babätko a spanok

Príspevok v téme: babätko a spanok
vlasta30

Mam 4 mesacne babätko a v noci sa mi casto budí. Ked je dobra noc vstavam 4-5 krat a ked je zla noc som hore 10-15 krat. Kde robim chybu? Ked pocuvam kamaratky ktorym babätka spia alebo 1 az 2razy vstanu ani neverím ze je niečo take možne. Je to moje druhe dieťa a pri prvom to bolo take isté a zobudzala sa do troch rokov az potom som vedela co to znamena vyspať sa. Som strasne unavena lebo si nemožem pospať cez den lebo cez den spí len po 15 minut. Viem že chyba je vo mne a v mojej výchove,co robím zle? Poradte mi mamicky ak ste mali taky problem. dakujem.

Morzsi

Danielka sa okúpe o 18,OO napapaá sa a 19,01 spí zobudí sa ráno niekedy o 7 niekedy o 8,15 mamička treba byť vždy dobre naladený mať pozitívnu náladu a ak kojíte jedzte také čo vás nenaffukuje možno malú bolí bruško alebo jej nestačí večera skúste kašičky na noc ktoré sa možu dávať od 4 mesiacov

sun0808

dcerka sa do roka v noci budila,alebo mrcncala tak kazdu hod.a pol.bola som z nej vycerpana... neskutocne.
maly mi od 2mesiacov prespi celu noc,jednoducho ulozim do postielky a on zaspinka.
inak,malu som tisila pesnickami od lenky filipovej:)to som casto pocuvala aj pocas tehotenstva.mozno smiesne,ale vazne som mala stavy,ze som sa k nej nevladala postavit,pustila cd a cakala,kym sa utisi.
ale ukladam ich vzdy na 7.30

rada

mojej sestre mala tiez nevedela spat. Cez den 15 minut a potom plac a v noci sa musela budit viackrat ako 10x. Jej dcerka bola velmi malicka a stale bola hladna, sestra ju mala mala "nonstop" na prsiach. Zmenilo sa to asi az po 8 mesiacoch... Teraz uz prespi aj sama celu noc, mozno raz v noci sa otoci a ma 1,5 roka.

meggy10

kazde babo je ine ja co viem co mi mama hovorila ja som bola strasne babo nechcela som spat nic, bala som sa ze aj nas maly taky bude a nastastie tak do tych 3 mesiacoch sa mi budil 2-3x a od 4-teho mesiaca mi prespi celu noc, ale davam mu na vecer ryzovu kasu a este ho dokojim, ale ja mam dilemu taku kym nieje pol 12 v noci tak spat nepojde a tak spi do 11 obeda akurat rano okolo 8 sa prebudi, ale oci neotvori iba sa rychlo napije a spi dalej. a po obede spi raz 2 hodinky a potom este raz 3 az 3 a pol hodinky.

karuna97

Niektoré detičky prejavujú svoje pocity,iné pociťujú zmenu stavom narodenia a tak aj prostredia.Vyrovnávanie sa so situácou,či
tzv.traumou je tak náročné,ako u dospelého,aj keď málokto si to uvedomuje.Poslednou príčinou je biologický podnet napr. na trávenie,prípadne polohou ležania.Bábätká ťažšie sa vyrovnávajúce sa s nočným spánkom potrebujú viac lásky ako to maximum ktorou ho milujete.Zvykom na Váš hlas,spev,šepot,dotyky a pohladenia si postupne spravia fix na pocit bezpečia.Ak nejde o bolesť atd...vrele doporučujem priloženie dieťaťa na hruď,možno aj počas spánku.Jeho podvedomie prijíma signál srdca poznaného v prenatálnom období,tým aj pocit bezpečia.Vytvoríte pocit,ktorý znižuje frekvenciu budenia,postupne očakávajte veľký úspech.Je to nádherný človiečik plný citov,ktorým musíme rozumieť bez slov.Hlavne prosím vynechajte pocit Vašej viny,Ste mamička s krásnym srdcom,len čítanie myšlienok bábätku trochu potrvá.Nie každé dieťa reaguje na rovnaký podnet,vývoj a adaptácia na svete,či v koklektíve je odlišná aj časovo,preto si pamätajte tieto slovíčka počas celého úžasného detstva.Prajem veľa šťastia obom,vlastne trom...

bleee

Kojis dieta zakazdym, ked sa v noci zobudi? Alebo to neriesis a nakojis ho 2x za noc, ci sa budi alebo nie? To nespominas... Inak babetka sa super unavia na babetkovskom plavani :-)

katalinka

my sme to poriešili "službami", odsala som si mliečko, manžel sa staral do polnoci, ja po polnoci...Pri synovi mi to veľmi pomohlo, trvalo to niekoľko mesiacov(4) a potom sa budil pravidelne dva krát za noc.
Skús sa dohodnúť s manželom,alebo s niekým z okolia, prípadne rodinou, nech ti ho cez deň pokočíkujú.
Deti sú citlivé a cítia aj nervozitu z nás,je to len obdobie, je náročné ale aj krásne.Tak si ho uži čo najviac

Sex Godess

Kazde dieta je individualne. Moj synovec sa tiez budil iba 2x ako male babo, rocny uz spal pekne do 5-6 rano. Mozno skus inu stravu pre male, popripade ho unav, nechaj ho vecer riadne vyrevat popripade sa mu venuj, rob saskoviny, nech sa unavi pozeranim na teba. Popripade mu pusti potichu hudbu kazdy vecer...mozno bude plakat na zaciatku, neskor by si malo zvyknut. Mne synovec zaspal na rukach vzdy ked som ho uspavala, bolo to sice pri telke, takze mozno je to aj v povahe deti, kazde je ine.

Denz

Časté budenie:
-mohlo by pomôcť spať oddelene, s manželom skúsiť jednu noc, že Vy budete v jednej izbe a on s dieťatkom v druhej, niektoré deti sa budia, lebo cítia mliečko
-tu však treba dať pozor, či nejde o to, že dieťatko vás potrebuje, môže prežívať psychicky ťažšie obdobie a potrebuje blízky kontakt – tu by mohlo pomôcť častejšie fyzické kontaktovanie počas dňa, napr. nosenie v babyvaku, šatke, nosiči – podľa veku dieťaťa, aby si dieťatko nemuselo riešiť kontakt cez kojenie – a potom by nebolo vhodné dieťatko od seba dávať spať do inej izby
-niekedy maminy spia s dieťaťom v posteli a pomáha im to v tom, že sa na kojenie nebudia
-takéto správanie môže vzniknúť v dôsledku neistoty dieťaťa – sťahovanie, zmena režimu, prestavba bytu, návšteva, očkovanie,…