vzdelavanie zdrav.sestier

evina 71

Vie mi niekto povedať, či sa otvára na budúci rok PŠŠ pre fyzioterapeutov a na ako dlho? Do konca marca treba podať prihlášku a nikde som to nenašla. Ďakujem

latvia

No neviem, u nás (na oddelení vo FN )je minimum Bc a špecializovaných asi polovica, a normálne pracujú ako sestry.
PŠŠ sa študuje v BA na SZU, tento rok je dvojsemestrové, ale agentúra JPP tvrdí, že čoskoro bude štvorsemes.

mery55

dakujem babenky za odpovede ja už pracujem ako sestra 18 r a teraz zamestnavatel žiada udajne podla nejakého nového zákona tuto PSS to je srasné človek aj tak nie je ohodnotený a platís za to velké peniaze

jajkafr

ja študujem ošetrovateľstvo Bc. a nevraveli nám nič o tom, že nebudeme môcť hneď po škole nastúpiť ako sestry aj na praxi pracujeme ako riadne sestry... a ako píše delphia skončením Bc. sme všeobecné sestry keď chceme pracovať na JIS alebo OAIM potrebujem príslušnú špecializáciu

delphia

absolvovanim Bc. studia sa z teba stala kvalifikovana sestra. na uroven asistenta ta degradovat nemozu, lebo mas VS I. st. asistenti maju len maturu. ale samozrejme treba si urobit aj specializaciu, lebo takto si vseobecna sestra.

TWA

To sa už radšej oplatí študovať medicínu.

Sestra musí absolvovať kadejaké nezmyselné kurzy, školenia robiť si školy a pod. a stále bude nedocenená.
A lekár bude vždy v zdravotníctve "pán boh". Takže treba ísť radšej na medicínu, kto už si chce vybrať chlebík v zdravotníctve, pretože práca zdrav. sestier je namáhavá, musí sa neustále vzdelávať a ani zdaleka nebude adekvátne ohodnotená a docenená.

cechovam

ano je to mozne aby ste mohli robit zdravotnu sestru potrebujete mat specializaciu tzv PSS AJ KED MATE BAC ALEBO VYSOKU SKOLU SPECIALIZACIU MUSITE MAT