žiarlivosť

Príspevok v téme: žiarlivosť
Milaneee

Mozte mi niekto poradit ako mam bojovat so svojou ziarlivostou? Ziarlim na to ked si prietalka pise s neakym byvalym spoluziakom, ked sa rozprava so svojim ex. Nici to vztah a ja nedokazem prehliadnut niektore veci. Je mi az do placu. Ako sa s tym da bojovat? kebyze sa da jedna jedina vlastnost zmenit tak to zmenim hlupu ziarlivost. Poradte mi prosim vas niekto. Fakt ma to stve. Nenavidim sam seba. Chcem jej dat volnost a nemozem. Uplne mi sibe. :((

stumble

a btw. to ze ziarlivost je znak lasky je smutna dogma :( je to laska, ale sameho seba k sebe samemu, je to cast strachu, ze prideme o to co je "nase", je to zavist, ze partner by prezil krasne pocity s niekym inym, je to smutok, ktory nam prinasaju nase nesplnene, niekedy nerealne ocakavania... je to choroba, ktoru nas ucia vnimat ako zdravie vztahu a lasky, je to kazdopadne utrpenie, ktore nici aj nas aj nas vztah.

stumble

Ahoj Milan, ja mam so zirlivostou bohate skusenosti a konecne mam pocit, ze uz ma neovlada tak ako kedysi. Prvy krok ktory mi dost pomohol bola dovera v partnera. Istota neexistuje, aj keby mi slubil a prisahal, nikdy nemozeme vedie na 100% ze budeme navzdy spolu, ale to, ze mame spolocne vizie, ze sa lubime a ze zivot spolu je pre nas lahsi a veselsi nam dava pocit, ze aj zajtra nam bude spolu dobre a snad aj pozajtra.
Dalsi krok okrem dovery je nebojovat so ziarlivostou. Mozno nechapes, co to znamena, mne to tiez trvalo, lebo som neverila, ale boj s hocicim je kontraproduktivny, najma ked je to boj sameho seba so sebou. Najlespie co mozes urobit je nechat sa ziarlit. Skusil si sa niekedy pozriet na svoju zirlivost a usmiat sa v tej chvili? :) najblizsie ked budes ziarlit zastav, zameraj sa na nieco ocami a vnimaj svoju ziarlivost, nebojuj, nemaj vycitky! nechaj sa ziarlit, usmievaj sa, dychaj :) ty mozes ziarlit, povol si to. Ked budes toto praktizovat uvidis novu perpsektivu. Uvidis svoju ziarlivost ako nieco, co nie si ty a budes sa na nu pozerat a usmievat a ona po case odide :)

drzim ti palce, ked som to dokazala ja, dokaze to kazdy.

len toto

Jasne ze si ten slabsi, to je evidentne. Ja som na tom rovnako, aj ked v poslednej dobe sa to uz vyrovnalo. Ide o to aby ona nepochybovala o tom co ma doma. Musi pochopit ze lepsie uz nenajde. Tak ako si to uvedomujes ty, tak to musi vediet aj ona. Najedno vsak nezabudaj, vzdy je vo vstahu jeden, co miluje viac.
Co sa tyka toho ze nemas rad urcitych ludi v jej bizkosti je to uplne prirodzene. Ona tiez nerada pocuje moje skvele kolegyne cvirikat v mojej blizkosti. Ja tiez nemam rad jej nejlesiu kamaratku. Ale je to len moj predsudok. V minulosti vystrajali veci, ktore by som teraz v ziadnom pripade netoleroval. Je to proste taka "kurvicka" v 5 rocnom vstahu. Viem ze to je ta osoba, ktora by skor hecla moju priatelku na nejaku blbost nez by jej povedala ze to za to nestoji. A mozno jej krivdim, ale takto sa u mna na zaciatku zapisala a ja s tym uz nic neurobim a je mi to v podstate jedno. Problem bude pri vybere hosti na svadbu:)
Ja niesom vobec sväty a nechcem tu moralizovat, pisem len vlastnu skusenost a to co mne pomohlo. Kvoli nej som sa zmenil a vdacim jej za to aky teraz som. Ale to jej este nedava pravo na to, aby som stratis svoju hrdost. Ziarlivost je choroba a len vyrovnany sebavedomy clovek sa jej dokaze zbavit. Aj ked nie uplne, ale dokaze ju obmedzit na normalnu mieru. Zasa sa vravi, kto vobec neziarli nemiluje.

Milaneee

Ja jej nedavam najavo ze ju nemilujem. Prave naopak. Stale sa jej snazim pomahat, mojkat ju. A tiez nemozem povedat o nej ze mi to nedokazuje. Proste len mi urcity ludia v jej blizkosti vadia. Strasne vadia. Nie vsetci. Pri vyvolenych mam pocit ako keby mi ju chceli vziat. A toho sa bojim. Potom jej zacnem o tom vraviet a mam to stale v hlave az to skonci hadkou. Asi tak neak. Asi som ten slabsi vo vztahu.

nestea

ano ale toiste si myslia zeny o muzoch takze sme si quit ked uz tak..takisto zeny vedia ako na muzov.. ale zase je tu to riziko,ked si je neista,ze ju uz ten dotycny nemluje..preto si hlada asi ine cesticky.. zda sa jej,ze je na nu zly..zacne si davat otazky preco a hladat pricinu lebo sa jej nieco nezda.. to ked je vasa priatelka neista tak vam tonevadi? ved dvaja ludia si maju predsa dôverovat a nie zit v neistote preco sa k nej sprava tak aby bola neista.. to nema logiku podla mna. len blby nazor...
a v kazdom vztahu to funguje inak..treba s anajskor navzajom dobre spoznat.. a nie skusat co si kto moze dovolit a nakoniec z toho bude rozchod..jemine

len toto

No co ti poviem, viem ako sa citis. Ja som to tiez prezil. Jednoducho si zamilovany a neveris si. Musis byt spokojny sam so sebou, potom to prejde. Problem je v tom, ze ty si si nou niesi isty, ale ona velmi dobre vie ze ta ma omotaneho okolo prsta. Zene nemozes nikdy dat pocit ze ona je tu ta, ktora drzi opraty. Potom si robi co chce, a ty na to ziarlis. Vlastne inak ona si moze robit co chce (v ramci pravidiel) ale ty si musis byt isty ze nemas dovod ziarlit. A to dosiahnes len vtedy, ked si ona bude vo vstahu neista.

krtko-lampa

Jednoducho si uvedom, ze ju nevlastnis ;) ... a ked budes na nu tlacit a snazit sa ju mat leeen a leeeen pre seba tak ju kvoli tomuto stratis ;) Ty si chlap tak sa tak spravaj. Musis mat pocit, ze ked ju stratis mas 10 inych a s tym zit ;) Ona si musi udrziavat svoje kontakty. Vam obom sa to zide ;) a to, ze ona to bude robit tak, ze s inymi chlapmi komunikuje, bude sa s nimi obijmat a budu jej davat pusu na licko to musis akceptovat ;) ... to musis prijat ...