zblaznim sa z toho ucenia.....

Príspevok v téme: zblaznim sa z toho ucenia.....
luciferka

Ako natesnat do hlavy este vyse 300 stran za tri dni? v pondelok mam statnicu, ucim sa uz vyse tyzdna, a zatial som si presla len takmer polovicu, nikdy som nemala problem s ucenim, 250 stranovu knihu na skusku som vedela na A za jendnu noc, a teraz nic, vobec mi nezapina........uz nevioem co mam s tym robit..., nestiham to ani keby neviem co spravim

levicaaaaa

barbinka: akurát pozerám, že predmet sociálna práca ma čaká budúci semester... tak potom ti poviem, či aj mne sa zdalo že by sme toho prebrali viac za semester ako študenti "alžbety" za celé štúdium... no ale som vážne zvedavá, či tá sociálna práca bude taká hrozne ťažká a náročná na množstvo učiva...

levicaaaaa

barbinka, aj ja študujem PdF UK v BA a povedzme si úprimne, o našej fakulte sa tiež všeličo hovorí, aj keď väčšinou nie právom, ale tiež som už počula názor, a nie jeden, že: "pedagogická??? to spraví každý blbec"... tento semester som mala tiež skúšku z všeobecnej psychológie a zase až také dramatické to s tou skúškou nebolo :D aspon mne sa nezdalo... boli aj ooooveľa horšie ako psychológia... keď teda už hovoríme o tej psychológii...

môžem aj vedieť, čo konkrétne si na PdF UK vyštudovala???

zuzmora

to ste ešte neboli v blave na farmácii, potom by ste videli čo je to fak sa učiť na jednu skúšku :) kam sa hrabe 3OOstrán...

barbinka

levicaaa: UK v BA a myslím to vážne levica. Jedna baba si pýtala odo mňa pred týždňom nejakú knižku na psychológiu, tak prišla ku mne, som jej ich ukázala a ona že však takéto veci oni vôbec neberú, že ona chce základy, haaaaa. som sa pobavila. proste základy sa ani učiť netreba. mala som na ňu moc odbornú literatúru zo psychológie. Ona chodí na Alžbetu.

levicaaaaa

ja si osobne myslím, že zložitosť školy sa nemeria tým, kto sa koľko učí na skúšku a koľko strán sa na ktorú skúšku za akú dobu naučí... pretože každý máme iný systém učenia, inú pamäť, atď... čo ja sa učím dva dni sa moja spolužiačka učí týždeň, a pritom ja to kľudne môžem dať aj o dva stupne lepšiu známku ako ona...

a s tými súkromnými školami, ja osobne by som nešla na súkromnú, lebo na to za prvé nemám peniaze a za druhé, na SR nie je taká súkromná škola, ktorej odbor by som ja chcela študovať :D ale inak v súkromných školách nevidím taký problém ako podaktorí...

levicaaaaa

barbinka: ale no... určite ste toho nebrali za semester viac ako oni za tri roky... zase nepreháňaj... ktorú Pedagogickú fakultu si študovala???

ojka

neviem prečo, ale myslela som si, že sa to zvrhne do tejto debaty.... ja mám kamaratky, ktoré študuju externe alebo na sukromných školach, ale nejak som nás neporovnávala. Lebo všade to chodí inak, a ako sa hovorí, kym človek nezažije, tak nevie. Preto nechcem nikoho a žiadnu školu odcudzovať. Lahké skúšky sa predsa najdu určite aj na sukromných aj štátnych školách.Akurat, že niekde možno viac, niekde menej. No a čo sa týka učenia, ja si na skúšky vyhradzujem, 2-3 dni. Ale tak tento semester som mala aj taký extrem, že na jednu skušku som sa učila tyžden a na inu 1 den. Jednoducho, ked to inak nevychadza, alebo ked sa to dá zvladnuť, tak je to iné. Je rozdiel porovnavať podla mna dlžku naučenia sa nejakých strán na dva rozličné a uplne rovnaké predmety. Pokial by to bolo porovnavanie so spolužiačkou, že ako ona sa dlho učí na skúšku, tak nepoviem, ale takto to je také ine, no nevie. Toť môj názor (:

barbinka

happi: videla. prepáč, ale zažiť to nechcem, stačilo mi vidieť, čítať a počuť. Však sama si odpovedz, že prečo si musela ísť práve na súkromnú? By ma zaujímal ten dôvod. Lebo si chceš dobrovoľne platiť,haaaaaa.

barbinka

levicaaa: v Sládkovičove si platia za skúšky vo veľkom. A na Alžbete, videla som tie texty, čo sa učia. Vieš ja mám vyštudovanú pedagogickú a mala som predmet sociálna práca a nie odbor a za jeden semester sme toho prebrali viac ako oni za 3 roky.