Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

cervene zilky v oku

TrainingBoy

Co to trepes? ake pokazene? jedine tvoja hlava je pokazena. Zilky v oku su a vzdy aj boli, ked sa oci podrazdia tak sa zvysi prekrvenie a vtedy je ich vidiet, pravda ale je ze sa mozu rozvijat a byt viac vidiet ale vacsinou je to ked oci nemaju dost kyslika(nekvalitne sosovky) alebo z neustaleho podrazdenia. Problem je ze ked clovek zacina byt unaveny tak sa mu menej zvlhcuju oci, potom aj mozeme vidiet ten efekt vecer ze ludia privieraju oci. Umele slzi su fajn, ale co z toho ked to vyrdzi par minut. Ja vam odporucam zivat, vtedy sa oci zaslzia, dokonca aj ked sa len snazite zivnut.

PC moze mat tu nevyhodu ze clovek sa sustredi a potom malo pohybuje ocami, malo klipka vieckami a to moze prispievat k rychlejsiemu vysusovaniu. No osobne mam pocit ze ked sa clovek prebere a nie je ospaly, tak sa aj zvlhcovanie zlepsi(skusenosti z diskoteky :D ).

dusako

Určite obrazovka PC, ja to mam tiež z toho, v vzniká to vtedy keď sa mi chce spat alebo som unavený a nadalej pozerám do nej. Najhoršie že sú tam už natrvalo, a budú len pribúdať časom. Žiadne kvapky ti nepomôžu, iba dočasne. Zhrniem odporučajú iní: Visine, Ocuvite tbl., Opthalmo-Septonex, vitamin C a tabletky ascorutin (rutin), Rohto V eye drops, kapky Artelac. Ale podla mna ak je nieco pokazene tak to ostane pokazene, na to by trebalo chirurgicky zakrok.

datelinka

najskôr je to spôsobené prašnosťou pracovného prostredia a suchým okom. oko potrebuje dostatočné zvlhčenie slzami, aby sa prirodzene zbavovalo nečistôt počas dňa. kúp si umelé slzy, mali by pomôcť.