Vysoka skola - STU - medicinska chemia alebo chem. inzinierstvo?

Príspevok v téme: Vysoka skola - STU - medicinska chemia alebo chem. inzinierstvo?
florry5

Zdravim ludia... chcela by som sa vas popytat ci sa tu nenajde niekto kto studuje na fakulte chemie a potravinarstva na STu v Ba, tento rok maturujem na gympli a mala by som sa teda rozhodnut co a ako dalej. rozmyslam nad tymito dvoma odbormi, kedze som si dala aj maturitu z chemie.Preto by som sa vas chcela popytat, ze ako to tam chodi...ci sa to da zvladat,aj ked nie som nejaky chemicky genius... :-) vopred diky za odpovede :-))

Monika333

Ahoj. Som prváčka odbor Biotechnológia. V podstate je jedno aký odbor si vyberieš. Prvé 3 roky máme tie hlavne predmety rovnake ale potom sa to uz odlisuje. Prve skuskove bolo strasne. Sustavne fx z matiky ma psychicky znicili. Vsetko som vedela pocitat priklady na 100% ale vzdy si nasiel vyhrady voci teorii. (Chore) Chemia bola tiez zabijak. Teraz prislo dalsie skuskove a uz teraz mi je z toho zle lebo ta fyzika mala uspesnost minuly rok dost biedbu. Drviva vacsina je kvoli nej v medzirocniku. Uz po prvom skuskovom nas je o 60% menej. Keby som mohla vratit cas nikdy by som sa pre tu skolu znova nerozhodla lebo je to zbytocne trapenie. Kladu tam na nas az prilis vysoke naroky. Musis vediet vsetko. Ci to je skuska za 3 kredity alebo za 7 na kazdu musis vysediet minimalne dva tyzdne na zadku a ucit sa a pocitat pocitat pocitat. Z mojej skusenosti neodporucam bola to velka chyba. Mam podanu prihlasku na inu skolu ako poistku ked ma vyhodia ako mnoho dalsich lebo tam si niesi nikdy ista. Ani v prvaku ani v druhaku ani v tretiaku. (Spoluziacku mam co bola tretiacka.) A aby som nezabudla ak mas skusku na D alebo E a nahodou by si opakovala neuznaju ti to a skusku robis ako keby si ju nezrobila.

anonyHQ

Som prvacka na FCHPt, pokial ides na tuto skolu z gympla je pravdepodobne ze by si mala mohla zvládať ako tak chemiu a matiku. Aj ked to nemusí byt tak lebo my vsetci sme hned pochopili ze na niektore veci ti gymnazialne základy nestačia, tu sa musis proste veci ktore ti nejdú ucit, rozvrh je dost náročný, v prvom rade malo casu na ine aktivity. Profesorov ktorých som mala ja hodnotím celkom pozitívne ale to som asi vychytala len tych lepších, ale su aj takí ktorí ti dajú pocítiť ked nieco nevies ale to treba brat s rezervou a pracovať na tom. Skola je podla mna dost náročná , v prvaku na chemate ale aj iných odboroch hlavne sama matika, chemia a nekonečne priklady ... v druhom semestri zacina fyzika ktorá je vraj dost zabijak.Skola ta urcite preverí hlavne po psychickej stránke , poznam ludi ktorí na skuske odpadli zo stresu alebo im ta skola vraj zničila psychiku

1lucia1

chcem sa spýtať. tiež tento rok maturujem a rozmýšľam nad FCHPT STU konkrétne nad odbormi Biotechnológia a potravinárska technológia alebo
Chémia, medicínska chémia a chemické materiály. má niekto s týmito odbormi skúsenosti? o čom je tá matika a fyzika? najpr sa mi tá škola zapáčila, že berú bez prijímačiek, potom pre to, čo sa dá vyštudovať ale teraz keď som videla tie hodiny, dosť sa toho bojím. neviete niekto poradiť?

o

ja som tú školu ukončil a ak to mám povedať za seba tak na FCHPT je síce ťažké štúdium ale nejde o to sa vkuse len bifľovať, stačí tomu len porozumieť a uvidíš, že to nie je až také strašné ako sa možno na prvý pohľad zdá

hraskulca

ja som len prvacka,prvy semester polahoda mozem povedat,ze sme takmer nic nerobili extra, ale nepaci sa mi tam vobec,teraz ma cakaju skusky a premyslam ze sa na to vykaslem,cely pristup tej skoly je chory,nehovoriac o tom, ze tam nevedia ani zakurit,mala som take zapaly z tej neskutocnej zimy co maju v prednasajucich miesnotiach :( ah jaj. Premyslam nad farmaciou,nemate nahodou nejake skusenosti s tou v BA?dakujem

majjko

no FCHPT STU by som nehodnotil ako jednoduchu fakultu STU, konkretne ide len o obor ktory si vyberies, chemicke ing.- elita školy ako to mnohy skôr všetci profesory vravia je veľmi naročne. medicinska chemia je o level nižšie ale tiež to neni prechadzka ružovou zahradou. Množstvo ludi dokonca vravi že je jedno či ideš na medicinu alebo na chem.ing budeš sa trapiť rovnako veľa. prajem ti veľa zdaru.

sajfina

florry5 ja som teraz tretiačka na STU v BA ale na biotechnológii.Z mojej skúsenosti ti doporučím medicínske inžinierstvo,aj keď profilové predmety máme zhruba rovnaké...chemické inžinierstvo je mimoriadne náročné,povinne máme tento predmet všetci v 3.ročníku a poviem ti,už len získať zápočet z neho je ťažké a ku skúške sa dostať ani nehovorím,ale možno pre teba to bude to pravé,neviem.Je u nás zopár takých odborníkov :D Inak je tá škola celkom fajn,aj keď tam strašne veľa vyhadzujú,v 1.ročníku nás na všetky odbory nastúpilo asi 500 a teraz je nás tak 150 možno a škola od pondelka do piatku,málokedy sa pošťastí deň voľný a vyučko o 7:00-19:00 vkusy aj niekoľkokrát do týždňa a keď nie si na intráku a dochádzaš ako ja hodinu do škol,tak je to zaberačka...ale je to fajn škola,aj keď časovo a psychicky náročná

dobra radaa

no ja tam mam kamosku a je druhacka a ešte k tomu studuje dalsiu vysoku skolu popri tejto medicinskej chemii a fakt hovori ze pohoda,podla mna to nie je az tak narocne normalna vysoka skola.....ani nie tazsia a ani nie lahsia ako ostatne.chod za tym co chces ty a nie to co je lahsie,

levicaaaaa

florry, mám tam kamošku - na medicínskej chémii...momentálne je tretiačka a nič iné už tretí rok nerobí len sa učí... v prvom ročníku sa priprav na fyziku, matiku... a potom brutáááálne veľa chémie, a na to, že sa budeš sústavne len učiť a furt budeš dostávať Fx, a furt budeš chodiť na opravné termíny, proste des...

pevné nervy ti želám...