PAP II a antibiotika

Príspevok v téme: PAP II a antibiotika
nunuki

Ahoj, aj ja som prave dostala vysledky PAPu, mam II !

Nepochopila som presne co mam, ale asi bakteria...

Lekarka mi napisala antibiotikum na 4 dni (vibramycin) a 7 daviek/dni/ kremu v tamponoch (clindamycin)...

Ma s tym niekto skusenost? Lebo lekarka mi povedala, ze na kontrolu nemusim, a PAP zase o rok!

Kedze sa snazime o babetko, neviem, ci po liekoch budem ucite fit i bez kontroly?

taktak

aluska ty si chod na kontrolu kedy chces alebo kedy ti povie doktor ked myslis...
ale ak cloveka lekar dostatocne neinformuje o jeho stave a pripadnej dg a zena tuzi po babatku a maternica i krcok s tym dost uzko suvisia :)
tak prosim nevnucuj nikomu tvrdenie ze MUSI robit co doktor povie
Nie, clovek robi ako citi a ak ma potrebu to doriesit tak su aj ine moznosti a na tie som chcela poukazat ja
a nedavam tu ziadne direktivy,co musi
ked niekto prikaze
to kde sme?
myslim ze vacsina ludi citi co potrebuje ak "pocuva"
tot vsijo odo mna
vela stastia :)

nunuki

Dik, baby za pridanie nazoru.

Lieky mam douzivane, teraz len douzivam ten vaginalny krem... a dufam ze to bude ok. A coskoro budeme tehotni....!
Inak, na kontrolu pojdem o 6m, akurat si zacvakam 50E.... :( ... no co, zdravie mame len jedno, nie?

aluska

taktak a co mas so mnou?hovorim, ze ma prist na kontrolu ked jej stanovi doktor..ked povie o pol roka, tak pride vtedy, ked povie o rok, tak vie preco tak stanovil..asi to tak ma byt...co zle som napisala?bohuzial je to tak moja mila...ked prides skor na konttrolu, aj napr preventivku co i len o den skor ako o rok, tak ta lekar bud kopne do zadku alebo aj napriek tomu chybajucemu jednemu dnu si to budes musiet zaplatit
a nic zle som nenapisala, tak sa tu navazaj do niekoho ineho

taktak

aluska mila
nunuki ma predsa svoj rozum, jedno telo a zdravie vo svojich rukach , neviem preco by ho mala bezhlavo zverit do ruk cudzieho cloveka a neviem ci by ten clovek jednal rovnako ak by islo o neho samotneho ci jej dieta
ale prosim, ak teba viac zaujima akasi poistovna...
nunuki musi iba jedno a to musime vsetci
lekarka mala pekne vysvetlit pacientke preco cini ako cini a svoje konanie zdovodnit aby sa nemusela informovat kdekade po internete kde si kazdy povie co ho napadne
a ak nie, tak sa ma pacient spytat PRECO a lekar vysvetlit
lebo tu sa asi tazko najde niekto kto to bude vediet vysvetlit kedze to nevidel, ale ja si myslim, ze ak ta lekarka vysetrovala, videla zapal, no a neviem ci vzala stery, ale ak ano, mal ti povedat vysledok, asi vysli pozitivne nejake bakterie ktore su citlive na konkretne ATB co ti predpisala a predpokladala ze teda mas bakterialny zapal co ti sposobuje tie asi zapalom pozmenene bunk na povrchu krcka-pap II, lebo pap II je udajne bezny nalez aj bez nejakeho zapalu, takze preto asi ta kontrola az o rok-vramci preventivky.
ale kludne mozes zajst k sukromnikovi alebo do sukromnych centier a za poplatok poziadat o kontrolne vysetrenie, pripadne aj svoju lekarku, alebo zmenit gynekologa
a vysvetli jej, svoje dovody ze planujes tehotenstvo tak nech ti tvoj stav objasni aby si bola vklude

aluska

nunuki ty musis ist na kontrolu kedy ti povie doktor a nie kedy chces..pretoze ak pojdes nejak moc skor tak si to budes pekne sama cvakat..to ti positvona nepreplati..a to plati so vsetkymi vysetreniami, nie len pap

Nunuki

Dakujem, kvietok13... aj ja si myslim, ze pojdem na kontrolu radsej za 6m, a nebudem cakat rok!
Akurat neviem, s tymi liekmi, ci ma niekto skusenosti, preco mi dala antibiotika, bez opetovnej kontroly, ci vlastne zabrali?

kvietok13

ja mam tiez pap II. a podla dr. to je negativne! ziadne lieky , len kontrola o 6mes.
Keby bolo pap I tak je kontrola o rok. To je vsetko..

az pap III. je uz zle.