Urofobia

Príspevok v téme: Urofobia
lucy3

Dobry vecer.

Chela by som sa s vami poradit o mojom probleme. Casto potrebujem chodit na wc, niekedy je to naozaj- to znamena, ze mam plny mocovy mechur a niekedy takmer nic nevycikam...Mam velky strach z pocikania, ked som na mieste, kde viem, ze nie je toaleta, alebo v autobuse, aute...pri sterse...Casto som v minulosti mamla zapal mocoveho mechura, velke bolesti a caste mocenie. Mam aj take dni ktore nazyvam odvodnovacie, ked musim aspon 3x behom pol hodiny ist na wc a naozaj mam co cikat. Niekedy je to len pocit, ze potrebujem a niekedy je to naozaj. Najhorsie je, ze to neviem rozoznat. A stale ked mam niekam ist tak sa snazim nevypit vela vody. Mam strach, ze sa pocikam. Myslim, ze sa u mna vyvinula urofobia a neviem sa jej zbavit. Je tiez pravda, ze mam casto studene nohy a som casto prechladena, cize niektore pocity su realne....Ja som uz zo seba zufala, neviem si si tym rady. Vsade kde pridem hladam wc. Ked neidem na wc som taka nervozna, ze sa nedokazem na nic sustredit a niekedy mam az prejavy paniky. Dobehnem na wc a vycikam 3 kvapky. Vtedy si fakt pomyslim, ze nie som normalna...Co mam robit? Ma niekto podobny problem?

synthia

lucy, ja mam tiez nieco podobne (resp. mala som, ale niekedy sa to vracia).najprv som sla na urologiu a aj mi zistili zapal a dali na to nejake tabletky (spasmed) - tie aj zabrali, ale skor si myslim, ze slo o placebo-efekt. jednoducho, som si povedala, ze zabrat musia a hotovo :). Tym narazam na to, ze problem je urcite psychosomaticky. Ked sa tym prestanes zaoberat, tak aj problemy vymiznu (viem, lahko sa to hovori, ale skus napr. s nejakou aktivnou cinnostou-napr. sport, kde nebudes mat sancu chodit stale na wc).a tiez to suvisi s emociami - so strachom. ked sa niecoho bojime, aj nutkanie na mocenie moze byt intenzivnejsie a castejsie a ani si to nemusime uvedomovat. skus porozmyzlat nad tym, coho sa v zivote obavas, pred cim mas strach...a naucit sa ho zvladat..drzim prsty

PEMA

lucy3 to vzniklo z toho, ze bola casto prechladnuta, ale teraz je jej problem v psychike...myslim ze po fyzickej stranke si ok, ale tieto prejavy co mas su psychickeho charakteru...
ja som natom podobne, uplne som bola stastna ked som nasla tuto temu, pretoze ja mam takyto problem uz skoro 2 roky a zatial som nasla len 1 osobu ktora je natom rovnako, a vidim ze nas je asi viac..
mam tie iste prejavy, bojim sa ist niekde kde nieje wc, vzdy vyhladavam miesta kde je wc po ruke ale aj tak sa citim nesvoja, napriklad som niekde v obchode a wc tam sice je, ale ked je daleko tak ja zrazu dostanem hroznu uzkost ze co ak budem musiet ist na wc a nestihnem to?? a v tom sa dostavi panika a mam pocit ze sa pocikam, tak rychlo utekam na wc a skoro nic zomna nejde...hrozne, prestala som chodievat von koli tomu, zabavat sa, sportovat, v praci som sa citila zle tiez...ale uz sa to o nieco zlepsilo, mala som par konzultacii s psychologom a je to lepsie...uz tolko nepanikarim, ale mam pred vsetkym respekt, predtym nez niekam idem, idem preistotu ale 2x na wcko, a potom chodim "preventivne" aspon kazdu hodinku, lebo sa tak upokojim ze za tu hodinu sa nemohlo tolko toho vomne nenazbierat aby som sa pocikala:) takze aj ked nic na wcku nevycikam aj tak idem a citim sa potom lepsie a nemam take uzkosti...ale ajtak by som sa rada toho zbavila nadobro, niekedy som bola ako ty, sla som 2x za den a stacilo mi a teraz mam v hlave len toto a chodim kazdu chvilu..je to unavujuce stale sa takto kontrolovat...prepacte som uz moc dlha:)) ale som rada ze niesom sama a ze som sa mohla vykecat:)

kikus11

moze to byt syndrom hyperaktivneho mocoveho mechuru, treba ist na urologiu a popisat problem doktorovi, su na to lieky, ktore tlmia nadmerne stahy mocoveho mechura... ale je v tom urcite aj kusok psyhiky a strachu po vsetkych tych prekonanych zapaloch.. drzim palce nech sa to zlepsi, viem ake je to neprijemne...

otazka

A tiez mam nieco podobne jak ty. Odmalicka, ked som niekede v cudzom prostredi a musim tam aj prespat, nuti ma to castejsie na mocenie. Potom aj lahsie prechladnem, lebo odbieham kazdu chvilu v pyzame na WC.

otazka

Ahoj, ja som mala nedavno problemy s mocenim a teraz, aj ked po antibiotikach azda pominuli, stale sa mi zda, ze to nie je este tak celkom...proste idem na WC o chvilu sa mi zda, ze mi zas trochu treba, akoby som vsetok moc zo seba nedostala, i ked v tej chvili, ked som na wc, sa mi zda, ze hej. Citala som, ze niekedy moze byt problem aj v prilis uzkej mocovej rure (da sa to napravit operaciou a mavaju to hlavne zeny), no to neviem jak clovek zisti, ci ju ma prilis uzku. Prejavuje sa to tak, ze clovek chodi casto a moc mu nejde.
Nemam rada to nepohodlie, ked cloveku treba na WC a nejde mu to uplne (ze to zo seba nedostane vsetko von), ci uz stolica alebo moc. Pri stolici chapem, ze to zo seba nedostanem hned vsetko, co mam v crevach, lebo sa to posuva postupne. No pri moceni by sa asi mal dostat von vsetok moc z mechura, ci nie?

bleee

Lucy, ta hypnoza je asi dobry napad, kedze sama citis, ze tam moze mat podiel psychika. Moze to byt vsak aj psychosomaticke. Takze este skor, ako zacnes s hypnozou, si daj komplet skontrolovat oblicky u nefrologa, prip. urologa. Nieje to hamba, podla mna mas vazny problem. Drzim palce

mirka1

podľa tohto čo som si prečítala skôr ide o psychickú záležitosť skús to behanie na wc obmedziť svojim vlastným zabavením , ja so to robila tak že som si povedala pojdem až ked napr. povysávam bolo dosť ťažke ale niekedy sa stalo ze som na to úplne zabudla postupom času si viac verím a je to lepšie, ak je silný pocit na močenie a nič nejde alebo len pár kvapiek je to teda v hlave

lucy3

mirka1
Ja dokazem zastavit prud mocu aj 5 x za sebou. Nemam problem so zvieracom, to som si ista. Ale v tvojom pripade by to pomohlo. Skus operaciu. Ja som ochotna podstupit hoci co aby som sa toho zbavila. Uz som dokonca rozmyslala nad hypnozou.