Potrebujem prelozit nalez zo sona

Príspevok v téme: Potrebujem prelozit nalez zo sona
sonografia

Dnes som bola na sone maternice, vyšetrili ma avšak nič mi k tomu nepovedali. Gynekologička ma poslala na sono, lebo má podozrenie na cystu, keĎže mi namakala zväčšenú maternicu. Preto ak sa niekto tomu rozumie, by som rada vedela, čo znamená toto:

uterus mierne zväčšený v ňom dutina pripomin amniovu o priemere 8,6 /5+4/

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede

sonografia

dakujem vam velmi pekne za odpovede, ale aj tak sa divím ako som otehotnela s neprechodnými vajcovodmi :D a ako by som sa mala teraz správať, aby sa bábätku nič nestalo? Vraj prvé tri mesiace sú najťažšie

datelinka

sonografia, bolesti v podbrušku sú normálne, pri zväčšovaní maternice bolesti pripomínajú práve menštruačné, takže buď pokojná :-) hcg budeš mať samozrejme zvýšené a už celkom pekne, v 6. týždni. ak budeš cítiť zaraz nevoľnosti, bude to práve zmenenou hladinou hormónov.

datelinka

tak teda malé sa bude volať cystička? :-))
môj synček sa volá mimomaternicové tehotenstvo. teda, v prvom momente to tak vyzeralo :-) išli mi ho už-už operovať :-) ja som už nalačno, na ceste do operačky bola odchytená lekárom, že mi ešte raz pozrie ultrazvukom :-) vďaka bohu.

sonografia

Inak ešte jedna otázka, môžem byť teda tehotná, aj keĎ stále cítim bolesti ako menštruačné, asi tak dva krát do dňa,dosť intenzívne, no krátke ale menštruácia neprichádza? ja nemávam pravidelne menzes, takže som to nepokladala za tehotnosť, som z toho vyvedená z miery :D

sonografia

cez brušnú stenu,ja som totiž šla v pondelok ku gynekologičke so zápalom, poslala ma na sono s podozrením na cystu, vzali mi aj krv na to HCG a to som zabudla, mala som si dnes zavolať o výsledky D: hups, zabudla som, takže už aj moja gynekologičká vie či som tehotná, len ja nie? a aký by mal byť výsledok toho HCG aby som bola v tom? :D

datelinka

sonografia, lekári neradi predčasne robia závery. je lepšie počkať na výsledky hcg a na USG, keď už bude vidieť akciu srdiečka. cca v 6. týždni by to už malo byť viditeľné. lekár ti robil USG vaginálnou sondou? alebo cez brušnú stenu?

sonografia

????? a to mi nemohol vyšetrujúci lekár povedať, že som tehotná? napísal mi na papier túto vetu a poslal ma gynekologičke, a zakričal "další" a ja do zajtra nevydržím, tak som to chcela vedieť, no bolo by to vynikajúce keby som bola tehotná :D