pravnicka rada?poradte prosim, aj ked nieste pravnici

Príspevok v téme: pravnicka rada?poradte prosim, aj ked nieste pravnici
ivanka_83

asi mam problem.podpisala som zmluvu na sluzbu internet od upc v cesku.na zmluve bolo ine meno a upozornila som technika, nech to zmenia, aby mi dosli fakturu.faktura neprisla ani jedna.jeden dopis na to meno, co je na zmluve, ale ten som nedostala.dnes spom sa dozvedela, ze chcu po mne pokutu 5000ck za zariadenie.lenze mne nechodili faktury.maju pravo po mne vymahat peniaze, pretoze je podpis moj?nieje na zmluve moje meno, ani rodne cislo, ani trvala adresa.dakujem za rady

bibi123

podla mna je to blbost, ako by Ti banka mohla dat hypoteku, ked by pod nehnutelnostou nefigurovalo Tvoje meno, nehnutelnost si banka preveri a zabezpeci, aby o nu neprisla, okrem toho hypo Ti nedaju len pre pekne oci bez zalozenia nehnutelnosti, ako mohlo prebehnut potom dedicske, ked je nehnutelnost zalozena... Nemala si cas na polhodinovy prepis nehnutelnosti, ale na prerabku ano, brania uveru, hypo-co trva z dovodu preverovania bonity a schvalovania dlho...da sa dat predbezne opatrenie na sud, aby s bytom nemohol manipulovat, ale ak je nehnutelnost zalozena banke, tak to je bezpredmetne...

M74

Teoreticky ak JASA kúpila byt od otca a po jeho smrti to zdedil syn, tak je v práve a byt je jej. ALE ak syn si postaví hlavu, tak ten byt stihne predať ešte aj niekomu inému, alebo ho dá do zálohy banke. Nasledujúci súdny proces sa môže ťahať aj niekoľko rokov....

jajka001_

mas kupnopredajnu zmluvu, takze chod s tym na sud. to dedicske konanie prebehlo velmi rychlo ked ste nestihli vybavit zalezitosti okolo prevodu bytu.

M74

Asi nebolo dobré kupovať byt od niekoho kto nie je jeho majiteľom. Ak bol v katastri zapísaný syn a kúpila si ho od otca, tak to je problém. Oficiálne je majiteľom syn a ak aj predtým bol, tak zmluva je neplatná.

JASA

dobry den mam problem kupila som byt mam kupmno predajnu zmluvu neni este byt namna .nestihla som ho prepisat lebo som isla pracovat do zahranicia na byt mam hypoteku ..no problem nastal v tom ze od toho co kupila byt zomrel a prebehlo dedicke konanie a byt je na syna a ten byt chce predat pritom som ho kupila ja byt som prerobyla splacam prerabku a este hypoteku ...ja som jeho synovi povedala ved byt som kupila e jeho to nezaujma ze je to jeho ze on si ho preda vobec neviem ako mam pokracovat ...som uplne v koncoch.DAKUJEM

AdamKrt

ivanka_83:

co ist do UPCcka a dozadovat sa nejakeho veduceho, alebo riaditela. Potom povedat, ze ak to nemienia riesit, Ty sa nenechas ohovarat. Ze to beries ako PODVOD a ohohovaranie. Mozes tym padom podat testne oznamenie za neopravene obohatenie a podvod, ktory sa pokusaju z Teba vymahat peniaze. Naviac tam ide este o stratu Tvojho casu, za ktory si narokujes financneho odskodenenie a dalsia financne odskodnenie, za nactiutrhanie, lebo Ta znevazuju ako nejaku neplaticku, co neni pravda, pretoze Ty si to riesila a mozes to vsetko dokladovat. Nech si potom policia vysetruje podvod...

Nemas co stratit, kludne podaj trestne oznamenie na nich.
----------------
Dalsia vec - ak som Adam Krt a podpisem sa ako Janko Hrasko, alebo opacne, tak je samozrejme, ze zmluva je NEPLATNA...

beskyd

fuha, ale take jednoznacne to nebude lebo zakon o kolektivnom vyjednavani ustanovuje nasledovne:
.
§ 6

(1) Kolektívna zmluva sa uzaviera na dobu, ktorá je v nej výslovne určená. Ak k určeniu tejto doby nedôjde, predpokladá sa, že sa dojednala na jeden rok.

(2) Účinnosť kolektívnej zmluvy sa začína prvým dňom obdobia, na ktoré sa zmluva uzavrela, a končí sa uplynutím tohto obdobia, pokiaľ doba účinnosti niektorých záväzkov nie je v kolektívnej zmluve dojednaná odchylne.

.
ide totiz o to ze narok na nejaky naborovy prispevok nevypylva zo ziadneho vseobecne zavazneho predpisu, ani zo zakonnika prace, zo zakona o statnej sluzbe, zakona o vykone prace vo verejnom zaujme, zakona o minimalnej mzde atd. ak to bol nejaky benefit poskytnuty na zaklade vtedy platnej kolektivnej zmluvy uzavretej s odborovym organom a doba ucinnosti tohto benefitu nebola stanovena aj na dobu po uplynuti ucinnosti tej kolektivnej zmluvy, je skor pravdepodobne ze na to uz nemas narok podla mna, ale precital by som si tu kolektivnu zmluvu jednu aj druhu na tvojom mieste.

mate59

musíš to mať zachytené písomne v zmluve,ktorú si uzatvorila.Zmena kol. zmluvy na vyplatenie príspevku nemá vplyv.
Ak to nie je písomne, nemáš nárok.

martula000

prosim o radu ak som nastupovala do zamestnania v juni 2007 a bol mi slubeny naborovy prispevok 5 000 skk, po skušobnej dobe polovička a po roku druha polovička sumi, avšak vyplatili mi len jednu polovičku lebo vraj kolektívna zmluva bola od noveho roku teda 2008 nova,zmenena. ja si však myslím, že predsa zmluvu uzatvaraju dvaja a myslím že tento zaväzok mali dodržať. mám pravdu? kto poradí? jednoducho to odôvodnili, že sa kolektívna zmluva zmenila.....