Kolko spermii treba na oplodnenie?

Príspevok v téme: Kolko spermii treba na oplodnenie?
PlaYboyQO

chcel by som sa opytat kolko spermii je potrebnych na to aby žena bola tehotna ... uvediem priklad muž ma pohlavny stik s kondomom urobil sa dnu v žene a pri vytiahnuti zisti ze kondom ma malinku dierku .. a ze s neho mohla vytiest nejaka ta kvapka ale vacsina sepermii ostala v kondome ... !! aka je šanca ze zena otehotnie ?? ..

ovecka83

hej t333 sme tu taký premudrelí lebo otázka znela koľko spermií treba na oplodnenie a to je jedna!!!!!!!!len 1 vojde do vajíčka...čiže čítaj poriadne otázku a potom buď premudrelý...

levicaaaaa

taká hranica neexistuje...podľa mňa je totálna kravina čo tu rozoberáte...na oplodnenie stačí jedna spermia, a merať ejakulát na kvapky mi príde zcestné... šak z chlapa to nekvapká :D tak merať to podľa toho, či stačila kvapka alebo nie... :D no neviem.... :D

niekto

t333 ze v jednej kvapke ejakulatu je asi tak 3 - 6 mil. spermii, co je daleko pod hranicou potrebnou na bezproblemove oplodnenie.

v odbornej literature sa udava koncentracia nie mnozstvo to znamena ze take male mnozstvo kvalitneho ejakulatu moze stacit na oplodnenie nieje to take jednoduche
niesom odbornik ale prve co ma pri koncentracii napadne je ze ked zoberies vajicko das ho do ejakulatu a neoplodni sa je muz neplodny ked ho das ale do kvalitneho ejakulatu musi dojst k oplodneniu a moze to byt aj pol kvapky ejakulatu

tym mnoztvom sa zvysuje pravdepodobnost otehotnenie cim je ejakulatu menej tym sa znizuje

otazne je kde je ta hranica kde sa da povedat ze je nemozne aby zena otehtnela

t333

aluska,
ty veris kamoske... to je OK. ona veri svojmu muzovi... tiez OK. ostavaju mi asi 3 dalsie moznosti:
1, muz vedel o tom, ze to neudrzal a nechel to priznat
2, predcasna ejakulacia - nevedel o tom, kedze sa stava, ze nieco vyjde uz pred orgazmom
3, preusovana suloz s viacerymi kolami ;-) (cize ostalo par spermii z toho predchadzajuceho).

Stale vsak tvrdim, v zivote nic nie je 100%.

aluska

nebola som pri tom, ale tak zevraj to bolo tak ze ho vytiahol a az za nejakych 5 sekund zacal striekat...tak ako ta baba neni blba, neni to ziadna primitivka ani neskusena

aluska

t333 tak mi potom vysvetli preco jedna moja kamoska otehotnela z prerusovanej suloze.proste nedal do nej nic na 100%..a takych zien je vela

t333

vy ste tu vsetci strasne mudri s tou jednou spermiou. si trochu o tychto veciach precitajte a az potom rozdavajte rozum.
Jedna spermia na oplodnenie nestaci. Je sice pravda, ze len jedna spermia prenikne do vajicka, ked sa uz k nemu dostane, ale na samotny prechod k vajicku by jedna spermia nikdy nemala sancu.
V odbornej literature sa uvadza, ze hranicou plodnosti (teda stav, ked by muz nemal mat problemy s oplodnenim) je potrebnych aspon 20 mil. spermii na 1 ml ejakulatu. Priemerny pocet spermii u muza je asi 60 mil.
(zdoraznujem "priemerny"). Objem ejakulatu je asi 2-5 ml.
Pre lepsi obraz, kvapka vody (viem,ze ejakulat nie je voda :), ale to len pre predstavu) ma objem 0,05 - 0,1 ml. Ak si to trosku date dokopy a zobereme priemerneho muza so 60 mil. spermii na 1 ml, zistime, ze v jednej kvapke ejakulatu je asi tak 3 - 6 mil. spermii, co je daleko pod hranicou potrebnou na bezproblemove oplodnenie.
Ano, ja viem... toto nie je matematika a aj lekari-odbornici na liecbu plodnosti vam povedia, ze boli aj muzi ktory dokazali oplodnit partnerku s nizsim poctom spermii, ale su to len vynimky a trvalo im to roky.

Toto by som rad dal do pozornosti aj tym, ktori stale strasia o moznosti otehtotnenia z kvapiek lasky.
V zivote nic nie je 100% (okrem smrti :), ale ak trosku zapojite rozum, tak zistite, ze je asi vacsia pravdepodobnost, ze vas zasiahne meteorit, ako to o com tu pisete.

aluska

ty nevies ci to praskol kondom??nemas oci?ved je to guma..ty si nemal v zivote v ruke obycajny balon, ze nevies taketo veci?