Búšenie srdca, strach z ničoho nič

Kristina....

Usmev úplne ťa chápem,mávam tie isté stavy,že niekedy môj tep je tak rýchly,až mám pocit že v jednej chvíly to srdce nezvládne a zastane,že teraz prichádza smrť.....Je to otrasné,ale niekedy mi pomôže ,keď si poviem,že neblázni,veď je to iba psychický blok,nič na tom nieje....Ale nie vždy zaberie....Ten profesor pred ktorým si prenášala je teda poriadny kokot s prepáčením,to čo si dovolil ťa vôbec z niečoho takého upodozrievať??? Byť tebou idem k psychológovi a kardiológovi,nech ti to dajú na papieri že máš taký problém a by osm mu to vhodila pred oči a povedala svoje...hajzel....

usmev:)

a este to som chcela doplnit.. ze hoc ty vies, ze o nic nejde, ze je to len prejav, len odpoved, to telu nedokazes vysvetlit.. teda aspon ja nie.. a hoci mi aj ostatni hovoria, ze ved uvolni sa, bud v pohode - presne to chcem, ale presne to v tej chvili neviem, to pride uplne samo bez toho ci chcem ci nie..

usmev:)

ved presne.. to, ze ti je zle, citis hlavne ty vo vnutri.. napriklad mne tak bilo to srdce, ze ja som sa jednoducho musela prejst, lebo ked som len sedela citila som ten obrovsky tlkot a to sa nedalo.. musela som nieco vykonavat, ale ked som sa postavila, lamali sa mi kolena, no nic som nezmohla, vraj som mala sediet.. otrasny zazitok, odvedy mam chut stale plakat, ja neviem..

usmev:)

Wiqi, presne, mne toto vsetko zacalo nasledkom velkeho stresu, ktory som neuniesla.. akonahle pride vela, vela volna - som uplne uvolnena, vsetko je pre mna prechadzka ruzovou zahradou.. u mna sa zistilo co je spustacom - je to stres.. odvtedy uz absolutne neviem zvladat stresove situacie.. moje dlhoocakavane sedenie u psychologicky dopadlo uplne zle, musim ju zmenit, no najviac si prajem zacat chodit na psychoterapie, avsak, ked si pozeram na internete ponuky, vidim, ze vsetko je to platene.. vraj jedno psychoterapeuticke sedenie stoji okolo 20-30 eur, co je dost velky peniaz pre mna ako studentku.. neviem.. musim sa to naucit zvladat, strasne chcem, ked sa naucim zvladat stresove situacie, budem tou najstastnejsou osobou na svete.. akurat, ja mam urcitu hranicu stresu - dost malu a ked sa ta co i len o troska prekroci, uz sa to vsetko zacina a ja padam a padam.. pomahaju ti nejake bylinne pripravky, ktore by si vedela odporucit? ja som presla z magnezia na omegu, vraj velakrat pomoze pri psychickych problemoch, no zatial ziadne ucinky..

Wiqi

preboha, to je strasne tak toho profesora ,,no hrozne by sa ma to dotklo tak k..kt ze ta nepustil ani na wc, ano ani ja tak castokrat nevyzeram, ze mi je zle lenze vo vnutri idem zomriiet:(

usmev:)

este vam poviem co sa mi stalo.. v pondelok som bola v skole a mala som tiez takuto neprijemnu situaciu zvladnut - prednasat, prisla som do skoly, hoc som vedela, ze z toho budem stresy, no necakala som, ze az take.. najskor bolo vsetko v poriadku, sama som bola na seba taka pysna, ako krasne to zvladam a nestresujem, no akonahle prislo na lamanie chleba - no to bol horor.. mne sa tak rozbusilo srdce, ze to si neviete predstavit.. najhorsie bolo, ze okolo 40 ludi vratane nasho mileho profesora, ktory ma totalne, ale toalne zhodil - este mi hovoril, ze si to namyslam, ze mi je tak zle, lebo vraj sa chcem zbavit toho, aby som to ja prednasala.. som povedala, ze mi je naozaj velmi zle, nechcel ma pustit na zachod, nechcel mi dovolit prejst sa, vraj ked je zle clovek vyzera inak.. hlave, ze ja som uz chcela volat zachranku a cakala na svoju smrt, tak mi bolo.. po tomto vykone sa citim tak strasne zle, nemozem na to zabudnut, stale sa mi to vracia.. toho profaka budem vidiet este velmi velakrat, este mi dokonca povedal, zevraj mna si za toto zapamata a stale mi to bude pripominat.. no co si o tom myslite? navyse, nasledne vsetci zacali ukazovat prstom, ze to je ta "ina", teraz mam pocit, ze si neustale o mne suskaju a vracaju sa k pondelnajsiemu zazitku.. a ja sa od toho dna citim ako obycajna uboha troska..

Wiqi

usmev, iba neurasteniu, ked ma brala zachranka
priatel ma nasiel pred kupelnou na zemi celu bledu, vystrasenu, nevedela som sa nadychnut, stale som zivala, aj ked sa mi nechcelo spat, a strpli mi ruky, nohy, v nemocnici mi dali neurol,,,fuj a radsej uz neberem nic a chodim na psychoterapie, iba bylinne pripravky na ukludnenie uzivam

Wiqi

usmev, presne vas chapem ..ani ja som to nikdy nemala,,,a zazili ste niekedy davnejsie velmi stresove obdobie??lebo ja ano a potom sa to zacalo..

usmev:)

Kika, och, ako velmi ta chapem.. na mna taketo stavy tiez zacali prichadzat z nicoho nic.. odmalicka som pritom vystupovavala pred ludmi, odpovedala, prednasala jedna radost.. teraz je to presny opak.. pred nejakou odpovedou alebo inym prejavom sa mi tiez nehorazne rozbusi srdce, parkrat az tak ako som spominala, ze som suverenne uz pocitala s tym, ze teraz zomriem, ze toto proste neprezijem.. sama neviem ako sa potom upokojim, ale to su take stavy, ze svet vidim uplne inak, nijako to neviem predychat.. najhorsie vsak je, ked nenajdes pochopenie a niektori ludia ti k tomu pridavaju, ukazuju, ze "aha, teraz ide ona alebo pozri ako sa klepe, ako sa chova, to co robi?" a podobne.. potom si z toho este viac zufala.. ja uz neviem co s tym budem robit, je obdobie, kedy je moje srdce silne, nic ho nezaskoci, hocico zle co sa udeje, aj tak ostanem pokojna, no nasledne pride take obdobie, kedy staci najmensia zivotna banalita, hned sa mi rozbusi a ja som opat v tych stavoch.. opat je tu..