Akym sposobom prestat fajcit?

Príspevok v téme: Akym sposobom prestat fajcit?
Sash!

Ahojte.. Mam taký problem,že fajčim a priateľ to neznaša.. Chcem prestať,ale tažko.. Nechcem skončiť vzťah len pre moje fajčenie,už neviem,čo mam robiť. Tie sračky o nalepkach a žuvačkach proti fajčeniu su na nič.. Preto pišem sem,či neviete o nejakom spôsobe ako prestať fajčiť. (Okrem tych žuvačiek a nalepkach)... Ak o niečom viete,poradte,prosím Vás.. Bez ironie.. Dakujem..

Nani

Áno ten, ale ja som platila za krabičku temer 47 Eur, ale neľutujem. Predtým by mi mohli od rána do večera radiť ako prestať, strašiť ma chorobami, nič nepomohlo, bola som dosť závislá.
Denz, čo o tom lieku vieš?

Nani

Nečítala som diskusiu, tak možno opakujem to, čo už niekto napísal. Poznám taký liek a je to zázrak. Fajčila som vyše 40 rokov a teraz už vyše pol roka nie. Nie je lacný, prvé dva mesiace som dala zaň temer toľko čo za cigarety. Tak ak je ešte Tvoja otázka aktuálna, napíš.

uhlie

ludia, ja neviem, co to pisete. Nikotinovej zavislosti sa da u fajcenia najlahsie zbavit-ta trva tak max 2-3 dni po skonceni fajcnia. Horsie je to s tzv. dynamickym stereotypom. To su situacie, ked si siel clovek po nejakej cinnosti zapalit a tato cinnost mu vzdy pripomina fajcenie. To trva aj niekolko rokov, kym clovek prestane na to mysliet.

Denz

gebril......zas nesuhlasim s tym......nie je to o tom ci chces,alebo nie.
Je totiz aj dokazane,ze je rozna zavislost u roznych ludi.
Tiez poznam takych co s tym sekli naraz a ziadny problem im to nerobilo a fajcili par rokov a ja som sa snazil a nevies si predstavit co to bolo....nervozita,nesustredenost,podrazdenost a vela ineho.
som myslel,ze zosaliem.......

Gerbil

Denz,
máš ma tu, kecajme: pred dvoma rokmi som bol na fajčení závislý. Všetcí závislí len pozerajú na tých, čo to dokázali ako na zázrak, že "veď oni to mali určite ľahké". Nemali, nikto to nemá ľahké. Kto chce, prestane, kto nechce, narieka a vyhovára sa.

------

[Denz] Gebril- az raz budes na nikotine zavisly....pokecame:)))
------
[Gerbil] Sash,

každá závislosť je o tom, či to naozaj chceš ukončiť. Ľudia so slabou vôľou a tí, ktorí navonok tvrdia "áno" a vo vnútri si nie sú istí (nebyť si istí sa takmer rovná "nie"), hľadajú pomoc vonku - u psychológov, v rôznych krúžkoch, s tabletkami, kapsulami, náplasťami a i. Takéto vyliečenie môže pomôcť, ale ľudia zabúdajú, že to, čo nám NAOZAJ pomôže, je napokon naša vôľa. Ak ju máš, ak skutočne chceš prestať fajčiť, prestaneš a nepotrebuješ kvôli tomu vyhadzovať peniaze do luftu. Kto niečo ozaj chce, urobí to a nebude o tom ani hovoriť. Preto sa zamysli, ako si na tom a rozhodni sa, čo chceš. Pomoc nás nečaká vonku, tú vždy nájdeme práve v nas (pod lampou je najvacsia tma, vsakze :)

PETR KOTVALD

dá sa prestať, brať mesiac lieky na ukludnenie a potom ich vysadiť lebo viem čo mi sposobily cigarety.Pre istotu ani alkohol ani kávu vela ovocia,zeleniny .Zdravie si ludia nevážia až keď ochorejú a to je neskoro.Pitný režim hlavne klud !!!!a pohyb.

hmmmmmmmm

prestat fajcit sa da aj s inymi metodami,napr farmakologicky, alebo aj napr hypnoza.
liecba s cielom nahradit nikotin v cigaretach cistym nikotinom v klesajucej davke a v roznych formach/naplaste, zuvacky, cmulacie pasilky, nosovy sprej, podjazykova tableta su ucinne ale nie na 100 % v kazsom pripade ak sa zvoli spravna forma,sila a pacient spolupracuje- musi dodrziavat rezim.mozes si dat naplast/su 16 a 24 hodinove-16 pre ludi ci neopotrebuju nocnu alebo skoru rannu cigaretku,24 hodinove pre tych co potrebuju .ale pozor, 24 hodinove maju casto vedlajsi efekt-problemy so spankom,kedze nikotin ma budivy ucinok.ak stale citis potrebu/a liecis sa naplastou/mozes si dat nikot.zuvacku o nizkej sile alebo cmulaciu pastilku ako rychly zdroj nikotinu.liecba trva 12 tyzdnou s pozvolnym spustanim davky, v zavisloti ako tazsky fajciar ste/ do 10 lahsi, 10-20 stredne a velmi tazky viac ako 20 cigariet denne.ak ste lahsi tak mozete zacat so strednou silou, tzv step 2 a potom mate uz len nizsiu silu, step 3.ak ste tazky zacinate so step 1 -najvyssia sila nikotinu a pozvolna, zhruba v 4 tyzdn.intervaloch idete na nizsie sily.toto je ale velmi vseobecna schema, len na predtavenie si,a pochopenie ako to funguje, a plati vacsa na naplaste.preto sa treba poradit v lekarni a takisto citat navod konkretneho pripravku.neviem ci na Slovensku existuje nejaka schema, kde vam aj obvodny moze poradit,ale naopr v Anglicku exisutuju schemy v ramci NHS kde vam obvodny lekar alebo skolena zdravotna sestra predpisuje tieto nikotinove nahrady a takisto su aj lekarne zapojene, platite len za recept ,co je ovela menej ako za konkretny nikot.pripravok, kedze tie su casto financne narocne/hlavne vacsie balenie/a celkovo liecba je zdlhava.vseobecne liecba nikot.pripravkami sa odporuca u velmi silnych fajciarov alebo u tych,co nemaju dost vlastnej vole s stym seknut zo dna na den.pri liecbe nikotinovymi nahradami sa nesme fajcit!hrozi aj smrtelne predavkovanie sa.dalsou alternativou su lieky,ako somspominala farmakologicka liecba, novsi champix a starsi Zyban, su financne narocnejsie a takisto maju vedlajsie ucinky/tie vak maju aj niktoinove nahrazky ale ineho charakteru./vela sil prajem.a nezabudajme na heslo FAJCENIE SKODI ZDRAVIU!!!

darika

a viete co ma teraz napadlo?keby sme mali ist niekam,kde nie je nic,a mohli si zobrat len 3 veci zo sebou...co si vezmeme?Cigarety?Aj tie by nam dosli.Aj alkoholik vo vazani prestal pit a poniektori aj fajcit.Mame sa k tomu ako dostat,preto je nam lahko povedat NEDA SA.Ale keby prislo k tomu,ze sa naozaj prestat musi...Prestali by sme vsetci.