Cierny kasel

Príspevok v téme: Cierny kasel
magdalena

Vie mi niekto poradit, ci som zaockovana proti Ciernemu kaslu, som rocnik 79. V zdravotnej karte, to totiz nemam zaznamenane a momentalne sa nachadzam v USA, kde pracujem ako opatrovatelka a v skolke, ktoru navstevuje dieta, ktore opatrujem sa vyskytol cierny kasel a pomerne rychlo sa rozsiruje...aj ked deti su povinne zaockovane...
Dakujem za radu

veronika

Moj dvojrocny syn uz asi treti tyzden kasle.Zijeme teraz v Norsku a doktor tu mu nepredpisal ziadne lieky.Posledne dva dni sa mu kaselzvysil,ma ho suchsi a kasle sand stale.Niekedy ma hodinove zachvaty kaslu.Ziadne osladene sirupy pre deti proti kaslu tu nepredavaju,len velmi horke sirupy.Raz sa nam ho nasilu podarilo donho dostat,ale bolo to naozaj strasne.Dnes sme boli u lekara znovu a ten nam povedal,ze este mame pockat tyzden,ze este nebude robit ziadne vysetrenia.Ze to moze byt aj cierny kasel.Mam obavu,nevieme,co mame robit.O ciernom kasli som si vela precitala a preto sa bojim,ci to nie je vazne.mame nieco konkretne ziadat,keby sme isli znovu k doktorovi?Nejake konkretne vysetrenia?A dalej,mohli by ste mi napisat nejaky domaci liek,ktorym by som svojmu synovi pomohla?Dakujem

an

Magdalenka.Ak si v čase svojho narodenia bývala s rodičmi na Slovensku,určite si bola zaočkovaná.U nás sa očkujú všetky deti proti tejto chorobe.Očkuje sa trojvakcínou-čierny kašel,tetanus a záškrt.Očkovanie sa začína približne v treťom mesiaci,dalšia dávka je v 5-6 mesiaci a posledná okolo 1 roka diaťaťa.Môžem naozaj povedať ,že niekedy toto očkovanie nevylúči to,že dieťa alebo dospelý túto chorobu dostane.Moja dcéra po treťom zaočkovaní, mala približne 1 a pol roka dostala čierny kašeľ.Potvrdili to aj testy z krvi ktoré jej spravili,avšak tento výsledok sme dostali až po troch týždňoch od vypuknutia tejto choroba.Dovtedy sme sa celé dni a noci trápili s týmto kašlom.