Zapal prinosovych dutin

Príspevok v téme: Zapal prinosovych dutin
akinom007

Dobre ranko prajem, poradte nejakee rady ako sa dostat zo zapalu prinosovych dutin bez antibiotik?
Nerada by som ich znova brala, mavam to dost casto naposledy v semptembri som musela koli tomu brat a atb.mi narobia vzdy kopec dalsich probelmov.
Dnes som sa zobudila s totalne upchatym nosom ale hlieny mi len zatakejau dnu, nie a nie von, neskutocne ma stipe a pali hrdlos toho, obcas mi vypadne hlas poradte ak mate skusenost co vam zabera na taketo problemy.

jajkafr

akinom
do nosa si kúp nejaký sprej (Olynth, Otrivin, Vibrocil....) tie ti pomôžu vyčistiť nos... môžeš skús aj spreje s morskou vodou (Mar, Sterimar....) nastriekaj si najprv ten a potom daj Olynth alebo niečo podobné
podľa toho čo popisuješ nejde o zápal prínosových dutín... keby si mala zápal prínosových dutín tak ťa bolí celá hlava tak, že by si nerozmýšľala nad tým či chceš alebo nechceš ATB jednoducho by si naklusala k lekárke a tie ATB by si začala brať aby ťa to prestalo bolieť (to len tak na okraj)
ty máš pravdepodne akútnu nádchu a zápal hrdla možno hrtana. takže na nádchu to čo som napísala hore... pri bolestiach hrdla je dobre kloktať so šalviou v lekárni dostať aj šalviovú tinktúru (Florsalmin) ale máš aj iné prípravky od bolesti hrdla... no a samozrejme teplý čaj s citrónom a ležať v posteli.... môžeš skúsiť tiež vitamín C (posilňuje imunitu pomáha organizmu dostávať sa z choroby) a tiež Hlivu ustricovú je na podporu imunity odporučila mi ju lekárka pretože mám problém s tým, že takmer každý mesiac dostanem zápal priedušiek.
a ešte môžeš skús naparovať (vodu privedieš do varu a odstavíš môžeš do nej kvapnúť eucalyptus alebo niečo podobné mne mamka keď som bola ako dieťa často chorá naliala do tej vody tuším aj trošku alpy) dobre to uvoľňuje dutiny ...
a tiež môžeš skúsiť suché teplo (solux...)
skoré uzdravenie prajem