Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

dadkaaaa

tak dievčatká moje, bola som u dr. a vyfasovala som už aj tehot.knižku :)) SOm v 6tt :))
teším sa a zároveň sa bojím, som blbá :(

isabella

tak ja si osobne tiez nemyslim, ze moje male si tam robi diskoteku, bo vacsinu dna podla mna prespi, ale sem tam ma niekde stuchne :-DDD

mirka 23

Takže tento týždeň možem čakať... Lebo ja tolko toho nacvičujem so sebou... a babetko je take spokojne. No a tešila som sa na motiliky a nič.

isabella

mirka ak si prvorodicka, tak je to v pohode, ved sa vsade pise, ze nie je vynimkou, ked zena ked je prvorodicka pociti pohyby az v 20tt, myslim, ze nemusis mat obavy ;-)

mirka 23

Usiko, počuvaj, ty si pisala, že v 17 - 18 týždni je už citiť babetko, šteklenie a tak.. A aj na nete som si čitala, že babetko si robi diskoteku a tak. Ale počuvaj, ja som v 20. a nič! vôbc nič, normalne ako keby spalo. Kebyže necitim, nepočujem srdiečko, tak ani neviem že ho mam.. :-) Môže to byť tým, že to bude spacie babetko, alebo čo? Po manželovi :-)

isabella

ja vam na to baby napisem len tolko, ze je to velmi individualne, tak sa ziu dopredu neboj, mozno to bude vsetko ok, ja som sice brala hak "len" 2,5 roka a potom po skoro rocnej prestavke 4 mesiace, ale nemala som problemy pred ani po a nemyslim si, ze uz pri tak dlhom uzivani tam nejaky rocik navyse nejak extra zavazi, skor si myslim, ze je to o tvojom organizme, ze ako sa z toho spamata, ale drzim ti palce aby si to mala co najmenej komplikovane ako ja... ja som v podstate otehotnela nejakych 8-9 mesiacov od vysadenia...

mirka 23

5 rokov je vela. Ja som brala 4 roky a prve menštruacie prišli a potom pol roka nič. Tak som sa davala do kopy s doplnkami a do roka som bola uplne Ok, že mi menštruacia chodila každy mesiac. Ked ti meška 4 dni, tak to je malo. Uvidiš, čo sa s tebou bude diať, ale vysadiť HAK, to nie je len tak.

Ziuu

mirka 23, ja som brala antikoncepciu s jednou asi mesacnou ci dvojmesacnou prestavkou kvoli operacii asi 5-6 rokov. Vtedy ked som mala prestavku tak mi prisla menstruacia uplne normalne tak preto neviem... dokedy by som mala este pockat kym si urobim dalsi test? ale dako neverim tomu ze z jedneho sexu bez ochrany by sa nam to podarilo.... a dnes este stale nic, uz su to 4 dni...

mirka 23

Ziu, no po HAK je to ťažke. Je velmi dobre, že si davate 3 mesiace prestavku, je to minimum, aby sa telo očistilo. Ak budeš mať nepravidelnu menštruaciu, tak budeš musieť davať hormony dokopy, len sa nedaj nahovoriť na vyvolavačky. Su doplnky, ktore davaju hormony doporiadku. Ta petržlenova vňať vyzera tiež fajn, ale neskušala som tak neviem. Teraz sa nezaoberaj babetkom, lebo pravdepodobne tak skoro nepride. Ide aj o to, ako dlho si brala HAK.

Netehulka

Poviem ti, ako som otehotnela ja. Po vysadeni HAK som nedostala menzes asi mesiac a pol a tak som si ho vyvolala pretzlenovym vyvarom. Najprv prisla ovulka a potom menzes. Nejak ta petrzlenova vnat stimuluje vajecniky. Potom som nemala menzes 3 mesiace. Potom som zacala brat Centrum a znova som dostala menzes. Dvakrat za sebou pekne aj z ovulkou. Na druhy raz sme skusali v den ovulky, nieco sa dialo, ale zdalo sa, ze sa neuchytilo.
Potom som vobec nedostala menzes, ale ani tehotna som nebola. Hormony sa poblaznili. Potom som si znovu stimulovala vajecniky vnatovou stavou a prisla ovulka. Ina ako predtym. No a podarilo sa uchytit. Tak poradim pit vnatovy vyvar aspon 3 dni po sebe, 3 salky denne. Ak nemas problem s vajcovodmi, tak by sa to mohlo zadarit.