Neznesitelné bodavé svrbenie

Príspevok v téme: Neznesitelné bodavé svrbenie
Deskrypt

Dobrý den,
Musim vam opisat jeden problem lebo sa uz dost bojim ze skoncim velmi zle. Problem sa zacal cca pred 2 a pol rokom , prislo prvé lahké svrbenie a stupnovalo sa to az doteraz. Popisem vam to jedine takto, je to velmi neznesitelné ,strasne bodavé až bolestné svrbenie kože, začína to od chrbta a končí to skoro uplne všade. Nedá sa to absolutne vydržat ide to velmi do psychiky. Prejevuje sa mi to vacsinou s prechodu zo zimy do tepla. Alebo pri fyzickej námahe, pri hocijakej , pri stahovani nabytku ale aj pri vysavani takze som odpisany nemozem vykonavat niaku cinnost. Robí mi to aj v termalnych kupaliskach, v obchodnych centrach kde je teplejsie , pri nakupoch , pri pokladni, proste skoro vsade kde je teplejsie alebo do toho zasiahne trosku stresu. Pomaly ma to psychicky ruinuje. Jedine co mi nato pomáha je ked sa rychlo natriem nejakym kremom ktory mi ochladi kožu ,studená voda alebo studeny vzduch aj to uz v poslednej dobe moc nepomaha. Najprv som isiel obvodnej tej som to popisal absolutne nevedela co to moze byt , isiel som koznej ktora mi dala anthistaminika ktore vobec nezabrali. Tá ma zas poslala gastroentologovi a ani ten netusil co to moze byt, ten ma poslal Alergoimunologovi. Takze asi takto nejako. Rozhodol som sa chodit homeopaticke s ktorou sme cely problem preriesili , dala mi nejake homeopatika ktore pravidelne uzivam ale tiez vobec nepomaha. Skuste mi prosim vas nejako pomoct uz vazne neviem na koho sa mam obratit vsetko mi pada pred ocami koli posratemu svrbeniu, musel som dokonca aj z vysokej skoly odist. Skuste prosim... Dakujem velmi pekne

Denz

prejdi si aj toto-nasiel som to pod nazvom pruirutus.....

Svrbenie je svrbenie alebo pocit, že je osoba, chcete poškriabať. Svrbenie môže spôsobovať nepríjemné pocity a byť frustrujúce. Ak je to ťažké, môže to viesť k nespavosti, úzkosti a depresie. Presná príčina nie je známa svrbí. Je to zložitý proces, ktorý zahŕňa nervy, ktoré reagujú na určité chemické látky ako histamín, ktoré sú vydávané v koži, a spracovanie nervových signálov v mozgu. Svrbenie môže byť súčasťou kožných chorôb, vnútorné poruchy, alebo v dôsledku nesprávneho spracovania pocit svrbenia v nervovom systéme.

Kto dostane svrbenie?

Existuje veľa kožných ochorení, ako je žihľavka (vyrážka), varicella (ovčie kiahne), a ekzém, ktoré môžu mať svrbenie spojené s vyrážkou. Niektoré kožné ochorenia, len majú príznaky svrbenie bez zjavnej vyrážka. Suchá koža môže svrbieť, najmä v zime, bez vizuálnej príznaky vyrážky. Niektoré parazitárnych inváziou, ako sú svrab a vši môžu byť veľmi svrbí. Svrbiace, pigmentových materských znamienok môže byť príznakom malígnych zmien.

Svrbenie môže byť prejavom vnútorného stavu. Najbežnejším príkladom je zlyhanie obličiek. Niektoré druhy ochorenia pečene, ako je hepatitída, ochorenia štítnej žľazy, vrátane hyper (príliš veľa) a hypoglykémii (príliš málo), hladiny hormónov štítnej žľazy, niektorých krvných chorôb, ako sú lymfóm, chudokrvnosť nedostatku železa, polycytémie vera, mnohopočetným myelómom, neurologické ochorenia, ako je vychudnutý nervy a po herpetická neuralgie môže spôsobiť svrbenie. Infekčné choroby, ako je HIV môže spôsobiť vážne svrbenie.

Deskrypt

Pruirutus ? skus mi dat nejake linky lebo neviem najst ziadne clanky okolo toho.

A vyrazky nemam ziadne, vobec.

Denz: Skusim to , dakujem.

amika

som si nieco o tomto tvojom probleme precitala,vraj to moze byt "pruritus"
svrbenie pokozky,a pisu,ze su rozne formy tohto a mozes mat aj nedostatok zeleza,alebo nieco so stitnou zlazou,
mas nejake vyrazky,alebo cervene suche mapky po tele? ci ako to vyzera??