pravnicka rada?poradte prosim, aj ked nieste pravnici

Príspevok v téme: pravnicka rada?poradte prosim, aj ked nieste pravnici
ivanka_83

asi mam problem.podpisala som zmluvu na sluzbu internet od upc v cesku.na zmluve bolo ine meno a upozornila som technika, nech to zmenia, aby mi dosli fakturu.faktura neprisla ani jedna.jeden dopis na to meno, co je na zmluve, ale ten som nedostala.dnes spom sa dozvedela, ze chcu po mne pokutu 5000ck za zariadenie.lenze mne nechodili faktury.maju pravo po mne vymahat peniaze, pretoze je podpis moj?nieje na zmluve moje meno, ani rodne cislo, ani trvala adresa.dakujem za rady

ivanka_83

riesim to postou.napisala som im a teraz cakam na reakciu.je to upc v cesku.inak som si citala na inom fore, ze s upc su problemy vo chvili, ked clovek uz nechce vyuzivat ich sluzby.preto si musi kazdy dat pozor uz len ked si ich objednava cez telefon.ked som ich objednavala ja, tak mi operatorka zdelila, ze ked ma objednany technik nezastihne doma, alebo nenamontuje zariadenie, tak budem platit pokutu.tomu hovorim pristup..

suz

no toto by teda doverihodna firma robit nemala ak sa ju da za taku pokladat..

ako keby to vsetko naschval urobili len aby z teba vytiahli peniaze..lenze ty si sa nechytila tak nevedia ako z toho vycuvat..uvidis ze ti poslu zmluvu alebo ju niekde blkovci zapatrosili ..

a ked si neplatila hned by to nebolo posunute na exekuciu ale najskor by posielali upomienky aby si zaplatila

oni maju v tom bordel tak nech si to daju doporiadku..a ekd sa odmietnu s tebou dalej bavit alebo nieco skus napisat do laparne a nech sa to riesi cez telku :)

ivanka_83

upc musi najprv dat vec svojmu pravnikovi, ten sudu a sud ked rozhodne, tak potom exekutorovi.najprv by som musela odmietnut zaplatit az potom to ma exekutor.dnes som bola u pravnika a vypada to, ze nic upc nezmoze, a preto ma kontaktuje len po emaili, v ktorom ma ale oslovuje inym menom.dnes mi pisali z upc, ze vec predali na upc nekomu, kto to bude riesit.takze neviem-najprv tvrdia, ze to ma exekutor a teraz tvrdia, ze este to riesi upc sam.a nedali mi cislo na toho exekutoranemaju ho.....ale ja som im poslala postou list, kde ich zaiadam o zaslanie zmluvy alebo jej kopie, pretoze mi pani na telefone tvrdi, ze maju zmluvu.ale ja mam len zakazkovy list.nepametam sa, ze by som podpisala zmluvu.kazdopadne je na nej ine meno.no a ked mi poslu tu zmluvu, tak ju ukazem pravnikovi.ten mi povedal, ze vsetko musim riesit postou, ze email nieje dostacujuci.a ze sud bude brat na vedomie, ze som sa snazila vec vyriesit uz po prvej nedorucenej fakture.a ze vziadnom pripade nemam posielat kopiu obcanky.doporucil mi zajst na centralu a opravit zmluvu.ale ked som mu povedala, ze to som navrhla ale upc to nechcelo riesit osobne, tak nechapal.na zdruzeni ochrany spotrebitelov tiez nechapu ich jednanie.

ivanka_83

internet odpojili ani nie po 6 tyzdnoch.komunikovala som cez email aj telefon.o osobnu schodzku nemaju zaujem.asi maju dovod.uvidim a napisem ako to dopadlo.internet mam, ale od inej spolocnosti.ked som mala financne problemy a neplatila telefon, dohodla som sa s nimi na splatkach a pokracovala v pouzivani pausalu.takze ide len o komunikaci.ale upc nemalo zaujem problem riesit

suz

tak si nemala vyuzivat internet kym to vsetko nemas vyjasnene

a taketo veci by som nerieisla cez mail, telefon ale priamo osobne..a pytala si opravenu fakturu priamo do ruk.

darika

ivanka
a nie je mozne,aby ta riesili aj z toho dovodu,ze ty si pokracovala v ich sluzbach aj napriek tomu,ze si neplatila?Vies,aj nato si treba dat pozor.Pretoze ked nieco uzivam a nesplacam,mala by som si zama za tym ist.Neviem,len mi nejde do hlavy,ze ti nevadilo,ze neplatis.

ivanka_83

takze som tam volala a najprv mi povedala meno exekutora, potom som jej povedala ja, ze mu zavolam, nech mi da cislo, na to pani, ze nema na neho telefon a ze to ma oddelenie upc.takze mam pocit, ze to exekutor nema. lebo najprv musi dat prikaz sud a potom moze konat exekutor a to trva dlho.a napisali mi v mene pani v..., ze ma zaplatit 6000.cize ma neoslovili v mojom mene.to si asi nedovolia.zistila som na zdruzeni obrany spotrebitelov, ze ma chrani paragraf 520, kde sa pise, ze nemozu po mne chciet pokuty.pokial mi neboli dorucene faktury.zajtra idem k pravnikovi.no a este mi pani tvrdila, ze nieje mozne prepisat zmluvu na pobocke sopmnou, ale je mozne prepisat zmluvu bezomna s kopio mojej obcanky.takze tomu vazne nerozumiem.

iwi_ka

Je ale dosť možné, že Ťa tým chceli len postrašiť, dnes totiž hrozba exekútorom funguje na väčšinu ľudí, tak sa nedaj.

iwi_ka

No to je divné, nevieš na základe čoho to dali exekútorovi? Najlepšie bude, ak skúsiš zavolať priamo exkútorovi a popýtať sa ho - hlavne, čo je exekučným titulom a v akom je to štádiu (povedz, že o údajnej exekúcii vieš od oprávneného, identifikovať by ťa mali podla rodného čísla), ak Ti nenapísali konkrétne ku ktorému to dali (pre Prahu je ich viac) tu nájdeš zoznam a tel. č. budeš ich musieť postupne obvolať: www.ekcr.cz