Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

isabella

hehe, mna je zasa celkom dost by som povedala, aj ked to nastastie nie je take strasne...
inak mne sa to tehotenske brusko straaaaasne paci...
btw, moja sesternica, bola normalna chuda... pri prvom synovi pribrala 30kg, potom mala hned druheho a teraz, ked ma ten mladsi 3,5 roka ma este o 5kg menej ako predtym nez otehotnela... to je sila...

biba2

baby ja som si vôbec nemyslela, že budem mať nejaký problém s otehotnením. V živote som nepomyslela, že sa s tým budem nejak trápiť. Proste som videla iba to brucho, strašne sa naň teším, že budem taká guľatá, lebo som chudá, tak, že konečne priberiem. Aj keď si myslím, že asi nepriberiem a budem jak pavúčik, ale to by mi nevadilo haha

isabella

biba, ja to chapem, mne sa to uz teraz zda vela a pritom su to len dva mesiace, ale nechcem tomu sama prikladat privelky vyznam aby som si to nahodou tou psychikou sama nezablokovala, snazim sa byt v pohode... len teraz asi ked to dostanem, tak zacnem sledovat, ze kedy mam asi ovulaciu a take veci, nech to nejak mam sancu odhadnut... moj priatel robi v cechach, takze to je tak, ze 5 dni je prec a 4 doma, takze sa to moze aj akurat prekryvat s tym ked je prec, co teda ziadna slava nie je...

biba2

usiko, presne aj mne ukazoval dozrievajúce vajíčko, ale ak tam mám nejaké zrasty tak to vôbec nie je vidieť. Zápaly som nemala, ani mykózy, takže preto som spomenula tú endometriózu a včero som si pozerala o tom fórum a tie vyšetrenia sú nekonečné a liečba brutal chemická - hormónami pol roka. Písali tam, že to vôbec nie je vidieť iba keď ti urobia laparoskopiu a pozrú dovnútra. Bože, ja sa tak teším na to brucho, viem, že 4 mesiace nie sú veľa isabella, ale aj tebe sa to bude zdať veľa, uvidíš. Keď neotehotniem ďalší mesiac a ešte jeden hneď je to pol roka. A mne sa to zdá proste nepravdepodobné, že keď je tam spermia aj vajíčko a nedôjde k oplodneniu. Tak chyba musí byť niekde inde. Zase také stresy nemám, žeby som kvôli tomu nemohla otehotnieť.
Usiko aj tebe pripadá ten mesiac nekonečný? Vždy čakám dva týždne či nie som tehotná a potom dva týždne na ovuláciu :-(

isabella

no, snad sa nam tu kazdej coskoro zadari... ja som si uz dnes aj kupila do zasoby tampony, takze som uz akosi zmierena s tym, ze tento mesiac nic nebude... v poslednej dobe som nemala menstruaciu velmi pravidelnu, vacsinou som ju mala aspon o dva dni skorej ako som mala mat, tak uvidim...
to asi fakt treba priamo za doktorom ist, ze snazime sa a nic, nech sa pozrie ci niekde nie je problem, ja sa tam vystrojim ak by sa nam dlhsie nedarilo...

usiko

ultrazvukom to podla mna nezisti, lebo mi tam pred room chodil a popzeral, ze teda obulacia ok, vajicko dozrieva, bla bla a som sa ho opytala, ci teda budem mat problemy s otehotnenim, a on na to, ze ked nebude iny problem, napri u partnera alebo nepriechodne vajcovody, tak otehotniem bez prblemov..z toho usudzujem, ze to on iba tak pozretim cez ultrazvuk nezisti....si myslim...neviem....

ahoj123

aha,vidis to ma nenapdalo,ja som tiez mala mykozy za posledne dva roky casto,hm...ale ja si myslim ze ultrazvukom to zisti,ci? moj lekar ma ultrazvuk v ambulancii....hovorim skuste lekarovi povedat,ze chcete babo,nech to pokontroluje :) aj mojej mamine tak pomohli a ma mna a brata :)

usiko

no, baby, toho sa aj ja bojim...nepriechodnych vajcovodov....trpela som castymi mykozami, sice stale liecenymi ale castymi...tyak sa bojim ci nejake zrasty tam dolu to neporobilo...ale to lekar pri beznej prehliadke nezisti, co?

ahoj123

ahojte baby....ako sa mate? mne tento mesiac uplne vynechala menstruacia,tak som sa potesila ze mozno uz daco...hm...ale uz dva tehot. testy som si spravila a nic :( ...asi mi vynechala zo stresov okolo skusok....nesmieme sa tolko bat,ja si myslim,ze treba navstivit gynekologa,vysvetlit mu o co ide,nech nas poriadne prezrie, a dalej skusat :)) fakt na to vplyva vela faktorov: stres,unava,pretazenost,sustavne snazenie sa :), atd...ja si chcem v lekarni vypytat este nejake tie vitaminy,aj manzelovi...ale najhorsie je,ze ja vobec v poslednej dobe nemam pravidelny cyklus :( teda absolutne neviem ani vypocitat plodne dni...a teraz duplom,kedze menzes nikde....ach jaj...dufam ze cim skor si tu budeme vsetky pisat o rastucom brusku :) velmi nam drzim palce :) pekny den