Zumba

Príspevok v téme: Zumba
charlotte

Ahojte,baby!
Chcem sa opýtať...v poslednej dobe som veľa počula o zumbe...je to druh cvičenia,ktoré k nám prišlo z ameriky...je to vlastne zmes latinsko-amerických tancov s aerobnými pohybmi...máte s tým niektorá skúsenosti? ako prebieha hodina?treba na to kondičku?pre koho je toto cvičenie určené?
dakujem za odpovede:)

amys

pre kacatko96 : pravda o tom v com je zumba ina :DDD Jeden velky a zasadny rozdiel je ten ze vacsinou ta to bavi a tak chodis cvicit. Takze aj vacsi lenoch ide cvicit lebo ho to bavi. Co sa tyka cvicenia nie je to ziadny velky prevrat. Ja vzdy hovorim babam ze schudnu z hocijakeho aerobneho cvicenia ak ho robia poriadne a poctivo. Takze rozdiel je ten ze ta to bavi a skor sa dokopes ist na hodinu. Ucis sa choreografie, potom cela stastna cakas na tu svoju pesnicku :DD atd

amys

pre Sue : neviem kde si bola cvicit, mozno ta tepovka nebola dobra. Ale princip zumby je postaveny prave na tom aby bola dobra tepovka. Urcite sa chudne, a velmi dobre spevnuje. Vela zavisi od instruktora. Ak je to niekto rychlopeceny kto nema s cvicenim skusenosti, tak to na tej hodine vidno. Samozrejme nestaci, cvicenie. Strava je polovica uspechu. Cvicit treba minimalne 2 krat do tyzdna, maximalne by som cvicila 4 krat. Mam take skusenosti ze baby ktore chodili viac ako 4 krat nechudli. Telo bolo unavene, potom sa uz aj flakali ,takze efekt sa nedostavil.

lilly2123

laraa_
ahoj......no ja kedze pracujem nemam vzdy cas chodit na hodiny zumby...a ked mam volno a je zumba s trenerkou tak idem tam.....a ked neni ta cvicim doma....vsetky tance co mame ovladam neni to tazke....len hlavne chut tancovat .... :-)

lilly2123

ahoj no ja cvicim uz 7 mesiac zumbu a som schudla 4 kila.....taze si myslim ze to funguje ale aj stravu musis upravit...cvicenie nestaci....vela stastia :-)

duky

Mne osobne velmi pomohla Dukanova dieta,v ktorej sa clovek nemusi na mnozstve jedla obmedzovat,len dodrziavat par zasad...A kto sa chce naucit zdravo stravovat,tiez mozem len odporucat.A konecne som objavila aj slovensku stranku,kde sa o nej pise a kde je Kniha navstev-diskusne forum... www.dukanovadieta.com

vevericka

zumba je hlavne pre tych, ktori maju radi tanec..a prevazne latino
kaciatko asi si bola nejakej velmi zlej instruktorke..normalne kvalitne neplnia salu do popuku, len aby zarobili..a ked tak na nete su volne dostupne videa Beta, stiahni a vyskusaj doma, kde ti nikto nebude zavadzat, budes stihat, lebo si sama urcis tempo, ked nebudes vediet krok, pretocis naspat a uvidis ci ta to chyti za srdce:)

kkiera

Nie je pravda ze zo zumby sa nechude!ja som schudla 10kil!!!a teraz si uz len udrziavam vahu..ale tak ako pri kazdom chudnuti a cviceni je potrebne aj zmenit stravu..ja cvicim zumbu uz rok a podla mna to je lepsie ako aerobik, pretoze sa mozes aj napis mas troska casu na oddych. a tym ze sa striedaju rychle pesnicky s pomalymi sa rychlejsie spaluju tuky..na tom ako vyzera zumba hodina zalezi aj od instruktora.ja som chodila v 2mestach cvicit a bol v tom velky rozdiel. Jedna hodina ma vobec nebavila,pretoze cvicitelka nevedela sama co cvici a na druhu hodinu chodim dodnes. kacatko96 je pravda aj u nas to tak funguje ze predne rady super a zadne sa snazia,ale to preto lebo do zadnych idu baby, ktore sa hanbia,alebo su prvykrat:)

Sue..

podla mna zumba moze byt skvela ako relax,mozno dobra na spevnenie ale clovek pomocou zumby nechudne pretoze pri zumbe je ina tepova frekvencia nez ta pri ktorej sa palia tuky..

kacatko96

Ahojte, napise uz niekto pravdu o tej zumbe, v com je lepsia ako ine cvicenie? Ja vidim len to, ze zumba instruktor sa stane uplne kazdy, staci zaplatit prachy a je to, skolenie trva jeden vikend a bez skusok si certifikovany instruktor. Vedia tito "instruktori" kto nemoze zumbu cvicit zo zdravotneho hladiska, vedia nieco o anatomii, svaloch, svalovych disbalanciach, o strecingu atd... nehovoriac o poskytnuti prvej pomoci?
Bola som sa na tom pozriet, prve tri rady sli v pohode, ostatne ako stado krav, kazda do inej strany, nevedeli co s rukami a nohami, bola tam plnka, vsetky boli spotene uz len z toho, ze ich tam bolo ako sardiniek...
Toto je to super?

Magdush

Ahojte:)...Ja som zo zumbou zacala min.leto :)...tiez som mala prvy krat obavy,ze ci budem vladat hodinu v kuse cvicit,lebo moja kondicka bola uplne ze dovi dopo:D...Ale uz na prvej hodine som sa do zumby zamilovala:)A stale ju strasne zerieme...Dokonca som si kupila aj predrazene zumba cinky na zumbatoning ktore stali teda dost...17eur je podla mna na take cinky vela :D:D:D...ale co clovek neurobi pre zumbu :D Milujem totiz tanec a tu latinsko-americku hudbu a kedze som s tancom este v detstve skoncila a doteraz to lutujem,zumba je aspon nejakou tou nahradou:)...naviac je ta hodina plna energie a super atmosfery a na kazdu jednu hodinu sa strasne tesim.Po celom dni je to uzasny relax...Je pravda,ze som zatial neschudla skoro nic odkedy tam chodim,ale bude to asi tym,ze ja a zdrava strava niesme velmi kamarati:D...A zumba je dokonca jediny pohyb, na ktory sa viem donutit...nemam sice nejaku velku nadvahu,ale tie zenske partie ma tiez trapia:D...takze teraz od jari zacinam konecne zo zdravou stravou a vacsim pohybom,takze dufam,ze aj zumba prispeje k zhodenym kilam spolu s inymi aktivitami:)