Depresia ?

Príspevok v téme: Depresia ?
Awake666

Mam problem, myslim,
niekedy mam take stavy.. ze,mam uplne depku... som bez energie, je mi blbo, smutno najradsej by som reval ale ani to sa mi neda a zrazu behom minuty osm vesely vysmiaty clovek... soms trasne anladovy v poslednom čase, absolútne sa mi nedá sústrediť, v jednom momente počúvam napr. učiteľku a zrazu som myšlienkami na kilometre vzdialený realite... a myseľ mi blúdi niekde v prázdne.
Môžem mať depresiu ?
_______________________-
Depresia - www.zdravie.sk

mary-anne

noo, nie je doktor ako doktor :) tu ide o fyzicke zdravie a psychicke je trosku nachylnejsie na vyzdravenie a liecenie...

Denz

mary-anne- studium psychologie je narocny odbor.......nie kazdy to tam zvladne .Su to povacsine ludia ktorych to naplna nie len po penaznej stranke ale skor o pomoci ludom.Psychologia sa da prirovnat k matematike......clovek pri problemoch vykazuje nejake znaky,crty spravania a podla toho sa da urcit diagnoza.

mary-anne

denz vies, lenze ja stale budem mysliet, ze on je za to aj tak plateny, povie mi na to, co sa naucil v skole a tym maju byt moje problemy vyriesene?! (teda psychicky..)

Denz

mary-anne- kazdy ma pravo zit.
Kazdy clovek je jedinecny a dolezity pre rodinu ,priatelov ,spolocnost.
Musis si uvedomit,ze tvoj zivot sa ubera tym ako sa citis .......ludia to citia...
Ak je clovek v dobrom rozpolozeni.....aj ostatni sa pri tebe velmi dobre citia a naopak.
Skus zajst za odbornikom.....nie je to vobec nic hrozne.
Ja som pred par rokmi mal depresiu a donutil som sa ist. Poviem ti.....tiez som v to nedaval ziadnu nadej,ze mi to pomoze,ale po par minutach rozpravania sa o problemoch som sa normalne tam rozplakal ani neviem preco.V tej chvili som pocitil obrovsku ulavu a pocit stastia,ze niekto ma vypocul a zdielal moje pocity.

mary-anne

ved akurat nad tym premyslam, ze ked o tom nedokazem hovorit , ci vobec je potrebne a mozne ist k psycholg.
ale nie, nechcem, nemozem...
niektore su take hrozne , ze sa az za to hanbim, toboz, ze by som o tom niekomu povedala.
pomaly zistujem,ze mi nie je sudene zit. (ale ziadna samovrazda.. :) )

Denz

mary-anne- a dokazala by si o tom hovorit s psychologom?
Ten by ti dokazal poradit .
Fakt musis zmenit postoj k problemom a riesit to s niekym.....ved nato su aj priatelia a rodina.

mary-anne

mozno na tom nieco je, ale bohuzial, ked to nemam v povahe cely zivote, tak to asi nezmenim za okamih... dokazem hovorit o roznych veciach, o roznych banalitach mojho zivota,ale to problemoc, ee...