Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

usiko

...ale drzim palce, nechto vyjde...treba poskusat co sa zadari...aj vsetko,lennie naraz...nieco zaberie......musi.....a telo tiez casom zmudrie....

usiko

Gynnex je podla mna tiez individualny,lebo pocas prestavky vantike,ked mi nenabehol menzes ani po vyvolavackach, mi toto ponukla a zabezpecila lekarka, akoze pomoze a nic.....vobec nic....tak som zacala bratzase HAK, lebo ved aj tak som si vtedy akuratnasla priatela, takze som zabila 2 muchy jednou ranou....

usiko

No,ja fakt neviem, ci mi pomohol Yam, lebo to neviem porovnat...iba raz som bola vtakej situacii a to som ho brala......

Co javiem, mozno sa ani tak velmi nerozchadzame, ja tiez antiku uz nechcem, ale je fakt, ze ked som studovala mala som trvaly vztah tak si nic bezpecnejsie neviem predstavit.....pouzivat kondom tak to by som panikarila asi kazdy mesiac,,,ja som strasny panikar.....teraz ked som uz starsia, s priatelom sme boli a zili asi 2 roky, tak kvoli neziad., ucinkom som to vysadila a chvilu sme sa chranili kondomom,ale je to ostara, tak potom prerus. suloz..... s tym, ze ak to zlyha, tak nevadi,lebo teda uz sme aj skoro pripraveni na rodinu...a nezlyhalo...a potom ked sme chceli cielene otehotniet tak to vyslo na druhy pokus...asi som mala velke stastie ze mi telonabehlo.....tak si to vazim.....

mirka 23

Je na Slovenskej 40. Je to v branke, hned na rohu kde je to velke parkovisko, v tej branke je aj lekareň alebo firma Vinci.
A Gynex je tiež na upravu hormonov a stoji 26 eur.

mirka 23

Usiko, vieš, že v tej antike sa troška rozchadzame s nazormi, no nevadi... Asi je to fakt individualne, je super, že ti telo perfektne nabehlo, ale sama vidiš, že si jedna z mala. A nevedela som, že si brala Yam atď :-) Možno aj to ti pomohlo, no ťažko povedať. Ja som na sebe videla, že Yam pomohol.
A s tou HAk u mladých je to pravda, by to bolo dosť komplikovane, keby som otehotnela v 17tich :-)

mirka 23

Mrkvuš, doktori maju z toho biznis, musia hovoriť, že je to neškodne, sama vidiš na sebe, že to take neškodne nie je.
Tie veci ti gynekolog nepredpiše, gynekolog ti vie dať chemicke veci. Ja by som chemiu nebrala, ked chcem mať babetko.
Gynex je od firmy Energy, ja som našla kamennu predajňu v našom meste (PO), Dog Quai sa da objednať za skvelu cenu z Čiech (je to od Swansonu) a Yam stoji viac asi 25 ečiek za balenie a dostať ho v BA alebo ho odtial objednaš. V zahraničí je ovela lacnejší.

levanderka

baby obraciam sa na vas. stvrty den mi meskaju dni neviete nejaky sposob ako si ich bezpecne vyvolat? ale je tu moznost, ze cakam babo, ale test mi vysiel negativne, mozno nizka hladina HCG cka.

cervene vino som skusala v malom mnozstve, viem ze babu by to neuskodilo, kedze este nie je spojene placentou.
horuci kupel neskusam, ak cakam babo nechcem mu uskodit, popripadne potratit. niekde som citala, ze je dobry rebricek ale vraj v tehotenstve sa pit nema.

bolest v podbrusku nemam skor take tlaky.

moj gynekolog ma prave dovolenku a ja potrebujem dostat kramy do troch dni lebo potom sa ide na dovolenku.a nechcem mentruovat pocas nej.
testy budem skusat i nadalej:)ale si myslim, ze keby som tehotna bola, aspon slaba ciarka by sa ukazala

usiko

mirka,

ale mas pravdu,ani ja by som uz antiku nebrala, nikdy a dufam, ze nebudem musiet ani zo zdravotnych dovodov......je to sajrajt,ale na druhej strane,je to lepsie akoby mlade zaby museli chodit na potrat alebo si pravidelne davat pilulku PO....

usiko

mirka,nemozem celkom suhlasit. s tou antikou je to individualne. Ja som mavala kramy od zaciatku /cca12 rok zivota/ nepravidelne,to znamena par krat rocne. Ako 18 rocna som si dala vypisatantiku,ktoru som s 1 prestavkou brala 11 rokov.Bala som som sa vysadit, lebo som sa bala ze menzes nepride a budem matproblemy zas. Ale kedze na mne vplyvala psychicky zle, mala om depresie, zle som spalvala, bola som citliva apar inych veci,tak som pre dobro vztahu vysadila. Cudovala som sa, ked prvy menzes prisiel po 30 dnoch a dalsie chodili za 28 + - dni...kazdy mesiac po dobu pol roka som neverila, ze mi menzes chodi, kedze som s tym mala vzdy problem. Takze ja som hned 15. den po vysadeni ovulovala.

Telo sa po vysadeni zbavi hormonov do 36 hodin, to vysvetluje fakt, ze v 7 dnovej prestavke, keddy sa antika kazdy mesiacneberie, dojde ku krvacaniu /akoze menzews/ sposobenemu spadom hormonov...takze za cca 36 hodin uz vtele nemas z antiky skoro nic.....to,ze mate problem s cyklom, je sposobene tym, ze pocas brania antiky vase vajecniky spali a trva im dlhsie, kym sa rozbehnu...ale rozbehnu sa, len kazdej to trva inak dlho...ja som si vytrpela pred antikou,niektore to zaziju po nej...ale sme silne, a prezijeme, lebo chcemme byt mamickami:-)))

Mrkvus, takze najprv si daj do poriadku cyklus a potom otehutnies, lebo mozno ani nemas ovulaciu,ak to dostavas nepravidelne,alebo ju mas vinom obdobi, takze sa tazsie do nej trafite....to je normalne......

Dong Quai, Yam su doplnky,ktore predaval RNG azial nie su u nas asi dostupne vtakej koncentracii...lekarti ich nepredpise,lebo nie je dokazane ze funguju a nie su to lieky...lekarta pravdepodobne vysmeje...takze s tym by som sla na vlastne triko a snazila sa ich na netezohnat....

Aby som bola spravodliva, tak po vysadeni HAK som mesiacbrala Dong Quai, pupalku a yam , ale neviem posudit, ci sa mi cinnost vajecnikov obnovila vdaka tomu,alebo proste moje telo bolo na to uz pripravene....na toto tvrdenie by som potrtebovala pokus zopakovat a nebrat doplnly a cakat ci menzes pride...to by si ziadalo dalsie vyskumy,podla mna, takze ja to beriem, ze mozno ano , pomohli mi a a mozno nie.....