Búšenie srdca, strach z ničoho nič

Wiqi

presne, ja to mam horsie, niesom schopna ist do obchodu ktory je viac osvetleny alebo do mesta, kde je vacsi pohyb ludi, pride mi z toho zle, bojim sa, ze mi to uz nikdy neprejde

Kristina....

Ahojte,myslím že mám rovnaký problém,som dosť vysoká (182cm) a štíhla,veľmi veľa krát intenzívne pociťujem tlkot srdca,niekedy nepríjemne búši až mi je z toho zle,bola som aj u kardiológa,povedal,že je všetko v poriadku,vraj "to mám také srdce,rýchlo sa rozbúši"...Ale toto by mi ani tak nevadilo,ide o to,že v situácii,keď mám napríklad (som na VŠ) pred viacerými ľuďmi v škole alebo niekde inde prehovoriť ,tak hrozne sa mi rozbúši srdce,až mi je z toho zle,niekedy mám pocit že už idem odpadnúť,že sa ospravedlním, a povoem že mi je zle,musím ísť na záchod,celá zblednem a som roztrasená,a to iba z obyčajného prehovoru pred ľuďmi!!! Nikdy som takýto problém nemávala,začalo to až ku konci strednej......Neviem ako z tohto von,je to dosť nepríjemné ....V živote sa odo mňa bude očakávať prejav pred ľuďmi,keďže študujem medzinárodnú politológiu a toto mi pripadá ako dosť veľká komplikácia pre mňa...=(

usmev:)

pozname, pozname.. je to velmi neprijemne.. este je "fajn" pokial je to len busenie, ale ja som zazila uz aj take stavy, ze to sa uz asi ani busenim neda nazvat, to uz boli take udery tolkokrat za sekundu, ze som pocitala s tym, ze toto bude moja posledna chvilka..

srdcova neur

ahoj... :) ja tym trpím už rok...teraz je to uz lepsie no vzdy si myslim ze nieco mam zo srdcom..no vraj nie..presla som od ekg viackrat echo srdca holterovo ekg...nic mi nenasli akurat ze mam mierny prolaps mitralnej chlopne..vraj toto mi ziadne problemy nemoze sposobovat..no ja velakrat pocitujem uder mimo rytmu pri nádychu,alebo rychly pulz..ale vtedy pocitujem aj uzkost..takze je to asi fakt posobene psychikou...ked chces napis mi na e-mailovu stranku :) pokecame...viem ake to je :( pa