Chorobne podcenovanie sa .ale sebavedomie mam OK

Príspevok v téme: Chorobne podcenovanie sa .ale sebavedomie mam OK
costzmjuj55

mam pocit teda vjem to ze sa chorobne podcenujem ..rano do skoly idem stym ze sa bojim ze si ma ostatni nebudu vsimat... ked sa rozpravam s niekym koho poznam len kratko tak si myslim ze som trapna a pytam ze preco by sa mala kamaratit PRAVE SO MNOu... mam proitela uz skoro rok .. a stale sa pytam ze preco chodi so mnou ked je tolko krjasich lepsich .. stale si myslim ze chce niekoho ineho aj ked na to nemam riadsny dovod.. ale nemyslim si o sbee ze som skareda...len som ako mla bola sikanovana a teraz beriem hak a myslim si ze to stym moze mat aj nieco spolocne..alebo mam psychicku poruchu?.. uz sa chcem tho pocitu menej cennosti zbavit... mam len 16 :-(

costzmjuj55

na zadkladke ma sikanovali len do nejakej 6 triedy.. pre rysave vlasy.:D. potom ssa nam v meste zlucili skoly a vsetko bolo OK.. v trede skoro naoblubejsia..aj vsetko teraz na strednej nhemam problem s nikym aj ked nemam chut az tak navezovat nove kontakty.. proste nemam chut.. ale chcela by som sa toto uz zbavit.. :-(

niki0035

mna preto lebo som bola ako dieta tucna,vsetci na zakladke ma neznasali a posmievali sa mi,na strednej ma tiez neznasali zatoze som sa venovala modelingu utahovali si zo mna a ze som bola odcsetovana zavideli mi ze som dost nechodila do skoly,teraz chodim na vysku,s nikym sa tam nebavim,je mi strasne

XXXYZ

Ja to mam dost podobne a tiez som bola sikovana na zakladke, vsetko to podcenovanie je z toho... ale radila by som ti sa o tom poradit s nejakym odbornikom, pretoze to cele moze pokazit tvoje vztahy s okolym a rozbit ti psychiku...viem o com hovorim...

costzmjuj55

niki0035 ahoj. :-) bola by som rada keby si sa tu este ukazala ale to uz asi neurobis..skoda..a som rada ze niesom sama aj ked mam zatial len 16 nemyslim si ze sa to bude nejako zlepsovat.. mna tiez stale pozyvaju robit modelku ale nikdy som nesla lebo si myslim zed na to nemam ...inak preco ta vlasne sikanovali ked si bola mensia?

niki0035

ahoj,neboj nie si sama,ako som si to tak precitala tak som az nechapala ako je to mozne ze pises presne to aka som ja,mne sa stalo presne to iste do bodky,tiez mam take pocity a neviem co mam robit,nechapem ako moze niekto byt pri mne a mat prave mna rad a prave kvoli tomu ani nemam ziadnych kamaratov,stale mam pocit ze ma vsetci neznasaju a ze cokolvek poviem je strasne trapne,blobost a ze co si o mne budu druhi mysliet,nedokazem udrzat rozhovor s cudzimi spoluziakmi ani 5min,lebo sa zacnem citit strasne zle a najradsej by som utiekla a pritom by som tak strasne chcela mat kamaratov a kamaratky,tiez ma v detstve sikanovali...a pritom si uvedomujem ze som pekna robila som aj modelku,myslim ze to je nejaka porucha vo mne,to mam 20rokv teraz.

fobicka

Podla mna to suvisi s tym detstvom... Ja mam tiez podobny problem. V skole sa mi dari, som sikovna, uspesna, pekna... a napriek tomu sa neustale podcenujem a myslim stale na to najhorsie.. Mam SF. Ale povedala som si, ze to prijmem a zvladnem aj bez psychologov a psychiatrov :) Drzim prsty aj tebe :)