Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rizika pri nastrelovani nausnic

PATRICIAIMRE

Prosím vás, kedy si môžem dať dole nastrelenú náušnicu? Mám ju cca mesiac...ďakujem za všetky odpovede :)

anjeliček

Ja mam uz tretdierku v uchu a mam 14 rokov vobec som nemala problemy ani to nebolelo. A neverte druhym co vravia ze to boli. Neboli to vobec.

na čo ?? :D

Ahojte, ja som si dala nastreliť druhú náušnicu z chirurgickej ocele. Musela som si to každý deň dezinfikovať s alpou. Len vtedy ti to nezačne hnisať. Nastrelovali mi ju v zlatníctve, stálo ma to 4€ a náušnica bola zahrnutá v cene. Nemala/nemám som s tým žiadne komplilácie. :-)

Mirka83

To som teda mala smolu. Radšej sa snaž nenamočiť si ucho, lebo v tej vode môže plávať všeličo a môže ti uškodiť. Radšej by som neriskovala a nepotápala sa a pod.

katka24

tak nastrelenú druhu naušnicu ma velmi vela ludi, ty si mala bohužial smolu, snad sa takymto problemom vyhnem, práve preto sa tu pýtam na to kúpanie na kúpalisku,prípadne tú možnosť prepichnutím ihlou.

Mirka83

Mne pred pár rokmi nastrelili striebornú naušnicu v zlatníctve, nastrelenie bolo v cene naušnice asi, už si nepamätám presne. Po nastrelení som išla domov a na autobusovej stanici som odpadla, tak som si buchla hlavu o obrubník, že hrču som mala pol roka na hlave. Tlak na druhý deň som mala taký, že doktora sa čudovala, že ešte žijem. Museli mi tam trafiť nejaký zlý bod. Navyše sa mi to zle hojilo a spravila sa mi tam nepekná jazva. Takže sa dobre rozhodni kam si to pôjdeš dať spraviť.

katka24

Ahojte, je možné ísť po nastrelení naušnice do ucha na kúpalisko? a ešte, čítala som tu aj niekoľko príspevkov o tom, že je lepšie prepichnutie ihlou, je to tak a prečo? ďakujem

Lorna

aha no dobre jarkaaaaa ale mi nemame 3 mesiace a nechceme si dat nastrelit nausnicky iplne dole do lalocika ale chceme druhu dierku.. =)

jarkaaaaaaaa

Nastreľujú sa iba špeciálne náušnice vyrobené z chirurgickej ocele, ktoré sa dajú po zahojení ušného laloka vymeniť. Výhodou je minimálna bolestivosť, žiadne krvácanie a dobré hojenie bez hnisania. Táto metóda sa dá využiť ako pri dospelých, tak malých detí. Pri miminkách je najvhodnejším obdobím pre nastrelenie doba po prvom očkovaní, tj. po 3 mesiaci veku.

www.plasticka-chirurgia.tv