ako mam spravne cvicit?

Príspevok v téme: ako mam spravne cvicit?
wewuska33

Dobry vecer, chcela by som si vylepsit postavu. jedalnicek som si prisposobila, ale mam otazku na cvicenie. vsade pocuvam, ze cvicit by sa malo kardio a v aerobnej faze zostat asi hodinu a vtedy spalujem tuky. Hodina sa mi zda malo a preto beham alebo robim kardio niekedy az dve hodiny. Je to chyba. Je to este efektivne, alebo to uz stracam zo svalov? A este by som sa chcela opytat: mam 20 rokov, moja tepova frekvencia by mala byt teda 110-130. Dakujem za odpoved...

kacika

Ak chodis do posilky a chces posilnit najma svaly mala by si sa najprv aspon 20 min. zahriat na bicykli. ak vsak chces cvicit na strojoch hodka a pol je uplne v pohode, cim viac pohybu tym lepsie, avsak nezabudaj ze tiez to netreba prehanat a radsej si sestrit sily. pri chudnuti je dolezita najma aerobna aktivita preto vrele odporucam najst si vhodny typ dynamickejsieho cvicenia ako cardio word, body work, taebo a pod. aj tu vsak plati, ze prvych 20 min. sa najprv spaluju cukry a az potom prichadzaju na rad prebytocne tuky.

0vecka

mna by len zaujimalo lebo tepova frenkvencia sa cloveku zvysi aj ked sa nafetuje (teda musi veidiet ako) no a ci sa aj ftedy spaluju tuky ako pri behu napr ???

mate59

Tuky spaluješ, keď tvoja tepová frekvencia bude podľa vzorca 220- tvoj vek a z toho čísla 55-65%.To bude hodnota tep. frekv. pri kt. spaluješ tuky