Atopicky ekzem okolo oci

Príspevok v téme: Atopicky ekzem okolo oci
Lenkam

ahojte,

pravidelne kazdy 3mesiac sa mi okolo oci vytvara atopicky ekzem, pokozka je cervena, az zapalena, a ocne viecka mam az vyschnute, supinate. istu dobu som pouzivala kortikoidnu mast, ale ta sa dlhdobo pouzivat nemoze. viete mi poradit kozmeticke vyrobky, kremy, cistiace mlieka, odlicovacie mlieka ci mast na oci? dakujem

cica29

Ahoj slubi, prosim ta nemohla by is mi poslať alebo niekto foto ako vyzerá ten \\\\\\\"ocny krem eucerin proti opuchom\\\\\\\" lebo som ho nevedela najst na nete dakujem
posli na mail: star2919@azet.sk

MartinkaF

Ahoj Lenkam,
aj ja mam rovnaky problem s ocnymi vieckami, a tiez som prave uzivala Optahlmo Hydrocortizon, vobec nezabral.
Idem prave do lekarne kupit homeopaticke maste Halicar a Rubisan (od spol. Heel), mam objednane male 25g balenia lebo neviem ktora bude lepsia, ale mam overene ze mozu ist aj na ocne viecka, uvidim ktora zaberie, dam vediet.
Inac ja mam tento ekzem z nekvalitnej (vacsinou lacnej) kozmetiky, v momente ako si dam nejake lacnejsie ocne tiene alebo lacnejsi ocny krem (napr.ani Avon mi nerobi dobre, do dvoch dni sa mi ekzem vyhodi.

slubi

ahojte
mne pomohol ocny krem eucerin proti opuchom, ako jediny mi ocne viecka nedrazdi a problem momentalne nemam.
ked som mala ocne viecka napuchnute a svrbeli, lekarka mi predpisala elidel - velmi pomohol.

ekzem

Dnes som si kupila opthalmo septonex. Ocna mi povedala, ze to mozem uzivat stale, no na letaku je napisane, ze 14 dni. Myslela som, ze ked tam nie su kortikoidy a je to bez receptu, tak mozem fakt stale. Preco tam teda pisu 14 dni? Je tam nejaka latka, ktora moze uskodit pri dlhodobejsom uzivani? Som teraz na pochybach.

[zruseny12]

...tiez odporucam BIODERMU/ATODERM/
ale ja by som na tvojom mieste sla najprv za koznou lekarkou,ja som mala podobny problem,sice mala som len pod ocami suchu kozu,svrbela,palila a bola opuchnuta/opuchy ranne/lekarka mi dala nejaku ROBENU MASTICKU do tyzdna mi to krasne vsetko zmizlo...

mimika1

Skus kozmetiku Eucerin, kupis ju v lekarni, je urcena na atopicky ekzem, alebo vyskusaj Biodermu tiez je velmi dobra. Ja si davam kazdy vecer na oci oftalmoseptonex, ktory je mastny a mne celkom pomaha na ekzem na ociach.

ekzem

Ahoj, ja mavam dlhe roky problemy s ocnymi vieckami, a tiez som dlhodbejsie uzivala kortikodine maste rozne po ktorych to rychlo preslo a coraz rychlejse sa to zas vracalo:( mam to len na hornych vieckach oci, pricom lave oko je na tom horsie, napuchnutejsie, cervensie. Niet dna, kedy by som si to riadne neposkrabala. Viem, ze by sa to nemalo, no je to na zblaznenie. Pred par rokmi som si zacala kpovat v lekrani krem Lipobase a odvtedy si davam na tvar a oci len ten. Je zlozeny na baze vody a oleja, nema v sebe ziadne parfumy - nedrazdivy, cize je to to najcistejsie o com viem. Problem sice pretrvava (ale to hlavne preto, ze si to zvkynem rozkrabat), no uz je to menej akutne ako ked som si davala predtym modru indulonu, ktora v sebe ma i nejake parfumy.