zblaznim sa z toho ucenia.....

Príspevok v téme: zblaznim sa z toho ucenia.....
luciferka

Ako natesnat do hlavy este vyse 300 stran za tri dni? v pondelok mam statnicu, ucim sa uz vyse tyzdna, a zatial som si presla len takmer polovicu, nikdy som nemala problem s ucenim, 250 stranovu knihu na skusku som vedela na A za jendnu noc, a teraz nic, vobec mi nezapina........uz nevioem co mam s tym robit..., nestiham to ani keby neviem co spravim

levicaaaaa

dotyčný "coze" zrejme ledva spravil maturitu a teraz má komplexy tak sa robí múdrym... takých poznám... vysokú školu nevideli ani na obrázku ale mudrujú ostošesť...

barbinka

jajkafr: tak nech ti zdravie slúži pri takomto životnom štýle. To je tak na infarkt, kávy, žiaden spánok, stres.

jajkafr

modra a katka....
s čítaním som začala ráno o 9:00 a išla som bez prestávky do druhého rána do 5:00 vypila som 2 silné kávy a tesne pred odchodom z domu miesto raňajok ďalšiu aby som nezaspala od knihy som sa postavila obliekla a šla na bus bola to skúška z interného lekárstva niečo som si pamätala ešte so strednej, ale zvyšok som sa naučila ja som typ človeka, ktorý sa nebiflí lebo to nevie ja prečítam a buď viem alebo nie učiť sa týždeň alebo dva pred skúškou sa mi nikdy nepodarí lebo mám pocit, že mám stále ešte čas takže sa neprinútim sadnúť si ku knihe tak to riešim tým že začnem najskôr 2-3 dni pred skúškou.
luciferka
držím palčeky najťažšie je prinútiť sa sadnúť si na zadok ku knihe mne to ide najlepšie keď je ticho buď v noci keď každý spí alebo cez deň doobedu keď sú súrodenci v škole a rodičia v práci. Ja som skúšala žen-šeňový čaj ale nepomohol ešte viac sa mi chcelo po ňom spať tak som zostala pri starej dobrej káve :D

katka...

Podla mna sa tiez neda 600 stran za den ani precitat poriadne, nie to este naucit. Sorry, ale tomu neverim. Jedine, ze si si pamatala veci zo semestra a priprava na skusku uz bolo len opakovanie.

luciferka

jajkafr, tak takuto motivaciu som asi potrebovala :D, 600 stran za den :D, dobre, tak to sa mi este nepodarilo....tak to potom musim za tie tri dni dokopat lavou zadnou:P. no ja mam zeleny caj namiesto kavy, skus taky poriadny, sipany a garantujem ti, ze celu noc nezaspis ani keby neviem ako chces...... mas pravdu idem do sprchy a idem na to...., uvidim co to vyda, dufam ze co najviac, dakujem za palceky, a za dobre rady

jajkafr

coze
ja som natrepala do hlavy takmer 600 stranovú knihu navyše v češtine za jeden deň a skúšku som zrobila jediná zo skupiny na A a keby si sa ma opýtala teraz niečo z toho tak ti to poviem bez zaváhania... keď máš skúškové obdobie a skúšky natrepané v jednom týždni 4 tak je problém na učenie si nechať dlhší čas...
luciferka
povedz si 300 strán nie je až tak veľa sadni si za to daj si silnú kávu, zatvor sa to tichej miestnosti a čítaj pomaly snaž sa sústrediť na to čo čítaš a snaž sa nerozptyľovať nad všetkým okolo teba aspoň mne to pomáha a tiež zmena polohy pri učení, aby som nezaspala :)... držím palčeky

luciferka

no barbinka to mas pravdu, ved v najhorsom opravak....., ja som nemala viac casu, kedze som koncila pred tyzdnom so skuskami, a zase je to statnica len z jednej casti, v maji mam este dalsie a to z predmetov ktore su moje profilove, toto je len taky co musim mat a v zivote mi na nic nebude. Strasne som na to nahnevana, lebo to mame navyse oproti inym katedram, a baziruju na tom, ako keby to bolo to najhlavnejsie....ale asi je to aj moja chyba, mozno som to podcenila, no neviem.....snad ma este za tie tri dni osvieti teda......

barbinka

zrejme si sa spoliehala na to, že ti to aj teraz pôjde tak ako vtedy. lenže štátnica je oveľa väčší stres. ja som sa učila na štátnice mesiac predtým a postupne a mala som čas aj na priateľa a šport. tak ale hlavne sa uč pokiaľ stihneš. keď nestihneš, tak už len dúfať, že si to nevytiahneš. však v najhoršom opravák :-)

luciferka

coze mysli si co chces, bola to skuska ktoru opakovalo polovica rocnika na dalsi semester, ale to vobec nevadi, tym som len chcela poukazat ze mam dobru hlavu, raz si veci precitam a viem to,zatial som vzdy dokazala vyselektovat to dolezite, vybrat nejake definicie, ostatne vlastnymi slovami a domyslenymi pouckami a bolo.... a teraz sa s tym morim uz dost dlho a vobec nic si nepamatam.....a nechapem cim to je......
ojka ja sa neviem biflovat, mozno v tom je problem, mam v komisii ludi, ktori chcu definicie odslova doslova, a to ja nedokazem.....