Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

mimisek

... Ak by bol potrebny nastrih, verim, ze mi hradzu umrtvia lokalne Lidokainom... Najradsej by som rodila opreta o stol alebo pocupiacky, no neviem, ci si budem moct vyberat, ide mi hlavne o to, aby mi nerobili cisarak len tak, bezdovodne...

mimisek

Ahojte dievcata, ozyvam sa po dlhej dobe, neviem, ci si ma isabella este pamatas, ale pisala som sem, ako strasne tuzim po dietatku a manzel chce este cakam, spominas si? Uz sa nepamatam, aku som mala prezyvku. Tak sme sa cez Vianoce dohodli, ze sa po zime (april, maj), zacneme snazit:) Strasne sa na to tesim, mozno mi sibe, ale uz teraz to male neskutocne lubim. Tak drz palce, nech sa nam skoro zadari. Ja ti blahozelam k vytuzenej dcerke, zelam vela zdravicka a lasky.

mirka 23, aj ty prijmi blahozelanie k dietatku. Klobuk dole, ze si si male tak pekne odrodila, prirodzene. Takto to chcem aj ja. Sice netusim, ake su porodne bolesti, ale menstruacne mam riadne silne. Je to cosi podobne? Epidural nechcem, sice ho lekari prezentuju ako svaty gral, ale malo mamiciek si zistuje aj vedlajsie ucinky... Ja to mam nastudovane a neterka mi studuje medicinu, viem svoje... Nemocnice sa takisto bojim, lebo u nas az 80 percent zien rodi cisarskym rezom, z pohodlnosti lekarov, ktori nebudu cakat, kym zena porodi spontanne. S manzelom sme sa rozhodli, zeby som na porod cakala doma s "babicou" a do nemocnice by som sla az ked to ona uzna za vhodne. Byvame doslova par minut od nemocky a ja chcem urobit vsetko pre to, aby ma rutinne napichali chemiou.

mirka 23

Clementinka, presne taky som mala pocit aj ja predtým. Najťažšia bola asi posledná hodina kontrakcií, to som už bola vyčerpana. Ale už ked som bola na stole, tak už bolo dobre, už to išlo rýchlo. 20 minut aj so šitím, ktore ani nebolelo, lebo akurat vtedy mi priniesla sestrička maleho k sebe, tak som to nevnimala..
Epidural som nechcela, nie som za chemiu, ale ten pôrod už tak neboli ako posledne kontrakcie, tak sa mi to zda zbytočne.
Isabella, gratulujem :-) To si nejako skoro stihla...

isabella

ahojte dievcata, tak aj my uz mame po porode, 16.1. sa nam narodila dcerenka...
inak pozeram, ze tu nieco pisete o porodoch, ale aj ja mozem povedat, ze je to v pohode, samozrejme kontrakcie bolia, ja som mala od rana az do vecera kontrakcie, to je ako menstruacne bolesti, len ovela silnejsie, ale nie je to nic nezvladnutelne, pretoze vzdy to trva len chvilu a ja som mala epidural, takze dalej uz pri samotnom porode som bola od takych bolesti oslobodena, jedine co bolo dost blbe bolo tych par dni potom kedze som bola zasivana a nemohla som poriadne ani sediet, ale vsetko to za toho drobca stoji :-)))

Ivka 1

Mirka veľmi sa s Tebou teším , že sa Ti to podarilo. Som rada,že som mohla prispieť aspoň máličko k splneniu Tvojej túžby.

clementinka

Mirka gratulujem :) A som rada, ze citam konecne nieco pozitivne na nete, ze ten porod nebol taky strasny. Lebo po tych hrozach, co som citala o porodoch a pozerala videa, som sa rozhodla, ze radsej nikdy nebudem mat deti. Az zle mi je z toho, ked si len na to spomeniem :)

mirka 23

Ivka no vážne, pametáš, to pred dvoma rokmi som mala prvý Yam a matersku kašičku od teba. Vtedy sa to zlepšovalo :-)
ďakujem.