problemy z usami

Príspevok v téme: problemy z usami
martinka 30

Jendeho dna mi isla krv z usi a dost ma boleli,usna mi povedala ze mam akutny zapal stredneho ucha,a praskli mi obe bubienky.Dostala som antibiotika-xorimax 500 mg,kvapky...Za 3 tyzdne mi zapal presiel ale ja stale strasne slabo pocujem a bolia ma.Tak by som sa chcela opytat co by sa malo s tym robit,pretoze uz neuzivam ziadne lieky ale stale nie som v poriadku.Zlepsi sa to alebo budem takto zle pocut uz stale?dakujem

jajkafr

Tessy
bubienok sa zhojí sám keď praskne vznikne tam však väčšia jazva ako keď sa vykoná paracentéza (chirurgický záchrok - lekár prepichne bubienok) čím sa môže poškodiť sluch...
martinka
to že ťa bolia uši môže byť ešte z toho, že tam bol zápal a doznieva to ešte stále ale aby si mala istotu tak skús navštíviť lekárku nech ťa vyšetrí a možno ti ona niečo odporučí... ja som prekonala obojstranný zápal stredného ucha ešte ako bábätko bubienky mi našťastie nepraskli ale lekár mi ich prepichoval jedno ucho 8 a druhé 9 krát asi pre 4 rokmi ma začali bolievať uši akosi častejšie kvapky mi nezaberali, ORL lekárka povedala, že je to z alergickej nádchy spreje do nosa tiež neúčinkovali najlepšie nakoniec ma poslala k foniatričke a bola mi zistená obojstranná nedoslýchavosť a to mám 20 rokov mp3 prehrávač nepoužívam ani som nikdy nepoužívala, hluku sa vyhýbam ako sa dá lebo mi to strašne vadí takže príčinou mojej poruchy sluchu je pravdepodobne zápal stredného ucha, ktorý som mala ešte ako bábätko... lekárka mi na to dáva nejaké lieky keď ich užívam sluch sa zlepší po vysadení je to opäť rovnaké...
takže martinka nezanedbaj to držím palčeky skoré uzdravenie.