zhnité zúbky

Príspevok v téme: zhnité zúbky
mmaammii

ahoj, náš malý syn zaspával aj vstával s flaskou v ustach, no a ... má zhnité zúbky, prvé štyri horné, má niekto skúsenosti s týmto problémom a so zubármi ? malý bude mat dva roky a kým mu vypadnú, pretečie ešte veĺa vody. tak podelte sa so mnou čo s tým ?? viem, že sme sa mali starat o jeho chrup skor, ale podlahli sme fáme, že mliečne zubky su LEN mliečne zúbky a aj tak mu raz vypadnú ...

usiko

k zubarovi treba chodit aj s mliecnymi zubami, aby sa vyhlo problemom v starsom veku.....mam to od zubara, a ten je fakt odbornik, najlepsi v meste......

katalinka

luciferka má pravdu, ono za to aké stravovacie návyky majú deti, môžu rodičia.Držím palce, nech to zvládnete.

luciferka

mami, tak mu nedaj tie tycinky a sladkosti, a cipsy, ved to nie je ani jedlo, to aj ked ti zje, tak to ani nemusis byt rada......., raz som bola nanavsteve. Mamina maleho mala uzasny pristup. Maly nechcel jest obed, povedala dobre, ale nic ine nedostanes.O hodinu maly sam prisiel, lebo bol hladny a zjedol aj to co nechcel, vedel ze nic ine mu potom uz do olovrantu neda....Jasne ze deti maju obcas take obdobie, ze proste necchu, ale ked mu nebudes davat blbosti, tak bude hladny a zje potom aj to normalne jedlo. Neboj, od hladu neumrie, ak nebude jest pol dna, nic sa mu nestane.....len si musis stat za svojim.....a k tym zubkom, mam sesternicu, ktora tiez tak bola, vela pokazenych zubkov mala, ale zubar jej ich poopravolal aj tak...ja osobne mam z toho zubara traumu, ona v pohode, vysmiata, takze asi to s detmi vie ten zubar, a bol statny, mala sa este vsade chvalila, ze ma opravene zuby....tak ho urcite vezmi k zubarovi, ten ti aspon poradi ako dalej postupovat....drzim prsty

mmaammii

katalinka, už aj to ma napadlo, tak sme mu dávali letné alebo studenšie jedlá, ale ... papá ako sa mu chce, napr. aj dnes mal na ranajky 2 chipsy, potom pár tyčiniek, na obed mlieko a až teraz večer zjedol párok a na večer bude mat opat mlieko s pár zrniečkami kaše ... už sme mu aj nedávali tyčinky apod. ale potom sme boli radi, ked aspon čosi zjedol ...

katalinka

mmammi
je to normálne, deti mávajú aj hluché obdobie, len či nemá tie pokazené zúbky i citlivé trebárs na teplo...

mmaammii

ahoj, dakujem za všetky odpovede, lmex používame aj pastu aj gél a na dasienka to určite pomáha, pretože ich mal červené, teraz su už pekne ružové, len tie zubky, ked mu ich umyvame, velmi plače, no ale ... a ešte jedno ma trapi, vobec nechce jest, teda .. chrumky, tyčinky, a takéto somarinky ano, ale aby sa riadne najedol polievky, to vobec ... a mlieko pije ako ... aj 2 l denne, a z toho je asi aj syty, pretože nechudne aj je aj aktívny, tak neviem, či mu to mlieko stačí, alebo ... ževraj aj ja som amla také hluché obdobie, kedy som vobec nejedávala, no ale ... to som bola ja a teraz ... žeby bol moj syn v tomto po men ??

katalinka

ja len toľko o mliečne zuby sa treba starať rovnako ako o tie "stále" , treba vyhľadať zubára, ak nebude ochotný spolupracovať priplať si v neštátnom cena je pomerne vysoká, ale kvalita na nezaplatenie, všetky výkony robia odborníci, dieťatku najskôr gélom umrtvia miesto vpichu lokálneho anestetika a potom príde na rad samotné ošetrenie, počas ktorého dieťa môže pozerať monitor na ktorom je rozprávka, alebo komunikuje s lekárom...syn nemá žiadnu traumu a aj po dvoch rokoch je všetko o.k.
prehliadka stojí 40 euro + ostatné výkony... u nás jedno ošetrenie 156 euro (s prehliadkou)....doporučujem používať elmex gél, raz za týždeň
a vyhľadať vo svojom okolí dentálnu hygieničku, ktorá deťom dokáže vysvetliť ako sa správne starať o zúbky....

jajkafr

Poznám viacero ľudí, ktorí mali ako malé deti také zúbky ako popisuješ o tvojho synčeka a teraz majú krásne zuby bez kazov a čo sa týka ošetrenia u zubára záleží od prístupu lekára ak si vie získať dieťa na svoju stranu bude dieťa spolupracovať ak nie tak nie...
dnes sa dajú robiť zubárske výkony aj v celkovej anestéze najmä u malých detí a nespolupracujúcich pacientov samozrejme za príplatok, ale nestretla som sa s tým, aby tak malinkému dieťaťu blombovali zuby alebo niečo podobné