Moja pleť

Príspevok v téme: Moja pleť
kristinakiki

Chcela by som zistiť aký mám typ pleti.. Viem, že sa to nedá presne posúdiť, ale možno sa nájde niekto s podobnou pleťou ako mám ja.. Som alergička a moja pleť sa počas roka dosť mení.. Stáva sa mi asi tak 2 krát do roka, že mi celá tvár spuchne, koža je vtedy strašne citlivá, suchá a tvrdá.. Vtedy nemôžem používať žiadne kozmetické prípravky.. Inak používam odličovacie mlieko (dermacol), pleťovú vodu(balea), hydratačný krém (oriflame), krém proti akné (dermacol), líčim sa tak že make up (miss sporty, korektor (miss sporty), púder (astor/maybeline).. Mám 16.. Klasickú T- zónu mám suchú- nos, bradu, čelo ale mám aj akné, no nie vo veľkom množstve... Antiku neužívam.. Moja pokožka nie je hladká.. Bola som už viac krát u kozmetičky a každá povedala úplne iný typ pleti- suchá, normálna až zmiešaná.. Tak vôbec netuším aké prípravky si kupovať, resp. na aký typ pleti.. Viem, že sa to takto zle určuje, ale ak má niekto podobný problém.. vopred ďakujem za rady..

fialocka

Mozes mat citlivu plet, stava sa ti ze sa z kremov alebo inych pripravkov vyhadzes? Ja chodim ku koznej od 16tich, za tie roky som si "uzila" svoje, neostava nic ine len hladat a skusat co tvojej pleti najviac sadne, aj umna to tak bolo a teraz mam peknu plet...

sasia

najlepsie by bolo ist ku kozmeticke a vsetko jej vysvetlit ..ja mam problemy s pletou ale ne take takze nic ine neporadim :D