co sa vlastne vie o kondome- spolahlivost

Príspevok v téme: co sa vlastne vie o kondome- spolahlivost
lajla8963

vsade sa pise , ze spolahlivost kondomu je na 97% v pripade ak sa dobre pouzije..v pripade zleho pouzitia klesa o 10 % (alebo nejak tak)...zvysi sa potom spolahlivost na 100% ak pouzijem na kodnom nejaky spermicidny lubrikacny gel?...nemyslim pharmatex...
o pharmatexe sa tiez pise ze je ucinny skoro ako HAk, pri spravnom pouziti..ako mam zistit ci je spravne alebo enspravne aplikovany??
...inak citala som nazory kde sa pisalo, ze spermia ma 0.2 mikrometra a kondom ma dierky 0.5 mikrometra, co sa mi zda ako blbost, lebo to potom asi kazda druha by ostala tehotna...

niekto

takze ucinost antikoncepcie sa udava v takzvanom pearlovom indexe
je to perceto zien ktore otehotneju ked sa budu tou ci onou antikoncepciou chranit cely rok /12 cyklov
je zavisli na meranej skupine okrem inych veci aj v tom ze ako casto to robia statiticky to robia slovaci inak casto ako rusi
preto mozu byt cisla rozne

kondom ma pearlov index 2-15%
pricom 15 je bezne pouzivanie 2 je idealne pouzivanie
cize za rok budu 2 /100 zien tehotne

pharmatex ma 0,7-2,7
0,7 idealne
metoda plodnych dni 5-25%

www.sexus.cz
en.wikipedia.org

choco_milka

ucinnost kondomu je v pripade spravneho pouzitie a 100% kvality kondomu samozrejme 100%.

Statisticky je len 15%, aspon podla navodu ktory mam pri sebe. 15%=poskodenie kondomu(nosenie vo vacku,penazenke..) a zle pouzitie.
Kupuj len kvalitne niecinske kondomy a nemusis sa nicoho bat www.najkondomy.sk

tibike81

aj tak najlepsie je ejakulovat na telo alebo tvar, takze otazky o bezpecnost kondomov su irelevantne...
uplne najsuper je ale do pusinky, to ale zas hrozi nezelane pocatie :-)