zblaznim sa z toho ucenia.....

Príspevok v téme: zblaznim sa z toho ucenia.....
luciferka

Ako natesnat do hlavy este vyse 300 stran za tri dni? v pondelok mam statnicu, ucim sa uz vyse tyzdna, a zatial som si presla len takmer polovicu, nikdy som nemala problem s ucenim, 250 stranovu knihu na skusku som vedela na A za jendnu noc, a teraz nic, vobec mi nezapina........uz nevioem co mam s tym robit..., nestiham to ani keby neviem co spravim

happi:-)

A zazila si? Pocula si! Zasadny rozdiel. Hmm, kludne sa zasmej, ved smiech je zdravy, odstranuje stres, predlzuje zivot, zvysuje kreativitu...atd atd. Rada pomaham ludom

levicaaaaa

barbinka: nechodím síce na Vysokú školu sv. Alžbety ale viem, že na sociálnej práci sa učia decká to isté čo na sociálnej práci hocikde inde... a na psychologii to tam tiež nemajú lahké a učia sa to isté čo sa učia psychologovia bárskde inde... možno na externom to tak funguje ale na dennom určite nie...

a v tom SLádkovičove, to moc neviem, ale silno pochybujem, že budúci právnici by sa učili o niečo menej ako budúci právnici napríklad v Trnave... to sa nedá zase tak ľahko obísť, to učenie, ako si to tu väčšina predstavujete...

barbinka

happi: čo by som nezažila? mi nemusíš rozprávať nič o súkromnej škole. Mám kolegov aj známe, čo chodia na sv. Alžbetu v BA, jeden chodí na právo niekam do Sládkovičova a videla som tie strany, čo sa tam učia na skúšky. Ty mi teda nerozprávaj kecy aká je tá škola ťažká. Súkromným školám sa len smejem.

luciferka

ja som nikomu nevravela, ze je blby....., nikomu.....,ja som len chcela poukazat na to, ze som si vybrala skolu podla svojich moznosti, a urcite by som nezvladla tak lahko skolu typu strojarina alebo podobne....nestudujem ani na sukromnej skole, lebo na to nemam a viem ako to chodi na sukromnych skolach, o tom mi nemusis pisat, lebo viem ake tituly sa rozdavaju tam, a aj za co.....,len by som chcela vediet o com je podla teba biologia, ak nie o faktoch, ale asi aj to je podla teba len omacka, ktoru obkecas vlastnymi slovami a vobec nepotrebujes odborne a latincke nazvy, kategorizacie a vsetko ostatne...., ty vies.....,
dakujem za radu, ale ginko nepotrebujem, urcite sem uz viac nepridem, lebo este si bdue niekto mysliet ze mam potrebu sa chvalit ako rychlo sa dokazem naucit povacsinou...........ach jaj

happi:-)

jajkafr, dakujem, aj ja tebe drzim palce, ci paste? :-))
10 stran na skusku? Na sukromnej skole? Sranda, ze ja studujem na sukromnej a ucim sa momentalne 100 strankovu knihu. Fakt neznasam, ked mudruje taky clovek, co nezazil

levicaaaaa

zložitosť skúšky sa nemeria počtom strán...

my tiež nemáme 500 stranové skriptá a skúšky vôbec nie sú ľahké...

barbinka

tak ja by som sa tiež nenaučila za noc 300 strán, či koľko. Však po určitom čase je aj mozog prepracovaný a potrebuje oddych, takže ti to ani páliť nemôže po nejakej dobe.
Ale ja nebudem nikoho odsudzovať, že sú to omáčky, alebo nie, pretože každého baví niečo iné. Jediné, čo odszujem sú súkromné školy. max. 10 strán na skúšku a ešte aj tie opíšu. Veď to je výsmech a takéto školy aj všetci skončia, tam sa ani nevyhadzuje.

coze

no luciferka, ja som mala aj tazke skusky aj take omackove,typu socialne vedy a viem ze je rozdiel naucit sa na ne. a povedzme si uprimne, je rozdiel aj v tom ci sa ucis na statnej, alebo na sukromnej skole, cim nehovorim, tu su trubky zo sukromnych skol. a o nikom tu nehovorim ze na nieco ma, alebo na nieco nema,alebo ze je blby, alebo nie, hlavne sa tu nechvalim ako viem logicky uvazovat a som mudrejsia ako spoluziaci :D len sa mi zda cudne, co tu pisete, lebo u nas by to bolo nerealne naucit sa take mnozstvo stran, pretoze to si nestaci len precitat. a ani to, ze viete logicky uvazovat by vam nepomohlo, lebo by ste museli vediet vsetky detaily PRESNE. a skusky su aj o stasti, mozes sa ucit malo a vytiahnes si otazku co ti sadne...a aj ked ma bavi to co studujem, je nerealne naucit sa z toho na den niekolko sto stran, teda pre mna, a mozete si mysliet ze mam iq hupacieho konika, ked vy ste take rychlo-uciace sa, nech sa paci :) je mi to sumafuk.

a vypni ten pc, lebo ta rozptyluje, daj si ginko a sustred sa na to co sa ucis, lebo si nedrela na to, aby si to pred statnicami vzdalvala. ja som si pred statnicami spomenula, na vsetky tie prebdene noci (nie noc :D), a maxialne som sa koncentorvala na statnice, ked som uz tolko makala (same Acka btw :D). good luck a fakt vypni pc a forum az po statniciach :)a dojdi nam napisat ze si dostala Acka

levicaaaaa

coze: normálnej vedy??? dá sa niekde študovať aj NENORMÁLNA veda??? moc ti nežeriem, že chodíš na VŠ, lebo človek, ktorý vie, čo VŠ obnáša a ako to cez skúškové chodí by takéto kydy do éteru nedával...

všetko sa dá... aj 300 strán za noc... keď človek chce, zvládne všetko...