Smer mojich krokov

Príspevok v téme: Smer mojich krokov
Seriozna999

Ahojte
chcem vás poprosiť o radu. Mám 16 rokov, na budúci rok budem maturovať. Ako to už býva, chcem ísť na dobrú vysokú školu, preč od rodičov, preč z rodného mesta. Z rodnej krajiny. Chcem sa vás spýtať, ktorá krajina má pre mladú študentku najlepšie vyhliadky? V tom zmysle, kde je dobrá životná úroveň, lacné byty, dobré školy, viete ako to myslím, pretože veľmi bohatí nie sme. Zameranie mojej školy by mohlo byť umelecké. Napadlo mi Nórsko, Švajčiarsko, a z dlhej chvíle i Rusko :). Budem vďačná za vaše názory.

bella1988

sway,

to akoze mam sa zaujimat o dianie v nasej krajine pod vedenim nasich politikov a bojovat proti tomu ake to je? ved to je snad utopia...aspon mne to tak niekedy pripada...

tak ta poprosim o nazorny priklad ako ty sa zaujimas preco je to v nasej krajine tak ako to je a co robis pre zlepsenie?

sway

bella1988 Ja ta nechcem urazit,ale wow nesklamala si ani tym dalsim prispevkom.Trochu viac sa zaujimaj,o to preco su veci take ake su ako o to,kam prist zlizat smotanu:-)

bella1988

uhlie,

to je co za uvahu? preco by ta mali v zahranici zamestnat iba ak chce nizsi plat ako niekto domaci? ved hadam zamestnavaju ludi podla kvalifikacie, ci sa na danu pracu hodia nie? akoze ja pridem co ja viem do nemecka a budem sa uchadzat o miesto sestricky v nemocnici aj ked neviem ani pichnut injekciu, ale vezmu radsej mna ako kvalifikovanu nemecku sestricku, lebo ja im poviem, ze mi staci polovicny plat ako by mali dat jej nie? :D
a inak ja ked som robila v anglicku tak som nemala nizsi plat ako ostatne casnicky len preto ze som zo slovenska...dokonca som mala vyssiu hodinovu mzdu ako je minimalna mzda u nich ( co je tiez dost vela ) a to som nemala nijake skusenosti s tou robotou, ani ziadne kvalifikacie....a to bola obycajna robota casnicky tak zato nemoze ani anglican cakat neviem aky plat...

sway

bella1988 Studujes na VS?

Seriozna999 Umelecku skolu?Pripravujes sa na taketo studium?Ak chces mat dobru skolu,nepozeraj na krajinu a vyberaj podla urovne a podmienok skol.Ak chces ist pozriet nejaku krajinu,oplati sa studovat u nas a v zahranici zrealizovat vymenny pobyt.
Je kriza a myslim,ze v momentalnej situacii to bude mat na zapade 17,18 rocna studentka odkazana na seba dost narocne,hlavne co sa tyka ziskania prace.Vystudovani ludia sa vracaju...

jajka001_

no a,sem chodia tiez z chudobnejsich krajin, ukrajinci,vietnamci,a este tu zivime tisicky romov. ja by som sa stahovala hned. z bohatsich krajin sem chodia kupovat nas majetok cudzinci za lacne prachy a chodia sem aj pre lacnu pracovnu silu, akou sme i tu na slovensku. nikomu nic nedlzime.

uhlie

Co je na tom tazke na pochopenie?

Zivotna uroven je dana tym, ze vela zarobis a malo minies. Ak prides do takej krajiny, tak ta zamestnaju len ked chces nizsi plat, ako clovek, ktory tam zije. Tym padom znizujes zivotnu uroven v danej krajine pre domacich lebo znizujes plat, ktory sa za danu pracu ponuka. Teda v podstate sa len prizivujes na systeme, ktory za teba vytvoril niekto iny.

jajka001_

ja by som šla do Francuzska. v Norsku je dobra zivotna uroven aj ludia len je tam zima a po norsky neviem. Svajčiarsko tiez ujde len tam šprechuju.