pravnicka rada?poradte prosim, aj ked nieste pravnici

Príspevok v téme: pravnicka rada?poradte prosim, aj ked nieste pravnici
ivanka_83

asi mam problem.podpisala som zmluvu na sluzbu internet od upc v cesku.na zmluve bolo ine meno a upozornila som technika, nech to zmenia, aby mi dosli fakturu.faktura neprisla ani jedna.jeden dopis na to meno, co je na zmluve, ale ten som nedostala.dnes spom sa dozvedela, ze chcu po mne pokutu 5000ck za zariadenie.lenze mne nechodili faktury.maju pravo po mne vymahat peniaze, pretoze je podpis moj?nieje na zmluve moje meno, ani rodne cislo, ani trvala adresa.dakujem za rady

ivanka_83

no ja som napisala email na spolocnost, ze chcem pokracovat vo vyuzivani sluzieb a kde mam zajst na pobocku prepisat zmluvu a na to mi prisla odpoved, ze chcu zaplatit 6tisic a z toho je 5 tisic pokuta.

iwi_ka

Aha, no tak to bude buď nejaká firma na vymáhanie, alebo ich exekučné oddelenie a nie súdny exekútor, teraz bude dôležité, aby si to čím skôr vybavila, aby sa to nedostalo až k nemu. Predpokladám, že budeš musieť doplatiť faktúry, keďže si internet používala, ale nenechaj sa dotlačiť k plateniu pokút. Inak v Čechách majú ČOI: www.coi.cz

iwi_ka

Už to má exekútor, myslíš normálneho súdneho alebo nejakú spol. na vymáhanie? Lebo, ak to má súdny exekútor, tak tam už musel byť nejaký rozsudok v tej veci.

ivanka_83

ja som si sluznu obj.cez telefon.prisiel technik, na zmluve bolo meno jan v..ova.ja som ho preskrtla a napisala perom ivana b...ova.aj tak fakturu neposlali.hned po mesiaci uzivania som im pisala, nech mi poslu fakturu.nic.na zmluve, ktoru mam neni uvedene cislo uctu, ani var.symbol.takze som nemala kde poslat peniaze.mne pride hlavne divne, ze faktury posielali na meno jan v. ale exekutorovi daju uz meno ivana b.?posta mi do schranky nedala dopis s fakturov na meno jan v.ale vyzvu na vyzvednutie dopisu od upc mi dali do schranky.a tu vyzvu mam.mne ide o to, ze ci som povinna platit, ked som podpisala zmluvu, na ktorej je adresa prechodneho pobytu a ine meno.neni na nej ani rodne cislo.inak zien s mojim menom su v cesku 3.

0vecka

kebyze to je na SK tak by som zavola na obchodnu inspekciu a spytal sa tak skus aj ty zavoalt na inspekciu v cesku mali by ti hned poradit popripade spravit kontrolu atd... vela stastia... :)

iwi_ka

No, musíš im ukázať, že sa nedáš. Najlepšie by bolo, keby si mala, ako dokázať, že si chcela napísať správnu adresu. A potom, Ty nemôžeš byť v omeškaní/prodlení, kým oni neposkytli potrebnú súčinnosť aby si Ty mohla plniť (neposlali Ti faktúru). Tak sa skús trocha povyhrážať, že to tak nenecháš, to väčšinou zaberá.