Psychika-rozdielny tlak doma a u lekára

Príspevok v téme: Psychika-rozdielny tlak doma a u lekára
Lucio78

máte s tymto skusenost, meranie tlaku u lekara na ortutovke cca 160-95, na svojom digitalnom 180-100. teda -vysoky tlak. Meranie doma v pokoji na tom digitalnom nesutale v norme,okolo 115-80.(tymto pokusom zistene,potvrdene ze digit.tlak.je ok,funkcny) Je to asi psychika.Máte niekto podobny problem,a ako sa to da "vyriesit",aby u lekara bol tiez dobry tlak?

iva83

mne osobne nerobia injekcie ani odbery tiež žiadny problem.Ani u zubara necitim žiaden strach.Mohla by som tam byt aj tyžden v kuse.Ale akonahle idem merat tlak ktastrofa.Asi mam "tlakomerfobiu":)))Nebude to tym že sa bojime že nas ten skryty strach trošku prezradi? A potom sa bojime ešte viac?

Denz

iva- no nevravim,ze to neni psychicke.....ved je to dolezity faktor....
Aj porazku ludia dokazu dostat z toho,ze sa dozvedia zlu spravu.....
Treba sa to naucit ovladat.....aj psychologicka ti urcite moze pomoct.

iva83

denz ja si už nemam dat spravit ake vyšetrenia okrem psychiatra.Lebo som bola aj hospitalizovana po pororde na internom oddeleni kde mi boli robene opakovane rozne vyšetrenia a nič nenašli.U mna to je určite psychicke som o tom presvedčena.A tlak mi sem-tam vyskoči aj teraz a to uživaam lieky na tlak.

Denz

iva- pozri......ja mam doma tlakomer a odmeral som si tlak doma a v ten den som siel aj k lekarke na kompletne vysetrenie....
Samozrejme mi merala tlak a mal som ho dost zvyseny......
Povedala mi to,ze je to vela a ja som jej povedal,ze meral som si ho doma a stale doma mavam nizky tlak.A to som siel autom....
Tak to uz neriesila a len povedala,ze potom v poriadku.

Ja to neriesim uz dalej.

a aj pri brani liekov tlak kulminuje ....
Ale ak mas zly pocit....daj si spravit EKG.

iva83

denz tak prečo na to lekari neprihliadaju? Ja ked som to povedala u obvodnej sestričke ona mi vobec neverila že take niečo existuje a furt dookola mlela že to neni dobre a mam to riešit som mlada(26) ........atd.Teraz uživam lieky na tlak a ked pridem do ambulancie a zmera mi ho tak je už ticho.Nič mi nehovori.A prave teraz by mi to mala vysvetlit ,ved aj lieky uživam tak ako to že mam tlak vysoky?