Byvame v bloku, kde byva jedna rodina

Príspevok v téme: Byvame v bloku, kde byva jedna rodina
anonymna02

Mozno sem tato tema nepatri,ale naozaj neviem co robit,tak snad pomozu vase nazory. Byvame v bloku,kde byva jedna rodina: Muz policajt,zena pravdepodobne alkoholicka a asi trojrocne dieta. Skoro dennodenne pocujeme detsky plac,buchanie (akoby ho zatvarali),to dieta proste place,ona na neho vrieska nonstop,potom pocut akoby ho nahanala a zase mlatila :( .... Oni dvaja sa hadaju,vacsinou vo vecernych a nocnych hodinach,co ani my potom nevieme spat. Raz do jednej v noci vrieskali,buchali,dieta plakalo. Aj pred blokom chlapceka matka poslala do pi.. :(,ked chcel aby ho hojdala. No ale vcera v noci to uz prehnali: O jedenastej,buchot,maly plakal-ale tak strasne,neviem to opisat...muz krical na zenu: toto synovi nerob! :( bili sa,buchali,atd....Aby si iekto nemyslel ze nacuvame,ale bolo to tak nahlas,ze sato dalo rozoznat :( ...Zavolala som policiu. Policajt ma do telefonu zdrbal ze: Pani co my stym mame. !!!-policajt je povinny skontrolovat situaciu,ked niekto zavola o pomoc,nemylim sa?! Ajked len za rusenie nocneho pokoja. ... Neskor som sa dozvedela,ze policajti tu boli uz aj predtym,a nielen raz!! A to je pritom ich kolega!! Proste ja si myslim ze to dieta je tyrane,a neviem ci mam pravo upovedomit nejakych socialnych pracovniko,aspon nech sa s nimi porozpravaju ,alebo co....kedze nasa mila policia je neschopna a neochotna!!!
dakujem

anonymna02

dakujem vam vstekym ktori ste odpisali,napisali svoj nazor,poradili,cenim si to :)
je to naozaj taka dilema,ale uvedomujem si ze to sa neda tak nechat,urcite budem kontaktovat nejaku organizaciu....potom vam napisem....

willywonka

nie som Boh, ale takým ludom by som odobrala možnosť mať bábo :-( popravde vôbec sa do týchto vecí nevyznám, ale názory podomnou sa mi velmi pozdávajú, tak by si sa nimi mohla riadiť....držím palce, snáď to pomôže:-)

dominika33

Ak si zrely clovek a uvedomujes si, ako musi to dieta trpiet,vzdy volaj policiu,oni su povinni prist,aj keby to bolo kazdy den, napis aj list na policiu aj ked anonymne, alebo chod tam aj osobne,aj na urad socialnych veci,tie pracovniky su tam na to,aby podchytili pripady tyrania deti. Ta matka bude asi narusena,zavolaj aj do psychiatrickej liecebne a informuj sa. Pokial nikto nedostane avizo,co sa v domacnostiach deje,bude to stale pokracovat a najhorsie na tom je,ze trpi nevinne dieta.Drzim ti palce,daj vediet,ci si nieco podnikla.

datelinka

Je potrebné upovedomiť príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, odbor sociálnych vecí a rodiny, oddelenie sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately.
Ak chceš ostať v anonymite, bolo by potrebné ísť tam osobne a zdôrazniť to. Určite sa pri šetrení budú hľadať dôkazy a ak sa nenájdu na chlapcovom tele známky ublíženia na zdraví, tak zrejme oslovia aj ostatných susedov, bolo by dobré, ak by aj tí nemlčali.
Anonymná, pokús sa pre toho chlapčeka niečo urobiť, prajem veľa šťastia, tebe, aj jemu :-)

levicaaaaa

0800 500 500 - bezplatná linka

www.unicef.sk
tu to pozri, dozvieš sa viac, ale môžeš tam volať kedykoľvek, oni už budú vedieť čo robiť...

pjosa

ked nastane ta hadka, jednoducho zavolat policiu, ze je velka hadka, ze aj dieta velmi place, a tiez aj socialnych pracovnikov. Alebo skus zavolat na linku dovery alebo ine linky, ktore ti poradia.

anonymna02

ešte mám jednu otázku,neviete niekto nahodou presnejsie koho sa v takychto pripadoch kontaktuje? a keby tak anonymne,nechcela by som aby vedeli ze som to bola ja,lebo su to taki ludia,nehambia sa nicoho,ta suseda dokonca vrieska na ulici po ludoch a tak...

anonymna02

levicaaa dakujem za odpoved....rozmyslam uz dlhsie nad tym,lebo je to naozaj otrasne...je mi velmi luto toho maleho :( ...