Zápach z hrdla

Príspevok v téme: Zápach z hrdla
suussiin

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať či tu nemá niekto podobný problém ako ja.Ide o zápach z úst,ale spôsobený niečim veľmi zvláštnym.Stáva sa mi to tak raz za týždeň ,že žačne mi páchnuť z úst a môžem si umývať zuby aj dávať žuvačky koľko chcem,nemôžem to prebiť,pretože ten zápach ide z hrdla.A potom z ničoho nič ked si kychnem alebo iba vydýchnem mi výjde z hrdla taký malinký ako keby hlien ,ae myslím že su to zbytky z jedál uchytené niekde v hrdle-netuším kde/ a oni sa vlastne rozložia a to tá malinká vecička tak príšerne smmrdí ,akonáhle ju vyplujem a umyjem si zuby je pokoj..ale potom sa to stane zase:((NEROZUMIEM TOMU ,POMOZTE PROSIM

harant

ja mam problem stale zo zapachom uz som mal aj vybrate krcne mandle boli hnisave atd. no ale operacia mi nijak nepomohla neviem co dalej

kikidlo

Predsalen to moze byt zachytena a rozkladajuca sa potrava - pisu o tom v tomto clanku: zivot.azet.sk
\\\\\\\"Zápach môže súvisieť tiež so Zenkerovým divertikulom, vydutinou medzi hltanom a pažerákom. Tento problém je zriedkavý a nachádzame ho zvyčajne u starších ľudí. Pri zmenách tlakov v tejto časti krku vzniká priestor, kam sa dostávajú zvyšky potravy a začínajú sa rozkladať. V tomto prípade pomôže endoskopický výkon alebo operácia, pri ktorej sa prekážka spriechodní a jedlo pokračuje ďalej\\\\\\\". Ak je to stale aktualne, tak verim ze sa to coskoro zmeni :)

zuzic

otazka: Dobry den.
Mam dlhodoby problem s krcnymi mandlami (cca 2 roky). Vytvaraju sa mi na nich hnisave kanaliky, ktore zapricinuju neprijemny zapach z ust. Skusal som sa liecit liekom Bioparox, ale neuspesne
odpoved:Chronický zápal mandlí je typickou fokálnou infekciou v ORL (ušno-nosovo-krčnej) oblasti. Nakoľko sa podľa časového údaju (dva roky) u Vás jedná o chronický stav, nečudujte sa, že Vám Bioparox nepomohol. Bioparox je skvelý liek na akútne zápaly v oblasti horných dýchacích orgánov, má lokálny antimikrobiálny a protizápalový účinok. Fokálnu infekciu však nemôže vyriešiť.

Opisujete hnisavé kanáliky na podnebných mandliach. Pravdepodobne vidíte hnisavé čapy, ktoré sa tvoria v dôsledku chronického zápalu v lakúnach Vašich podnebných mandlí. Súčasťou klinického obrazu chronického zápalu podnebných mandlí je ešte začervenanie podnebných oblúkov, začervenanie podnebných mandlí, prítomnosť tečúceho hnisu z ich tkaniva, pri zatlačení na predný podnebný oblúk a čiastočná alebo úplná fixácia podnebnej mandle v lôžku ako znak prekonaných zápalov (vznik zrastov medzi podnebnou mandľou a jej lôžkom). Takýto stav môže sprevádzať zápach z ústnej dutiny, medicínsky označovaný ako foetor ex ore.

Liečba fokálnej infekcie patrí do rúk odborného ORL lekára. Posúdi Váš klinický stav (ako často mávate akútne angíny, či trpíte na ochorenie srdca, obličiek, kĺbov, ktoré by mohlo mať súvis s fokálnou ORL infekciou,atď.). Pomocou výterov zistí, aké mikroorganizmy osídľujú Vaše podnebné mandle, najnebezpečnejšie sú beta-hemolytické streptokoky. Pomocou laboratórnych výsledkov zistí, či sa chronický zápal odráža vo Vašom krvnom obraze, vo zvýšenej sedimentácii, CRP faktore, ASLO, prípade v moči. Posúdi - podľa potreby stav Vašej imunity. Následne sa rozhodne, ako Vás bude liečiť - či vidí priestor pre medikamentóznu liečbu alebo je potrebná liečba chirurgická v podobe úplného odstránenia podnebných mandlí, tzv. tonzilektómiu.
Pokiaľ ste alergik, pre výkonom si vyžiada vyjadrenie Vášho alergológa.

zuzic

sussin preco prave ty:)) vies kolko ludi ich ma? aj ja napriklad len nie v az takom mnozstve. tiez mam skarede a hnusne mandle a bolieva ma hrdlo tak nezufaj. bud rada ze horsie neni. no idem ti najst nieco na nete lebo nejak to neivem vysvetlit blizsiu specifikaciu:)))

sussiin

Este prosim vas ak by som mohla nejaku blizsiu specifikaciu tych "capov"?A liecit sa to nedá?iba vybratie mandlí ?:(( och ...prečo práve ja ...

zuzic

suuusin bohuzial to je hnis:( podla mna su to urcite capy, a ak to nedas prec bude to len horsie...nonstop anginy to je tiez pekna zataz...daj si ich vybrat a mas pokoj s tymto. sice su nazory aj za aj proti ale ja som nazoru ze ked treba tak vyber, ja poznam ludi co im to len pomohlo

suuussiin

Tak ste ma baby pekne postrašili.Bohužial sedí to na moj prípad,moze to byt ten chron.zápal mandlí ,som nonstop chorá ,nonstop angíny ...:(Ale mandle si nechcem dat vybrat,pojde mi to na priedusky atd tie choroby..takze teraz neviem co robit.A neexistuje ziadna iná možnosť...že by to nemusel byť hnis?Ale fakt nejaká zaseknutá potrava ?

efe

blee ako s tym môžete žiť? Môj zákonitý to mal tiež volá sa to čapy na mandliach, je to chronický zápal mandlí, ktorý sa nedá vyliečiť, pretože mandle máte zjazvené natoľko, že už neplnia svoju funkciu. A ten hnis je plný baktérií, ktoré vám môžu škodiť na srdce, kĺby atď. už sme boli v takom štádiu, že som ho už ani pobozkať nedokázala, tak som ho vyhnala na ORL a tam, že nie je čo riešiť, hneď ho objednali na operáciu. Teraz je mesiac po operácii a zápach zmizol. Len ľutuje že nešiel už skôr.