Priprava na test

Príspevok v téme: Priprava na test
mariaXB

Dobry den. Potrebovala by som vediet,ako dlho pred testom OGTT treba jest sacharidy. Mam problem s potravinami, alergicke reakcie a zatial sa len zistuje,co to je. A preto som na diete. Sacharidy sa mi jest nedari, ale pocula som, ze pocas diety sa neda na test OGTT ist. Kolko dni pred tym budem musiet tie sacharidy do seba tlacit a kolko asi? Dakujem.

acido

mariaxb
si uplne od veci,jablka su rychle sacharidy,a musis jest sacharidy,ale ved napokon na to prides sama ked umres

mariaXB

Dakujem,jajka. no a vlastne preto som len chcela aby mi niekto poradil, ze ako dlho pred tym testom je nutne natlacit do seba tie sacharidy. ale spolahnem sa na tie tri dni predtym. ten diabetes 2 visi vo vzduchu kvoli tym priznakom a aj kvoli tym polycystickym vajecnikom. preto je dolezite, ze ak ho mam, aby ho zistili.

jajkafr

maria
verím ti že sa ti nechce viac experimentovať po takejto skúsenosti by som ani ja neexperimentovala podľa mňa môže ísť o cukrovku 2 typu, ale možno aj nejaký druh alergie na sacharidy držím palčeky nech sa čím skôr príde na to čo ti je a nech ti je už dobre :)

mariaXB

jajka, ahoj. no po sacharidoch mi byva nedobre. kym som ich jedla, mala som fakt nepekne stavy, ked som odpadavala od unavy a slabosti, trapil ma strasny smad a cikat som chodila asi kazdych 7 minut. nehovoriac o tom, ze som vyzerala jak tehotna. na jesen sa dostavili dalsie problemy, vyschla mi koza, strasne svrbela a aj na hlave a vlasy mi kvoli tomu vypadali. okrem toho mam polycysticke vajecniky. este v decembri som "prosila" lekarov, nech s tym nieco urobia. na endokrinologii vysli vysledky v poriadku, na urologii tiez, na koznom tiez okrem tej suchej pokozky. na gynekologii len tie polycysticke vajecniky klasicky, este mi urobili ultrazvuk brucha a vysiel dobre. prosila som sa na alergologiu, imunologiu, ale vykaslali sa na to, lebo isli sviatky. a tak som sa nastvala a dala sa na totalnu dietu. este tvrdsiu ako predtym. jem masko, ryby, vajcia, zeleninu, jablka, semienka a sem-tam nejaky sacharid napr. ryzu. ale ozaj malo. citim sa skvele, mam dost energie, rastu mi nove vlasy a prestala som casto mocit. pokozka je sice este sucha, ale natieram ju. neviem, co bude dalej, ale mne sa uz nechce experimentovat. aspon teraz nie. ale niekde som citala, ze 3 dni pred ogtt staci zvysit sacharidy, tak snad to bude stacit.

mariaXB

jajka,dakujem.bola som u diabetologicky v decembri, lebo maju podozrenie. ale vtedy mi ho neurobila, lebo som jej povedala, ze som na nizkosacharidovej diete. povedala, ze je ho zbytocne robit, ked som na diete, lebo mi test aj tak nic neukaze. a povedala, ze mi ho urobi vo februari a ze dovtedy mam jest sacharidy, aj sladkosti a tak. Kvoli zdravotnym komplikaciam som to vsak nesplnila.

jajkafr

maria
máš asi tak trošku mylné informácie... test oGTT je test, ktorým sa zisťuje či má alebo nemá pacient cukrovku proste to ako mu telo spracuváva cukor... pred týmto testom sa prijíma potrava s minimálnym množstvom sacharidov ráno prídeš na lačno k lekárovi odoberie ti krv na hladinu cukru v krvi vypiješ sladkú vodu a po hodine a potom po ďalšej hodine ti odoberie krv znova a podľa výsledkov zistí, či ti tvoje telo dokáže alebo nedokáže spracovať cukor.
A navyše sladkosti (čokoláda, cukríky, cukor...) to sú monosacharidy jednoduché cukry rýchlo dodajú telu energiu a rýchlo zvýšia hladinu cukru v krvi a napr. chlieb, zemiaky, mäso... obsahujú disacharidy a polysacharidy čiže zložité cukry, ktoré dodávajú telu energiu ale postupne čiže tieto cukry sú vhodnejšie ako tie jednoduché ... takže sa dá povedať, že ty sacharidy prijímaš stále aj keď keď neješ sladké lebo sacharidy najmä tie zložené sú dôležité pre náš organizmus takže musia byť súčasťou stravy