Priatel a jeho depresie..sebaznicujuce myslienky, sebapodcenovanie.Ako z toho?

Príspevok v téme: Priatel a jeho depresie..sebaznicujuce myslienky, sebapodcenovanie.Ako z toho?
Ninush

Ahojte..tak zacnem takto. S priatelom sme spolu 3 roky a teraz nastal...ako to nazvat...neda sa to nazvat ani "problemom" v pravom slova zmysle. Mame nadherny vztah, obaja sme zacali vysku, planujeme spolocnu buducnost, sme si sudeni, je nam spolu neopisatelne, proste..rozpravka:)) mame uz byt, auto, rodicia nas podporuju, on studuje pravo, ja medicinu..ale predsa. Problem je v tom, ze sa nenormalne podcenuje. Ma depresivne stavy, ktore pramenia z toho, AKA SOM. Vraj som prenho prilis dokonala, prilis pekna, prilis..prilis..prilis..ma pocit, ze si ma "nezasluzi", ze nie je pre mna dost dobry a pod.. ale to nie je pravda:( som uplne normalne dievca, studujem, aby sme sa mali dobre a medina ma bavi:))) sme spolu kazdy vikend, a v tom je ten kamen urazu. Ked sme spolu, je nam SUPER, uzivame si spolocne chvile, na nic zle ani nepomyslime, proste..stastie. Ale akonahle sa mame rozlucit a ist "od seba", chytaju ho strasne stavy. Cele dni ledva nieco zje, nic ho netesi, skola nebavi..intrak kde byva-mimochodom novopostaveny-tam sa citi strasne zle..pise mi spravy, ako ho laska boli, zranuje a aky je nestastny, ze ma od seba raz odozenie, ze naco som s nim. Ja ho ale ubezpecujem, ze s nim chcem ostat NAVZDY..je moja jedina, najvacsia laska, ideal..naozaj, nezartujem. Upratuje, vari, nic mi nedovoli nosit..spravi vsetko a nemusim ani slovkom.. len z tohto som smutna, preco ma berie ako "boha" a nie je so mnou taky stastny..preco tie zbytocne depky??Ako mu pomoct z toho von???
Som zufala..

kikina5

Pani majocka, musim povedat ze s vami uplne suhlasim,
ja som mala take iste skusenosti s tym istym druhom chlapa, trvalo mi hlupich 6 rokov kym som si to uvedomila, tiez som s nim stravila najlepsie roky zivota, od chlapov ziarlivcov psychicky labilnych ruky prec.
Poliewoocka davaj si bacha si mlada a musim povedat aj naivna (musim vsak podotknut v tom veku sme vsetky), neviaz sa a uvidis co zivot prinesie a hlavne si ho nedaj pokazit prvym chlapom ktory ti pride do cesty.
Podla mna ho posli za psychologom, ak ta naozaj miluje tak to urobi ak nie ...

delphia

poprosim majocka, vysvetlite mi, co mam im zavidiet???!!! sama jej mozem byt mamou, tak hadam nie 20 rocneho nedozreteho priatela?

majočka

Drahé dievča, dovote mi takto Vás osloviť, pretože môžem byť Vaša matka.
Aj keď máte "nádherný" vzťah,dosť prostriedkov, prosím Vás, urýchlene choďte od neho.Verte mi, viem o čom hovorím, lebo ja som to na začiatku vzťahu neurobila - tiež nebol pre mňa dosť dobrý, na môj úkor doštudoval, mal dobré postavenie a náhle sa to zmenilo. Už viac ako 30 rokov preživam opačné peklo, pretože nie som pre neho dosť dobrá. Ešte raz Vás vystríham, preč od psychicky labilného človeka, ktorý v svojej podstate ostane vždy menejcenný a svoju menejcennosť si bude vybíjať na Vás. Ja som sa nikdy nemohla poschváliť napr. zvýšením platu, lebo bolo podozrenie "za čo som ho dostala". Dobre, že ste to zistili už teraz.
Nie je pravda, čo píše niekto, že od dobroty sa aj psy besnejú, je to len závisť. Priateľ má psychickú poruchu, ktorá sa s ním povezie celý život, bude sa to ešte stupňovať a prečo by aj s Vami, keď ešte máte možnosť to zmeniť?
Dobre by bolo zájsť za psychológom, aby ste to počuli aj z úst odborníka.
Ešte raz, urýchlene preč od neho, aby ste v budúcnosti nemuseli hovoriť, že tá staršia pani mala vtedy pravdu!!!!!!

bella1988

ach jaj to su problemy...niektori ludia na svete nemaju co jest, nemaju kde byvat, trpia chorobami... a niekedy ked citam taketo ,,problemy" nasej spolocnosti tak mi to je smiesne...
boze ved pises ze ste len zacali studovat vysoku skolu a uz mate aj byt aj auto aj rodicia vas podporuju aj sa nadovsetko milujete a mate cely zivot pred sebou, tak co riesis? myslim si, ze zivot je moc kratky na to, aby ho clovek prezil riesenim malichernosti. bud rada ,ze mas to co mas ,a ze si pre priatela ta jedina a najlepsia...co by za to ini ludia dali...

poliewoocka

Praveze on nechce, aby som sa nim zatazovala, len MNA to trapi, vies:(((a praveze, on ma chodi pozerat do Prahy..aj ked ho to stoji penazi, vravel, ze radsej MNE ako jemu..kedze, ja mam vlaky zdarma..sam navrhuje, ze pride, ze si spravime pekny vikend..aj pred Vianocami sme tu vikendovali, aj ked som nemohla kvoli zapoctu cestovat domov, prisiel za mnou..vsetko je o tom, ze ma nechce zatazovat a NIKDY sa nestazuje..ale ked je to taka LASKA, ja to vycitim..a potom sa uz rozrozprava..

kikina5

Podla mna je ten tvoj zavistlivy a nevie sa vyrovnat s tym ze zena je uspesnejsia ako on. A tym ze to takto hra tak ta pekne psychycky vydiera, ty za nim stale utekas ked je zle. Nechcem byt hnusna ale bol ta on niekedy pozriet v Prahe, pyta sa ta ako sa mas a ci ta nieco trapi, ci nemas problemy v skole atd? A nie tak mas docinenia s chlapom ktory bude cely zivot rozpravat len o svojich problemoch a ty sa budes o neho pekne starat. Ak budes mat problem ty tak pomoc asi u neho nenajdes. Ja osobne som mala s takym chlapom skusenosti a poviem ti po 6 rokoch bol este stale v depke a stale sme riesili len jeho problemy. Podla mna si zachovaj aj svoju slobodu a rob to co ta bavi a co robit chces.

luciferka

tak mu to skus pripomenut....., alebo sa na neho skus vykaslat na par dni, nech si zase uvedomi ake stastie ma aj v tebe, lebo byt ani auto vam spokojny zivot neprinesu........a to ze ho doma podcenuju musi vyriesit on sam v sebe....., kazdy si musi vydupat svoje miesto v tejto spolocnosti, a aj v rodine mnohokrat, nie je to lahke ale da sa to......

poliewoocka

luciferka, jasne, pochopila..ved prave preto, ze sme zazili uz tolko veci, pri ktorych sme si uvedomili, ake STASTIE mame..ale ako keby na to zabudal..