rovna sa plod lasky ...vtedy je to tak ako to ma byt.Bolo by sebecke chciet aby dieta zachranovalo vztah...i ked viem ,ze ty si to tak nemyslela...pravda je taka ,ze keby bolo dieta chvilu by boli ine starosti,ale dieta vyrastie a treniu povah dvoch jedincov sa tym neda vyhnut. Tak uz sa tu nejdem viac rozpisovat len dufam,ze ti nieco z tohto pomoze.

fenix1

to bolo velmi hekticke vsetko okolo,mal som ju rad,ale nikdy som nezazil steklenie v zaludku,slabe kolena ci tak nieco
:.(-priserny nick mas,kym to vytukam...
ja si vztah predstavujem,ze dieta a tak a roky utekaju,takze uz asi nic z toho.
idem na plavaren,neskor sa ozvem

jajka001_

apropo, k tomu idealnemu paru. vzdy ma fascinuje to, ze ludi viac zaujima to, co si o nich myslia uplne cudzi ludia ako to ako sa citia oni sami.