svadba a jej poplatky

Deee

a urcite neplat vsetko partnerke sam...ved si na seba hadam kocka dokaze zarobit...ani by ma nenapadlo pytat si peniaze od manzela...prepadla by som sa od hanby...

Deee

Pozri my sme malu svadbu nechceli kvoli setreniu, ale preto lebo sme to tak citili, ze je to nieco sukromne a nechceme robit po celej dedine a polke mesta "cirkus". Takze sme ani nesetrili, dopriali sme sebe aj pozvanym ciry luxus. No ak chce tvoja priatelka luxus a chce, aby si to zaplatil sam nie je to spravne. My sme si dohodli, ze kazdy plati to na com mu zalezi, cize ja som hradila vsetko pre nevestu a manzel zasa organizacne veci, my vsak pomerne dobre zarabame a peniaze sme teda vobec neriesili, ale je pravda, ze prave pre ne sa dnes mnoho parov hada. My uz mame aj vlastne byvanie a vsetko co nam treba, takze skus partnerke vysvetlit ci chce radsej velku svadbu alebo novu kuchynsku linku...svadbou sa vam vrati asi tolko kolko do nej investujete pokial ide o priemernu svadbu - nie vsetko najdrahsie a najkrajsie, ale prvotna investicia je na vas...

.....

Tak tvoja priateľka je chamtivá...veď keď chce veľkú svadbu, tak nech jej ju rodičia zaplatia. A keby ťa mala rada, pochopila by, že nemáš toľko peňazí a uskromnila by sa......nejde o prepich ale o lásku a vzájomné porozumenie a ústupky.

peterraj

prepac mi neda, ked ste mali taku skoromnejsiu svadbu, tak preco také drahe obrucky za 600 eur? ale moja priatelka chce luxus a ja na to nema neviem ci ma kvoli tomu nennecha a j asa tak snazim vo vsetkom jej platit, ona chce velku svadbu

Deee

svadbu sme hradili sami vzhladom k tomu, ze sme ju chceli malu, mali sme 14 hosti, samotne poplatky na mestkom urade tusim len nejake euro dva za vystavenie sobasneho listu - najlacnejsia cast, obrucky 600€, kaplnka 50€, saty 300€, topanky 60€, kytica 50€, miestnost 200€, vecera 500 €, zenich mal oblek kupeny, takze len vesta, kosela a kravata 100€, svadobne oznamenia 60€, fotky nam robil znamy gratis, uces a makeup od znamej gratis, vzhladom k tomu ake je dnes vsetko drahe nechceli sme to vesat na krk rodicom v takmer dochodkovom veku, napokon nam kupili svadobnu tortu a kolaciky co stalo tusim 200€, urcite by sme si toho tolko nedopriali keby to mali hradit rodicia