Je to trestné..?

Príspevok v téme: Je to trestné..?
tibiiii

Ahojte,

chcem vas poprosit o radu. Ak vam niekto /cudzia osoba/pocas vasej nepritomnosti vojde do izby /prenajata izba v byte/ a prefoti si vase osobne doklady, taktiez ine osobne veci je to trestne? Myslim, ze ano .. len netusim o aky paragraf ide, resp. o aky trestny skutok? Fotokopie dokladov mozu byt zneuzite na iny ucel /uver alebo nieco/ a potom ma porazi!!!!

PROSIM POTREBUJEM SURNE PORADIT!

Vopred velmi pekne dakujem

deuls

presne ako píše lenkaaa. Nechaj to teraz tak netuším načo mu boli tvoje osobné veci, robím s trestným právom a nepochodíš s tým. Jediný svedok kt máš ti to povedal v opitosti a to nie je relevantný dôkaz. Ako i to kopíroval? máš v izbe kopírku, či si ju doniesol so sebou? A izbu máš zamknutú keď tam ie si? lebo ak nie tak ti každý povie že si si dostatóčne nechránil svoje veci a keby ti aj vošiel, tak by to ani teoreticky nebolo porušovanie domovej sloody pretože to bol kamarát a keď nebolo zaknuté, tak neprekonal nijakú prekážku brániacu vstupu do obydlia.

lenkaaaaaaaa

+ navyse s papierom, na ktorom je odfoteny obciansky nikde nepochodi. taketo papiere treba kopirovat u notara ktory to uradne potvrdi, inac su prakticky nepouzitelne. ten tvoj znamy moze jedine zneuzit udaje ktore su na tych papieroch, aj ked neviem ako konkretne

mary-anne

viem, ze toto je nepodstatne teraz, co napisem, ale aj tak mi to neda nespytat sa: ty si chlap, ci zena??? lebo raz pises pisaL, raz pisaLA :D mam v tom chaos.
a mal by mat nejaky dovod na to, okopirovat si tvoje doklady?? ma nejaky problem s tebou?

Tiiib

NiE! ten clovek je nas znamy . .. izbu obyvam ja a druhu v byte jeden chalan, ten nas spolocny znamy bol u nas na byte/na navsteve/ .. ked som bol nepritomny. Moj spolubyvajuci bol svedkom toho ako siel do izby a kopiroval ten chalan tie veci, neskor spolubyvajuci pod vplyvom prehovoril a povedal mi o vsetkom co ten cudzi /ex kamarat/ urobil .. pisem ako hotentot.. proste byvam s kamosom na byte, kazdy ma svoju izbu .. prisiel k nam na navstevu znamy, ked som nebola doma. Siel do mojej izby.. potom povedal o tom mojmu spolubyvajucemu, kt. si to nevsimol. No a nasledne o par dni moj spolubyvajuci prehovoril pod vplyvom a vsetko mi o tom nasom "kamosovi" povedal

deuls

neviem na čo to použil, ale úver na kópiu občianskeho preukazu nedajú, opísal si to povedzme sucho, z môjho pohľadu je to trestné, ale zamysli sa na detailoch - má od tej izby kľúče, bývate v nej spolu? Ak s tým pôjdeš na políciu, tak sa vyšetrovateľ usmeje, spíše to s tebou, povie ti že ti dá vedieť, prinajlepšom vypočuje toho dotyčného ak sa vôbec dostaví a odloží to do skrine k ostatným spisom a po čase vec buď preruší, zastaví, odloží, odstúpi, ale nič z toho ty mať nebudeš, pretože to nevyrieši. Dám ti radu - vykašli sa na to a rieš to až ke´D budeš mať PRIAMY dôkaz že tvoje osobné údaje použil, resp. zneužil vo svoj prospech a nie "poviedku" od opitého spolubývajúceho.

deuls

No ale môžem ti povedať, že tým nič nezískaš, a keď ti to povedal v opitosti, tak je to bezpredmetné. Výpoveď opitého človeka je bezpredmetný dôkaz a s tým nikto nič nenarobí. To že sa priznal pred tebou, je nič, lebo by to bolo tvrdenie proti tvrdeniu a ešte si to ani nevidel...

deuls

áno, je to trestné. Tak môže to byť § 194 Trestného zákona porušovanie domovej slobody, avšak je to diskutabilné a tiež to môže byť § 374 neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi.

Tiiib

BARBINKA dakujem ... samotny cin je aj to, ze bez mojho vedomia tam vstupil, su to predsa len osobne veci a ja neviem ci to niekde pouzije, pouzil? A nemozem cakat rok kym mi nepride nejaky splatkovy na uver... tak radsej zasiahnem skor ako mi nieco zmizne. ALE DAKUJEM MOOOOC

barbinka

od kamarátky vyšetrovateľky: ...trestné to nie je...možno nejaký priestupok by to mohol byť...napr. proti občianskemu spolunažívaniu....treba pozrieť zákon o priestupkoch a trestné by to bolo v prípade keď to niekto použije...v tom prípade by som to riešila až...