Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

Kacka macka

Ahoj mne pomohol tento krém dermatologie.sk, maskovala som s ním akné a po čase mi úplne zmizlo ale používam aj túto micelárnu vodu dermatologie.sk. Veľmi som spokojná aj na odličovani ju použivam

MartinaBA

Na akné pomáha jedine spojenie správnej životosprávy a vhodnej starostlivosti o pleť. Práve vyradenie problematických jedál často pomôže najviac. Pozrite si napríklad tento návod na www.polakova.sk kde sú aj presné postupy.

Čo sa týka jaziev po akné, tak vyskúšajte chemický peeling. ten pomáha ako jeden z mála spôsobov v domácom prostredí. Potom už len kvalitný laser alebo zákrok plastického chirurga, ktorý je síce drahý, ale najúčinnejší

lenockaaa5

Zo zahraničia mám ja osobne skúsenosti s náplasťami. Necháš ich pôsobiť cez noc (samozrejme nie iba jedenkrát) a akné sa prestane tvoriť, už len liečiť to, čo si mala doteraz. Za pár mesiacov som mala krásnu hladkú pleť.

sara5

Aj v tomto článku nájdete odpovede na svoje otázky.. mne to teda rozhodne pomohlo.
www.schudnutrychlo.sk

Je tam aj množstvo iných super článkov!

sfinxa

Ahojte, ja mám tiež sedavé zamestnanie pri PC celý deň :( Každému je jasné, že cvičenie je veľmi dôležité pri takomto zamestnaní a celkovo pohyb. Je veľmi dobrá aj akupunktúra, ktorá uvoľní napäté svalstvo, pomáha pri bolesti... Ale keďže som si nahovorila, že nemám čas na cvičenie, ani na sedenia na akupunktúre, tak som si zaobstarala tento super elektroakupunktúrny prístroj e-zdravotnickepotreby.sk. Mne osobne pomáha a som zatiaľ spokojná s kúpou tohto prístroja. Nepoužívam ho denne, ale fajn uvoľní napäté svalstvo a uľaví od bolesti.

sfinxa

Zbaviť sa akné mi pomohol sudocrem, ktorý som si denne natierala v tenkej vrstve na tvár. Za super cenu ho teraz majú na stránke e-zdravotnickepotreby.sk

tynda

Prosím Vás trápia ma takéto malé vyrážky okolo úst a brady. Niekedy sa zapália a potom mam okolo úst červené miesta. Kožná mi vždy predpísala nejaké mastičky a nič mi nepomohlo. Mám 28 rokov a stále ma trápi takáto akózna plet.. Prosím o pomoc:/